Üye Paneli

Kangal Devlet Hastanesi, Sivas ili Kangal ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. İlçemizde ilk hastane 1974 yılında Yeni mahalle’de sağlık merkezi binasında açılmıştır. 30 yıl süre ile bu binada hizmet veren kurumumuz, dönemin sağlık bakanı talimatı ile yapımına hız verilen ve 2004 yılında tamamlanan Sularbaşı mahallesi, Sivas – Malatya Karayolu üzerinde ki yeni binasına geçmiştir. 25 yataklı Sağlık Merkezi olarak yapılan binanın tıbbi ve demirbaş donanımını Sabancı Vakfı karşıladığından dolayı Hastanenin ismi 2004 yılında Kangal Sabancı Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir. 5 yıl süre ile bu binada hizmet veren kurumumuz, ilçemiz Gürsel Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 10072 m2 arsa üzerinde 3500 m2 kapalı alan sahip yeni hizmet binasına 2009 yılında taşınarak tekrar Kangal Devlet Hastanesi ismini almıştır.

Hastanemiz de Acil Polikliniği Genel Cerrahi Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Diyaliz Servisi, Diş Polikliniği, Laboratuvar ve Radyoloji Bölümleri ile halkımıza hizmete devam etmekteyiz.

Kangal Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Kangal Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Gürsel Mah. Divriği Cad. No:182 Kangal, Sivas

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
12 yorum
 • Mehmet Sarikaya
  Mehmet Sarikaya
  8 ay önce

  Bu bina yeni yapılmış. Kangal çıkışında Malatya yolu üzerinde sol tarafta. Yeni na eski binaya göre daha büyük. Hastane çok temiz. Personel ilgili. Hele bir Aile Hekimi Mustafa KARABEKİR Hoca var süper.

 • Neşeli Günler
  Neşeli Günler
  8 ay önce

  Tek kelimeyle saçma sapan bir hastane. Öğle arasının 12-13.30 olduğunu gelince öğrendik. Personel neye göre bu kadar ara veriyor? Bütün hastaneler 12.00-13.00 arasında öğlen arasına çıkarken bu hastane neden böyle? Gerçi halkı çok memnun 3 saat de beklese sorgulamaz.

 • asuman tecel
  asuman tecel
  bir yıl önce

  Emrah isminde nöbetçi bı doktor vardı hasta ile iletişimi muazzam, teşekkürler Emrah doktor

 • AYHAN KANGAL
  AYHAN KANGAL
  9 yıl önce

  Yanlış. Belirtilen Yer Ziraat Bankası Kangal Şubesi.

 • Adem Tulumdaş
  Adem Tulumdaş
  4 yıl önce

  Yetersiz bir hastane

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın