Üye Paneli

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kütahya şehrinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinin temeli 1964 yılında atılmış; 1968 yılı şubat ayında ana branş servislerinin bulunduğu 120 yatak kapasitesi SSK hastanesi olarak faaliyetine başlamıştır. 1975 yılında temeli atılan 3 katlı İntaniye ve Göğüs Hastalıkları binası, 5 katlı poliklinik binası 1981 yılında hizmete açılması ile 200 yatak kapasitesine ulaşmıştır. 2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ile Evliya Çelebi Devlet Hastanesi adını almıştır.

Artan yoğun hasta talebini karşılamak amacıyla 1998 yılında 345 yataklı ek hastane binasının temeli atılmış olup 2008 yılında tamamlanarak Temmuz Ayı başında da taşınma işlemi tamamlanmıştır.

15.10.2010 tarihinde Evliya Çelebi Devlet Hastanesi ile Kütahya Devlet Hastanesi, Evliya Çelebi Devlet Hastanesi adı altında birleşerek 700 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile Kütahya Valiliği arasında 17.10.2011 tarihinde imzalanan ortak kullanım protokolü çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında faaliyetine devam etmiştir.

11.12.2015 tarihinde FTR Ek Hizmet Binasının açılması ile birlikte 900 yatak kapasitesine ulaşmıştır. 669 sayılı KHK kapsamında Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesinde bulunan Kütahya E Grubu Sağlık Merkezinin, 22.08.2016 tarihinde D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vefa Ek Binası olarak hizmet vermeye başlamasından sonra 950 hasta yatağı kapasitesine ulaşmıştır.

Hastanemiz 26.12.2018 tarihinden itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında faaliyetine devam etmektedir.

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Evliya Çelebi Mh. Okmeydanı Cd. No:4 Merkez, Kütahya

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,3
19 yorum
 • Melih Çelik
  Melih Çelik
  bir ay önce

  Şuan geldik fakat hayvan gibi sıra var ve bir türlü sıra gelmiyor telebizyonda boş boş sıra gösteriyorlar gelmeyin rezillik

 • A.
  A.
  8 ay önce

  Öğle arası saat 1 de bitmesine rağmen saat 1 buçuk 2 yi geçtikten sonra geliyor doktorlar öğle arası 12-13 arası yazmayın o zaman her yere hiç kimse bir açıklamada yapmıyor birşey sorduğunda hemen azarlanıyorsun Allah hiç kimseyi düşürmesin.

 • Hüseyin ÖNER
  Hüseyin ÖNER
  10 ay önce

  Hayatımda gördüğüm en kötü en berbat hastane doktorlar ve hemşireler ilgi alakasız bir hasta yatırdık sağlam insanı maf ettiler kesinlikle denetlenmesi gereken bir yer burayı düşeni Allâh kurtarsın. Çalışanlarına da yazıklar olsun

 • Ömür ÖYKE
  Ömür ÖYKE
  bir yıl önce

  Sağlık personeli iyi niyetli ve gayretli fakat çeşitli zorluklar içinde hizmet verebilmek adına çırpınıyorlar. Hastanenin konumundan ( yeni yapılanda dahil - hiç mi çevre iller şehre göre nasıl konumlandırdı bakmadınız ) otopark işleyişine kadar her açıdan bir tutarsızlık … Tutarsızlık içinde mücadele eden çalışanlar ile hastaları görebilmek mümkün! Bu hastanede doktor, hekim başta olmak üzere sağlık personelini uzun süreli tutmanız zor! Sonuç mu örnek bir branş olsun. Kardiyoloji de Eskişehir’de 15 doktora randevu alabilirken Kütahya’da 0 Bu durum sadece sağlık personelinin gayretleri ile çözülecek bir hal değil!

 • Kadir Yiğit
  Kadir Yiğit
  bir yıl önce

  Bir hasta yakını olarak, doktorlar ne kadar ilgili alakalı ise,,, personel ve hemşireler tam tersi kaba, ilgisiz, hoşgörüsü, tamam işleri zor ve meşakkatli, lakin canı yanan hasta ve hasta yakınlarına insanca davranmalarını beklemek çok olmasa gerek

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın