Üye Paneli

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Balıkesir ili Altıeylül ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. 04.08.2008 tarihinde ilk başhekimimiz Zekai Kafaoğlu İdaresinde 8 poliklinikle verilmeye başlayan ağız ve diş sağlığı hizmeti, 43 poliklinikle devam etmiştir. 21.05.2012 tarihi itibarıyla Bahçelievler Mahallesinde 9947 metrekare içerisinde, 56 poliklinik, 1 acil hizmetler polikliniği, 1 mahkum polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, ile yeni hizmet binamızda hasta muayene ve tedavi hizmetleri, 21.01.2020 tarihinde Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak verilmeye devam edilmektedir

Merkezimizde bulunan tam teşekkülü ameliyathanede genel anestezi ile özellikle engelli vatandaşlarımıza diş tedavisi ve diş çekim işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca yeni hizmet binamızda Hasta – Çalışan Güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla standardize edilmiş ameliyathanemizde Periodontoloji, Ağız ve çene Cerrahi Uzmanı ve bir kısım diş hekimlerimiz tarafından genel anestezi altında diş çekimi ve implant uygulamaları yapılmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında; 1Diş hekimi 1Diş teknisyeni, 1hemşire ve 1 şoför ile sağlık sorunları nedeniyle Merkezimize müracaat edemeyen hastalarımıza hizmet verilmektedir. Koruyucu hizmetler alanında ise 7 adet çocuk polikliniğimiz mevcuttur. Bu polikliniklerimizde diş tedavileri, Flor uygulamaları, Fissür Sealant uygulamaları yapılmakta; Hastanemize baş vuran öğrencilerimize Ağız ve Diş Sağlığı taramaları yapılarak eğitim verilmektedir.

Hastanemize bağlı Karesi Ağız ve Diş Sağlığı semt Polikliniğimizde de tüm işlemler yapılmaktadır.

Hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sağlık hizmeti alanında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları vazgeçilmez hedefimizdir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, Yataklı Tedavi İşletme Yönetmeliği gereğince hastalarımıza Hekim Seçme Hakkı merkezimizde tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

Tanı ve teşhis amacıyla merkezimizde 2 adet Dijital Panoramik Röntgeni, 3 adet Periapikal Diş Röntgeni mevcuttur. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi sayesinde, doğrudan polikliniklerde hekim bilgisayarında görüntülenmekte, böylece hastalarımızın röntgende bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız. Ayrıca bu sistemle röntgen tehlikeli atık suları üretmemiş oluyoruz.

Merkezi sterilizasyon ünitemiz 2 adet büyük otoklav, 2 adet masa üstü otoklav ve diş tedavilerinde kullanılan başlıkların sterilizasyonu için 6 adet başlık bakım otoklavları ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde Sterilizasyon Ünitesinde konusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Merkezi ısıtma, soğutma, kompresör sistemleri ve kesintisiz güç kaynaklarıyla merkezimiz teknik hizmetler ile destekli olup tüm fiziki alt yapıya sahip bulunmaktadır. Merkezimiz hasta ve çalışanlarımızın güvenliklerinin sağlanması amacıyla 24 saat güvenlik kameraları ile kontrol edilmektedir.

Vatandaşlarımız 182 MHRS (Merkezi Randevu Sistemi) ile muayene olmak istediği hekimimize randevu alarak tedavilerini yaptırabilirler. Merkezimizde poliklinik hizmetleri sonrasında hafta içi 17:00 – 08:00 saatleri arasında, hafta sonları ise 24 saat durumu acil olan hastalarımıza kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Bahçelievler mah. 100. Yıl Cad. 289 Sk. Altıeylül, Balıkesir

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,1
204 yorum
 • Esra B.
  Esra B.
  bir ay önce

  Hilal Aybar adlı doktorun çocuk doktorluğu konusunda kendini gözden geçirmesi gerekiyor. Çocuk uslu ise tamam diğer türlü muhattap olmak istemiyor. Hadi istemiyor çocuk ağlamaklı zaten kalk masadan ,aglayamazsin , bugün çok yoruldum ona göre, annesi boşuna konuşma kaldır dolgu yapmak istemiyorum dolguyu ben teklif ettim ama yapmiycam kalk vs. Dolguyu ben teklif ettim diyor sanki bizim sipariş vermemiz gerekiyor ama lutfetmis gibi.bir de anneyle pedagojik konuşmaya çalışıyor ama çocuğun yanında ! Çekim yapmiycaz diye yalan söyleme vs.Ancak çocuga yaklaşim pedagojinin yanından geçmiyor çocuğa laf yarıştırirken en azinda gulumseyiniz! .Lütfen cocuklara bir gulumsemeyi çok gormeyiniz .Özelde de görmek isteriz kendisini !

 • Burak Tolga Dereli
  Burak Tolga Dereli
  bir ay önce

  Serpil Yazgan Yalçın isimli sözde diş doktoru eşimin 20 lik dişini çekebilecek gibi hem 40 dakika uğraştı , çekemeyip o kadar uğraştırdıktan sonra kökünü bırakıp cerrahtan randevu al diyip yolladı. Cerrahtan randevu bulamadığımız için eşim acı ve ağrıdan duramıyor. Kendisini asla tavsiye etmiyoruz ve ayrıca çok ukala biri.

 • DİDAR ÖZKAYA
  DİDAR ÖZKAYA
  3 hafta önce

  Yapılan dolgu sonucu ağrı oluşması halinde 2 kere gitmeme rağmen düzeltme yapıldı gönderildim. Ege üniversite diş fakültesine geldim dolgu da hala çürük olduğu söylendi. Endodontiye sıra alamıyorsun. İdareye gittim başhekim yardımcısı telefonla konuşmaktan hastayı dinlemeye vakti yok. Hizmette sıfır bir hastane.

 • Seheryeli
  Seheryeli
  bir ay önce

  Kızımın yaklaşık 2 yıldır diş tedavisini gerçekleştiren Dr. Ela Nur Hamarat'a çok teşekkür ederim. İşinin ehli, anlayışlı en önemlisi bir çocukla nasıl iletişim kuracağını çok iyi bilen bir doktor. Çocuklarınızı rahatlıkla götürebilirsiniz. Doktorumuza da görevinde başarılar diliyorum.

 • Binnaz Ölmez
  Binnaz Ölmez
  bir ay önce

  Benim burada yazmak istediğim şikayet değil bilakis teşekkür etmek istiyorum. Benim ismim Binnaz Ölmez annem Münevver Aslan için implant tedavisi yaptırdım. Bu süreçte Dr.Havva Banu Ozturk Arda ve tatlı sekreterine teşekkür ediyorum. Her türlü sorularımızı sabırla dinleyip her türlü şikayetimizde bizlere hep çözüm odaklı oldukları için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Iyiki sizin gibi Dr'larımız var.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın