Üye Paneli

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bilecik şehrinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1930 yılında “Memleket Hastanesi” adıyla, özel idare tarafından 15 yataklı olarak kurulmuştur. 1954 yılında tüm mal varlığı ile birlikte Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş olup, Ertuğrul Gazi mahallesindeki binasına 1957 yılında 50 yataklı olarak taşınmıştır.

Hastanemiz 06.09.2020 tarihinde Pelitözü mevkiindeki yeni binasına taşındığında 250 yatak kapasitesi ile hizmete açılmıştır. 30.11.2020 tarihinde Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla tescillenmiş olup, 300 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Hastane, geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır ve çeşitli sağlık alanlarında uzman doktorlar ve sağlık personeli tarafından yürütülür. Hastane, genel cerrahi, ginekoloji, pediatri, kardiyoloji, üroloji, nöroloji, ortopedi, göz, kulak burun boğaz ve diğer alanlarda hizmet vermektedir. Ayrıca, hastanede modern tıbbi cihazlar ve teknolojiler kullanılmaktadır.

87 polikliniğe, 300 yatak kapasitesine, 11 ameliyathaneye; 67 yoğun bakım, 38 acil ve 21 diyaliz yatağına sahip Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 60 Uzman hekim, 28 pratisyen, 219 hemşire, 57 ebe, 368 kadrolu 501 sözleşmeli ve sürekli işçi kadrosunda toplam 884 personel çalışmaktadır.

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Pelitözü Mevkii Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:25/A Merkez, Bilecik

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,9
121 yorum
 • Gülin Öz
  Gülin Öz
  geçen hafta içinde

  Merhaba, Bilecigin köylerinden birinde ikamet etmekte olan babannemin saglik sorunu sebebiyle hastaneye basvurmasiyla ardindan yasadiklarimizdan kısaca bahsetmek istiyorum. Uzun suredir sırt agrisi ve öksürük problemi yasayan babannemi sirasiyla tum polikliniklere goturmemize ragmen asla gercek bir tani koyamadilar. Kalbinde olagan dışı bir büyüme olmasina ragmen tabi bunu cok sonra ogrendik kalbinde bisi yok dendi. Sonrasinda tamografi çekilerek yine birsey yok dendi. Tabi biz bundan tatmin olmadigimiz icin vaktiyle dedemin tedavisinde de bir yere varilamadigi icin, bursadaki hastane ve tanidigimiz doktorlardan yardim aldik. Babannemin sirtindaki kemiklerde kırık olduğu, kemik erimesi oldugu ve kalbinin cok fazla buyuyup cigerlerine baski yaptigi icin oksurugunun ve sirt agrilarinin asla gecmedigini ogrendik. Aylarca suren tedavilerden sonra simdilerde biraz daha rahatladı toparladı. 3 ay bursada bizimle kaldı surekli kontrole çağrıldı ilaçlar denendi degistirildi. Emar ve tamografiler araliklarla tahliller yapıldı cok şükür ki iyi. Şimdi, şehire yapılmıs koskoca tertemiz bir hastane icerisinde bulunan personelinden tutun uzman doktoruna kadar bu kadar ilgisiz ve bastan sagma calismalarinin bedelini neden burada yasayan insanlar ödüyor? Babannemin yaşı var kabul yaşı var diye hicbir tedavi uygulamadan sadece serum takarak hastaneye yatisini vererek ölmesini mi bekleyelim? Burada yasayan bircok insan cevre illerdeki hastaneleri tercih ediyor eskisehir bursa gibi. Bunu cevremdeki insanlardan bizzat duyuyorum. Sorgulanmasi ustunde durulmasi gereken bir cok iyilestirmenin yapılmasi gereken birimlerin olduğu bu hastaneye hicbir yakinimi bir daha götürmeyi düşünmüyorum. Sevmeyerek yapmayacaksaniz bu işi yapmayın. Nacizane fikrim ve yorumum bu yöndedir.

 • İbrahim “Melik”

  O kadar el kırıkları oluyor kocaman Bilecik eğitim araştırma hastanesi yaptılar (el cerrahisi) doktoru yok en çok gerekli olan doktor yani neden insanlar sağa sola gitsin ki madem uzman doktorlar yok, Neden eğitim araştırma hastanesi yapıldı,eski devlet Hastanesi'nden de şikayetçi idi Bilecik halkı şimdikinin eskisinden bir farkı yok maalesef boşuna yapılmış gereksiz hastane Ne hastane sorumlularının umrunda bu nede hastaneyi yaptıranların herkes salmış kendini il de kendini yönetiyor hastanede kendini hastane nin dal konusunda çok eksiği var her dalda ilgilenen cerrah yok tüm genel bölüm doktorlarından bahsediyorum her şey Allah'a emanet maalesef çok yazık şehir bu yüzden göç almıyor gelişmiyor hep eksikler yüzünden göç veriyor köyden farkı yok maalesef

 • mine Geyik
  mine Geyik
  2 ay önce

  1 Ay önce Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Sinan Topuz hocama kol germe ameliyatı oldum ve çok memnun kaldım. Servis hemsireleri çok ilgili ve güler yüzlülerdi.Hastane odamız temiz ve ferahtı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dr Sinan Topuz hocamada ayrıca teşekkür ediyorum.

 • Murat Çelebi
  Murat Çelebi
  bir yıl önce

  Büyük ve geniş bir hastane. Personel genel olarak iyi. Ulaşımı biraz sıkıntılı, gece taksi bulmak zor.

 • Mehmet Uyar
  Mehmet Uyar
  2 ay önce

  Bilecik araştırma hastanesi ilgiliginden dolayı tüm personeline sonsuz teşekkürler özellikle sinan hocama

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın