Üye Paneli

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Adıyaman şehrinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Adıyaman Devlet Hastanesi, merhum hayırsever iş adamı Hacı Mehmet İNAN tarafından bağışlanan arsa üzerine 1954 yılında yaptırılmaya başlanmış ve 1963 yılında 50 yatak kapasitesi ile hizmete açılmıştır. Daha sonraki dönemlerde fiziki yapısını büyüterek yatak kapasitesini 315 e çıkartmıştır.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 1998 yılında hizmete açılmış, 2012 yılına kadar Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vermiştir.

82. Yıl Devlet Hastanesi, 1962 yılında Malatya SSK Hastanesine bağlı olarak Sağlık İstasyonu şeklinde hizmet vermeye başlamış, 1974 yılında 26 yataklı Dispansere dönüştürülmüş ve 2001 yılından itibaren yataklı hastane olarak hizmete devam etmiştir. 2005 Yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi kararıyla 2012 yılına kadar 100 yataklı Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi olarak hizmet vermiştir

2012 Mart ayından itibaren Adıyaman Devlet Hastanesi, 82. Yıl Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi birleştirilerek Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında hizmet vermeye devam edilmiştir. Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliasyon yapılarak 2012 Ağustos ayından itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet kapasitesi ve niteliğini yükseltmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 25.06.2015 tarihinden itibaren yeni yapılan hastane kampüsündeki modern binasına taşınmıştır ve üç yerleşkede 663 yatak kapasitesi ile hizmet vermiştir. 01.02.2019 tarihinden itibaren yatak kapasitesi 710 yatağa çıkartılarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yunus Emre Mah. 1164. Sok. No:13 Merkez, Adıyaman

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,7
306 yorum
 • Aydın Öztürk
  Aydın Öztürk
  2 hafta önce

  Genç, güçlü ve sağlıklı kalmak istiyorsan eğer; engin ol, bedenini çalıştır, soluduğun hava temiz olsun ve acılardan ilaçla değil, nefisine hakimiyetle kurtulmaya bak. – Hippocrates Hayat: sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak;  dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek;  güzelliği taktir edebilmek ve sağlıktır . – Ralph Waldo Emerson

 • Aynapacan Adımı
  Aynapacan Adımı
  2 ay önce

  Merhaba son yorumlara baktım da insanlar akıl tutulması yaşıyor sanırım, genel cerrahi bölümünde dr.r.k tarafından babamın ameliyati yapıldı, yani gerçekten hastane 90lari hatırlatıyor bana o sene içinde yaşayanlar bilirler hastanenin rezaletini, doktor ararsın bulamazsın, bulsan üstten üstten bakip durduk yere hastayı azarlar, hemşire desen avamlar, soru sormaya gelmez azarlar, yani eğitim araştırma hastanesi demeye bin şahit lazım yer de aynen öyle, REZALET BİR YER, kimi kime şikayet edebilirsiniz ki orada? Hepsi bir düşman olur örgütlüler yani, neyse babam ameliyat oldu ameliyat sonrası doktor beyi bulamadık, bilgilendirme yok, 2 ay sonra babamın ağrıları nedeniyle tekrar gittik ne dese beğenirsiniz, ameliyat sonrası yapılacaklar varmış, sanki babam hekim de bilecek? Yani yapılan ameliyat onca ağrı ki hala ağrısı devam ediyor işe devam edemiyor, yine ameliyat olması gerekiyor, hele o genel cerrahi servisindeki hemşireler, umarım öyle bir derde düşersiniz ki bir bardak su vereniniz olmaz, bu kadar insan değilsiniz, mesleginize biraz merhamet edin orada olan insanlara merhametli olun, o insanlar sayesinde evinize ekmek götürüyorsunuz, bunun bilincinde olun. Özellikle oradaki baş hemşire, rezalet gerçekten, hakkımızı helal etmiyoruz, sizin bizde hakkınız yok zaten olduğunu düşünüyorsanız maaş dekontunuza bakarsınız.

 • Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  2 yıl önce

  📌Poliklinikler yoğun, hasta bekleme yerleri dar karanlik ve havasız. Koridorlar havadar ve aydınlık. 📌Hastane ana girişinde kapı ağzında gereksiz bir yığılma ve kalabalık var, hem sigara içiliyor hem de yolu kapatıyorlar. 📌Servisler güzel, odalar geniş, temiz. Odalardaki wc lerde gerekli peçete tuvalet kağıdı yeterli ve temiz. 📌Servis personeli hemşire bakıcı Temizlikçi hepsi genelde ilgililer. 📌Refakatçi yemekleri biraz vasat ve soğuk geldi. 📌Kantin yetersiz ancak personel ilgiliydi. 📌📌Odalara kantinden servis çıkmalı. 📌Otopark problemi had safhada. Yeterli değil, ayrıca gelen hasta ve yakınların çoğunluğu park etmeyi bilmiyorlar, gelişigüzel park nedeniyle abartısız 100 arac daha park edebilir ama egitim problemi ve cehalet baskın geliyor. 📌Adıyaman'in batı ucuna, Üniversite tarafına da bir hastane lazım. Bati ilçelerinden gelenler ve Altinsehir mh.den hastaneye ulaşmak için sehirici trafigide kalabalık hale getiriyor.

 • Z. A.
  Z. A.
  3 ay önce

  Kadın hemşireler çok kaba hemen çemkiriyor. Kara suratsız bir hemşire vardı 35 yaşlarında ona hakkım zehir zıkkım olsun O değil hemşire insan bile değil. Resmen hastamızın canıyla oynadı. Ona dikkat edin geneli sorunlu ama kara suratsız kadın çok sıkıntılı.

 • Emine Göçer
  Emine Göçer
  3 ay önce

  Merhabalar . Benim abim Hakan Göçer’i Adıyaman ili Kahta Devlet Hastanesi’nden T.C. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 4. Evre Diabetik ayak yarasından dolayı sevk ettiler. Burada bacağının diz altından itibaren kesilmesi gerekiyor denildi. Fakat Yara Bakım ve Tedavi sorumlusu ÜMİT KIZILAY Bey tarafından uzun uğraşlar özveri ve sıkı takip sonrası ayağının yarası 4. Evreden 2. Evreye gerilediğini öğrendim ve ayağının kesilmemesi şansının arttığını öğrendim . Güleryüzlü ,Yara konusunda bir o kadar bilgili ve tecrübeli ÜMİT KIZILAY Bey’e ne kadar Teşekkür etsem azdır .

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.