Üye Paneli

Sivas Devlet Hastanesi, Sivas şehrinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin yüzölçümü olarak ikinci büyük ili olan Sivas’ta hizmet veren hastanemiz mevcut binasına 1971 yılında taşınmıştır. 2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devri ile Sivas Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu çatısı altında iken 1996 yılından 2005 yılına kadar Bölge Hastanesi olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. 2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri ile Sivas Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2016 yılında Numune Hastanesi ile birleştirilmiş, 2021 yılı Şubat ayında ayrılarak, yeniden Sivas Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Yenileme çalışmasının ardından, 4 ameliyathane, poliklinikler, genel ve çocuk acil servis hizmeti veren ve 10 yataklı yoğun bakım ünitesi bulunan hastanemiz 160 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Sivas Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Sivas Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Örtülüpınar Mah. İnönü Bulvarı No:41 Merkez, Sivas

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,7
90 yorum
 • Q X
  Q X
  2 ay önce

  İlk kez gittiğim bir yer. Eski bir bina sanırım. Personel anlayışlı ve kibar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • Afife
  Afife
  7 ay önce

  Hızlı müdahale ve temiz. Merkezde olması hasebiyle ulaşımı kolay.Allah kimseyi düşürmesin, aynı zamanda da yokluğunu da göstermesin.

 • Olcay Özfırat
  Olcay Özfırat
  8 ay önce

  İçinde hemen her polikliniğin bulunduğu Sivas'ın en eski hastanesi.

 • tamer tamer
  tamer tamer
  2 yıl önce

  Devlet Hastanesi müstakil bir hastane olarak yeniden hasta kabulüne başladı. Birçok ana branş ve acil servisleri hizmette, yoğunluğu normal seviyelerde. Otopark sıkıntısı diğer hastanelerde olduğu gibi burada da mevcut. Merkezi konumu ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor...

 • Murat Yeşilyurt
  Murat Yeşilyurt
  3 ay önce

  Merkezi konumda

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.