Üye Paneli

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hatay ili Antakya ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz ilk binası 1939 yılında hizmete açılmıştır. 2001 yılında 250 yataklı yeni binasına taşınmıştır. Eylül 2013 tarihinde temelleri atılan yeni hastane binası, 139.798, 04 m² arsa alanı üzerine, 94.464, 45 m² kapalı alan da halkımızın hizmetine açılarak Aralık 2016 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır ve eski devlet hastanesi 150 yatak ve 57 poliklinik sayısıyla ek hizmet binası olarak hizmete devam etmektedir.

Antakya Devlet Hastanesi, Ek hizmet binası (Eski SSK Hastanesi) ve Hatay Kadın Doğum ve Çocuk Hastanelerinin Hatay Devlet Hastanesi yeni hizmet binasına taşınması ile birlikte toplamda 1130 yataklı kapasiteye ulaşmış olup, 172 poliklinik, 179 yataklı yoğun bakım ünitesi, 27 ameliyat odası, 47 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 25 yataklı onkoloji servisi, 21 hasta kapasiteli kemoterapi ünitesi, 2 yataklı uyku laboratuvarı ve modern teknolojiyle donatılmış diğer birimleriyle halkımıza hizmet vermektedir.

Sağlık Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda 2021 yılında eski adı Hatay Devlet Hastanesi olan ikinci basamak statüsündeki hastanemiz, üçüncü basamak Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüne yükselmiş olup, halkımıza Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Güzelburç Mah. Kıbrıs Cad. No:81 Antakya, Hatay

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
305 yorum
 • Mustafa çapanoğlu

  Yeni yeri Gülderen yolu A101 i geçince sağda yapanlardan Allah razı olsun 2023 Haziran başı geldiğimde yapılıyordu. Ferah temiz muazzam yer. Personel ilgili.

 • Muhammed İkbal
  Muhammed İkbal
  bir yıl önce

  Tabi ki çok büyük bir deprem lakin hastaneler bu afetler düşünülerek ve kılı kırk yararak şehrin en sağlam zeminine ve en sağlam mimari şekli ile yapılmalıdır. Umudum odur ki gün gelir ilme ve fenne uygun binalar (hastahaneler, konutlar, çarşılar ve okullar) yaparız.

 • Ömer Özmen
  Ömer Özmen
  5 ay önce

  Depremden 2 gün sonra gitmiştik malesef durum çok kötüydü :(

 • Gokerim
  Gokerim
  5 yıl önce

  Hatay devlet hastanesi bayağı büyük bir hastahane güzel 👍 araç park etmede sorun yok ücretsiz otopark güzel Kaliteli hizmet Vizyonumuz - Misyonumuz VİZYONUMUZ Sağlık hizmet sunumunda mükemmeliyet odaklı, yönetsel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında; sürekli değişim ve gelişimi sürekli eğitim ile destekleyen hasta ve çalışan güvenliği, memnuniyetini arttırmaktaki kararlılığı ile güvenilir, ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet veren bölgemizin örnek hastanesi olmak. MİSYONUMUZ Ulusal ve uluslararası etik ilkeler ve kalite standartları doğrultusunda bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek; hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygılı, çevreye duyarlı, nitelikli sağlık çalışanlarıyla, sürekli eğitim ve gelişim çabasıyla toplumsal faydayı gözeten bir yaklaşımla etkin, etkili, verimli, güvenilir, güler yüzlü, toplumun yaşam kalitesini yükselten sağlık hizmeti sunmaktır. TEMEL İLKE VE DEĞERLERİMİZ Sağlık hizmet sunumunda insanın odak noktasında olduğu; Hasta ve Çalışan Haklarına saygılı, Evrensellik, Sağlıkta İnovasyon, Hizmette Hakkaniyet, Hizmette Uygunluk, Zamanlılık Etkin, Etkili hizmet Kalite ve Verimli Hizmet, Hizmette süreklilik ve erişilebilirlik Saygınlık, dürüst, güvenilir hizmet, Hesap Verebilirlik, Şeffaflık ilkesi Kanıta dayalı hizmet İş Ahlakı Dayanışma Katılımcılık

 • ARÎN 27
  ARÎN 27
  2 yıl önce

  Bina çok büyük olmasına rağmen hem temizlik hemde düzenlemeler çok alakasız Birimlerin yerleri sürekli değişmekten aradığınız yeri bulmakta zorlaniyorsunuz. Lavabolar çok kötü, bu kadar çok insanın geldiği bir yer için enfeksiyon yuvası olmuş Hasta yemekleri çok kötü ve özensiz Muayene alanlar geniş ve ferah, yığılma olmuyor o güzel Çalışanlar elinden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorlar Otopark alanı çok

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın