Üye Paneli

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kırşehir şehrinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1950 yılında 50 yataklı olarak hizmete başlayan hastanemiz, Aralık 1985 yılında yeni binasına taşınarak 200 yataklı devlet hastanesi statüsünde hizmet vermekte iken 2005 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına ait hastanelerin bakanlığımıza devri Ahi Devlet Hastanesi olarak faaliyet gösteren (SSK) hastanemizle Eylül 2005 tarihinde birleştirilmesi nedeniyle 275 yatak kapasitesinde, bakanlığımız Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 01/03/2006 sayılı ve 1710 sayılı olurları ile 300 yataklı kapasitesine çıkarılmış olup fiili yatak sayısı ile faaliyetlerine devam etmekte iken, 15 haziran 2010 tarihinde Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesini de bünyesine katmıştır.

05.03.2011 tarihinde inşaatı tamamlanarak hizmete açılan 8.432 m2 oturum ve 38.948 m2 kapalı alanı olan modern binasına taşınmıştır. 18.02.2011 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik” gereğince Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ve Kırşehir Valiliği arasında 02.08.2011 tarihinde imzalanan protokol kapsamında ortak kullanım başlatılmıştır. Bakanlığımızın 11.11.2011 tarih ve 45211 sayılı yazılarına istinaden Hastanemizin adı “T.C. Sağlık Bakanlığı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir.

2020 yılında Ahi Evran Üniversitesi tarafından yapımı tamamlanan ve afilisyon protokolü çerçevesinde Hastanemize devri yapılan 14 bin 994 metrekare kapalı alana sahip olan 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkeziyle birlikte tescilli yatak sayımız 450’ye ulaşmıştır.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanemizde toplamda 4 EKG ünitesi, 2 tane efor ünitesi, 2 tane odyoloji ünitesi, 1 tane kan transfüzyon merkezi, 65 adet yataklı yoğun bakım ünitesi, 22 adet yataklı hemodiyaliz ünitesi, 1 adet uyku laboratuarı, 103 poliklinik, ile hastalarımıza hizmet veriyoruz.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Kervansaray Mah. 2019 Sok. No:1 Merkez, Kırşehir

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,7
222 yorum
 • Cuma Atak
  Cuma Atak
  2 hafta önce

  Kırşehir Ahi Evran Hastanesinin yönecicileriiii,koltuklarınızdan kalkın da bi dolaşın şu hastaneyi. Acil servis te dahil bütün odaların kapısında kedi mi besliyosunuz. Çok seviyorsanız götürün evinizde besleyin.Gelen hastalara zarar vereceğini bilmeyecek kadar acizmisiniz? Koltuğunuzdan kalkıp bi dolaşsanız yeriniz mi soğuyo? Ama ne gerek var;aybaşı gelince maaşınızı alırsınız HELAL HELAL yersiniz.Siz böyle devam edin.Bu arada toprağın altını da düşünün. Çok laf hakediyosunuz da şu mübarek gün edebimizi bozmayalım.

 • Ahmet Mete
  Ahmet Mete
  2 hafta önce

  Serebral palsi hastası 51 yaşındaki ağabeyimi geceleri tükenmek bilmeyen inlemeleri sonucu kırşehir eğitim ve araştırma hastanesi acil servisine götürdük. Kan değerleri düşük, hemen yoğun bakıma almalıyız siz kullandığı ilaçlar varsa getirin dediler. Bizde ilaçlarını götürdük. Bu ilaçlar öyle ilaçlarki biri rivoclon(epilepsi ilacı), diğeri zyzapin (psikolojik ilaç). Bunları içirmemişler 4 gün sonra epilepsi nöbeti geçirdi dediler. Ağabeyimin bakımını hiç yapmamışlar. Öyle ters pozisyonlarda oturtmuşlarki ağabeyimin elleri ayakları hiç tutmuyor şimdi. Bu nasıl bir aymazlık bu nasıl bir iş bilmezlik. Hepsine hakkımı haram ediyorum.

 • atila tuna
  atila tuna
  4 ay önce

  Babam Hasan Tuna, 14.11.2023 tarihinde rahatsızlık sebebiyle Ambulans ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servise götürdük. Beyinde pıhtı atması “inme” teşhisi ile İnme Yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Bir hafta yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra Nöroloji servisine çıkarıldı. Beş gün yattıktan sonra iyileşerek taburcu oldu. Hastanemizin; Babamın rahatsızlığı konusunda doğru teşhis ve doğru tedavi süreciyle bizlere büyük güven verdi ve rahatsızlığı kesin çözümle sonuçlandırdı. Rahatsızlığı ile bu denli ilgi ve alaka ile ilgilenmesi açıklayıcı şekilde bilgilendirmeleri, bir hasta yakını olarak çok memnun kaldık. Bu kadar güler yüzlü, özverili ve güven veren personel görmedik. Özellikle; Acil servis, İnme Yoğun bakım ve Nöroloji servisimizin, bütün Doktorları, Hemşireleri ve diğer yardımcı sağlık personellerine teşekkür ediyoruz. Sağlık personellerinin memleketimizde görev yapmalarından çok menmun kaldık. Saygılarımızla.

 • Hatice Demirkol
  Hatice Demirkol
  2 ay önce

  Genel cerrah Abdullah beye gittim 2 aya biyopsi çıkar dediler 3 ay oldu.10 kere aradım bu kadar ilgisizlik olmaz insanlar burda kurtulma kanları varken o şansı kaybederler. Böyle sorumsuz ilgisiz hastane olmaz. Sizin yüzünüzden özele gideceğim

 • Cemeli
  Cemeli
  bir ay önce

  Rezalet ,temiz değil , hemşire/doktor var ama yok .herşeyi kendin yap ,ilacını kendin ver temizliğini kendin yap HERŞEYINI kendin yaparsan bunlar da telefon nan oyun ya sosyalmedya/oyun oynarsa ve hasta bakıcılara TERS davranırsa/bağırıyorsa nedeyim .BAKAN NERDESIN BI GÖZ AT HASTANELERE

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın