Üye Paneli

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Muğla ili Menteşe ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1927 yılında il merkezinde özel idareye bağlı olarak hizmete başlayan hastanemiz, 1940 yılında Gurabaa Hastanesi adıyla faaliyet göstermiş, daha sonra Memleket Hastanesi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 1954 yılında da Muğla Devlet Hastanesi adını alarak Sağlık Bakanlığı’na bağlanmıştır. 2011 yılı mayıs ayında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yapılan protokol ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını alarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

29.10.2017 tarihinde Kötekli’de yapılan yeni hastane binamıza taşınmış ve 605 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Aktif poliklinik sayısı 130’dur. Semt polikliniği olarak hizmet vermeye devam eden eski devlet hastanesinde, hastalara 20 poliklinik hizmeti sunuluyor. Hastane, bazı tıbbi cihazlarda modernlik anlamında, Türkiye’de ilk beşte yer almaktadır. Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılmadan önce Muğla’nın ilçelerinden yüzde 80 oranında hasta, çevre illerdeki (Aydın-Denizli-İzmir vd.) hastanelere sevk ediliyordu. Eğitim ve Araştırma Hastanesi şu anda, çevre il ve ilçelerden hasta sevklerini de kabul eder durumdadır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yüksek teknolojiye sahip tıbbi donanımı, deneyimli, çağdaş tıbbi bilgi düzeyine sahip uzman doktor kadrosu, hasta bakımında tecrübeli hemşireleri ve görevli tüm çalışanlarıyla bölge halkına ve dışarıdan gelecek vatandaşlara kaliteli, güler yüzlü sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Kötekli Mah. Marmaris Yolu No:48 Menteşe, Muğla

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
596 yorum
 • Sevgi Can
  Sevgi Can
  bir hafta önce

  Fotoğraflarda her şey açık önce burda yatan insanların ortak alanı uzun süreli sahiplenme ve camdan dışarı tüm pisliklerini atması ile başlayalım.bi insan olun zaten hiçbir şeye yetemeyen yetisemeyen bir kadro var her ne kadar pis olan insanlar olsada titiz olanları bunlara mahrum birakmamalilar.ben refakatçi olarak geldim kendim de çok sağlam değilim ama mecburi bir durum bizim de ne.sartlarda burda olduğumuzu bilmiyorar.kardesim inme merkezinde.20 gündür yatyr ama işleyiş ile kimsenin bilgisi yok başucu dosyası bizde bulunmuyor raporları bilmiyoruz kimseye birşey sormaya gelmiyor terslenmek garanti.arada iyi insanlar var şükürler olsun onları yetiştiren anne babanın ellerinden öpülür. Betül doktordan ciddi bir durum için yardm istedim 2 kez oralı olmadı başka bir doktor (Alp bey ) bizim sorumlulugumuzda olmadığı halde duruma müdahale etti Allah ona onu gibilerin kalbine göre versin.herkes hayatta yaptığının karşılığını alır burda zor durumda olan insanlara nasıl davranıyorsaniz hayatta size karşılığıni versin ayna olsun dicem ama daha da kötüleşecek herşey o yüzden Allah herkese merhamet vicdan işini layıkıyla yerine getirme hevesi versin🤍20 gün oldu kardeşim ne olacak bilmiyorum hâlâ ..

 • Ömer Can
  Ömer Can
  3 hafta önce

  Alt tarafı pansuman yaptırmaya geldik kocaman hastahanede bir pansuman yapmayı beceremediler yazık günah insanın suratına bile bakmıyorlar dudak arkasından konuşuyorlar iş bitirmeye çalışan yok herkes günü kurtarmanın peşinde en azından basit olan (pansuman) gibi gibi işlemi yapacak olanların biraz daha özenli işini yapmaya çalışan insanlardan seçilse daha iyi olur Sanki maaş almıyormuş gibi muamele yapıyorlar zorla kimse kimseyi çalıştırmaz işine gelmeyen bırakabilir işini yani memur olmak için memur olmayın siz sağlıklısınız !!

 • Melih Dikenli
  Melih Dikenli
  3 hafta önce

  Böylesine güzel bir hastanenin güzellikleri yerine Park yeri sorununu konuşuyor olmak çok acı. Hasta dışarıdaki aracı çekilecek mi endişesiyle muayene olmaya çalışıyor. Ya da tam doktor sıranız geldiğinde trafik polisi sizi arayıp ceza yazılacağını bildiriyor. Muayene mi olayım sanki başka boş park yeri varmış gibi arabayı uygun bir yere park etmeye mi gideyim diye iki arada bir derede kalıyorsunuz. Mevcut hastalığınıza ilaveten bir de stres yüklenip psikiyatrik hastalık riskiniz artıyor. Mideniz ekşiyor falan filan. Bir otopark lütfen......

 • Cihangir Dagdeviren

  Neden 3. Kat ile B1 ve B2 katlarına asansör gitmiyor?3. Katta doğum servisi var, yenidoğan var,refakatçi erkek alınmıyor,anladık tamam da, 1den fazla da refakatci alınmıyor,doğumu yapan kişinin annesi ya da ablası yanında durup onla ilgilenme iki de bir hastane olarak istediğiniz evrakları kim götürüp getirecek?ikinci katta in merdivenle kantine çık,ordan güvenliğe rica et karşı koridora geç? ölme eşeğim ölme,amaç ne burda? vatandaşı yürütmek mı,sağlıklı yaşam mı?ha öyleyse tamam da değilse hiç komik değil 🤬

 • Nazan Kıdıl
  Nazan Kıdıl
  bir ay önce

  Onkoloji bölümüne verdiğim biyopsi numunesine başka birinin ad soyad etiketini de yapiştirmişlar. 20 güne kadar sonuca ulaşamadık, giriş görünüyor fakat numune bulunamıyor dediler . Düşünün onkoloji bölümü bu .. Görüşmeye gittiğimde ise cevap vermekten bile aciz asistan doktorlar vardı. Doktorun kendisi ile görüşemedim bile . En son şöyle bir şey duydum; "iki hastanın da sonuçları iyi çıkarsa herhangi bir şey yapmayiz , ama biri iyi diğeri kötü çıkarsa ikisinden de tekrar biyopsi alırız" . Maalesef 1,5 aylık ciddi bir zaman kaybı oldu benim için.. sorunu çözmeye çalışmak yerine üzerini kapatmaya çalıştılar. Ve bunu yaşayan tek kişi ben değilmişim, Muğla eğitim araştırma hastanesi calisanlari ( elbette harici kisiler var ) sürekli olarak bu hatayı sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.