Üye Paneli

Seyhan Devlet Hastanesi, Adana ili Seyhan ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Adana’da ilk defa 1953 yılında dispanser olarak sigortalı hastalara hizmet vermeye başlanılmıştır. Adliye arkası adresinde 97 yatakla hizmet verirken 17-09-1955 tarihinde milli mensucat hastanesi kiralanarak işçi sigortaları hastanesi adını alarak yatak kapasitesi 150’ye çıkarılmıştır. 01-03-1965 tarihinde yürürlüğe giren 506 sayılı kanunla adı sosyal sigortalar kurumu hastanesi olarak değiştirilmiştir. Şuanda hizmet verilen hastane, bodrum katlarla birlikte toplamda 9 katlı olmak üzere ana hizmet binası, ayrıca bahçe içerisinde 6 ek hizmet binası ve bir hemşire lojmanı olarak 57490 m2 arazi üzerine inşa edilmiş 556 ruhsatlı yatak kapasitesi ile 11-06-1973 tarihinde hizmete açılmıştır. Doğu Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölge halkına sosyal sigortalar kurumu adana bölge hastanesi olarak; hizmet vermekte iken 5283 sayılı kanun gereğince 19-02-2005 tarihi itibari ile sağlık bakanlığına devredilerek Çukurova Devlet Hastanesi adını almış 2010 yılı itibari ile de Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi adını almıştır. Resmi yatak sayısı 720’dir. 2016 yılında Askeri Hastane, Baraj yolu ek hizmet binası adıyla hastanemize bağlanmıştır. 2018 yılında Marsa Kadın Doğum ve Meydan Çocuk hastanesi bünyemize dahil edilmiş ve Seyhan Devlet Hastanesi adı altında 575 yatak sayısıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Seyhan Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Seyhan Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yeni Baraj Mh. Hacı Ömer Sabancı Caddesi Seyhan, Adana

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
420 yorum
 • Ayfer Esen
  Ayfer Esen
  2 ay önce

  Tam bir rezillik. Herkes emekli olmus gibi çalışıyor, hastalarin suratina bakmadan tanı koyuyorlar aslinda koyamiyorlar. Hastalarla son derece saygisiz ve kaba bir üsluplari var. Radyoloji bölümünde calisan genç gözlüklü bayan özellikle yeni deneyimsiz doktorlari çalıştırıyorsaniz takibi yapılsın lutfen.

 • Sevinç Matpan
  Sevinç Matpan
  2 ay önce

  Cildiye doktoru 7 yaşındaki oğlumun siğilini yaktı ve eve geldikten sonra şişmeye başladı.. Rastgele doktorluk yapılmaz öyle.. Sadece doktor değil , üst üste bildirilen hangi hastaya hangi tedavi uygulanacak böyle sistemde

 • ersin serintürk
  ersin serintürk
  4 ay önce

  Tam bir rezillikti aciline sözde acil diye gittik kayıt sırası ayrı doktor sırası ayrı röntgen sırası daha fena personel desen hepsi Bi kafada bisey sorulmuyor belki kendilerince haklı olabilirler lakin karşı tarafa insan gibi davranmalı ve cevap vermeliler kesinlikle sifir üzerinden sifir ayrıca acilde özellikle çalışan doktor sayısı komik derecede ...

 • Abuzer Kadayıf
  Abuzer Kadayıf
  bir ay önce

  Bugun göz doktoru Tahi .... eme... adlı doktora annemi muayene ettirmeye gittik.. İnsanlıktan nasibini almamış gibi muamele yapıyor... Allah bildiği gibi yapsın..

 • Yerel Rehber
  Yerel Rehber
  4 ay önce

  KBB için kesinlikle önermiyorum. İyi giden kötü ve morali bozulmuş çıkar. Doktorların tavri ve yönlendirmesini beğenmedim. Kaç yaşına gelmişsin duyup ne yapacaksin diyerek zaten öleceksine getiriyorlar lafı. Kapıda duran simsarlar artık memurlar gibi olmuş zaten ve kimse bir şey demiyor. Elinizde test görünce Yapışıp bırakmıyorlar ve zorlama boyutuna kadar gidiyor iş. KBB için kimse gitmesin onermem.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.