Üye Paneli

Orta Devlet Hastanesi, Çankırı ili Orta ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Orta İlçe Hastanesi 1964 yılında Sağlık Merkezi olarak kuruldu. Sağlık Merkezi olarak kullanılan binanın fiziki olarak yetersiz kalması nedeniyle binaya 2001 yılında çelik konstrüksiyonlu prefabrik kat ilavesi yapılmıştır. Sağlık Merkezi 2004 yılı Ocak ayında Orta Devlet Hastanesine çevrilmiş ve Çankırı Sağlık Müdürlüğünün 01.05.2007 tarih ve 5290 sayılı yazısı ile ilçemizdeki Sağlık Ocağı ile birleştirilerek Entegre İlçe Hastanesine dönüştürülmesi talebi neticesinde Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 17 Mayıs 2007 tarih ve 4511 sayılı onayı ile Orta İlçe Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Orta Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Adres: Cem Sultan Mah. Nevzat Ayaz Cad. No:10 Orta, Çankırı

Şehir

Google Yorumları

1,0
2 yorum
 • muhammet ekrem dinç
  muhammet ekrem dinç
  2 yıl önce

  Uzman doktor yok. Hastanede ebe olmasına rağmen doğum yapmış ya da yapacak kişileri Çankırı merkeze gönderiyorlar. Hemen yanında yeniden hastane yapılıyor. İnşallah yeni yapılan hastaneye yeni ekipmanlar, uzman doktorlar gelir. Yeni hastane ilçemize inşallah hayırlı olur.

 • saliha koçak
  saliha koçak
  7 yıl önce

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.