Üye Paneli

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. 1978 Yılından 2005 yılının şubat ayına kadar SSK Eskişehir Dispanseri adı altında hizmet vermekte olan kurumumuz Sağlıkta Dönüşüm Projesi çalışmaları çerçevesinde SSK’ya bağlı sağlık kurumlarının 2005 Şubat ayında Sağlık Bakanlığı’na devredilmesiyle Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

2005 yılının Şubat ayında Sağlık Bakanlığına devrimizle başlayan yolculuğumuza 2009 yılında inşaatı başlayan yeni hizmet binamız 2010 yılı Ağustos ayında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış töreni ile hizmete girmiştir.

Yeni hizmet binamız Yenikent Mahallesinde Yenikent Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunmaktadır. Yeni hizmet binamız yaklaşık olarak 8700 metrekare içerisinde, 90 poliklinik, 2 engelli polikliniği, 1 acil hizmetler polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, 7 yatak kapasitesi ile hasta muayene ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Tanı ve teşhis amacıyla merkezimizde 2 adet Dijital Panoramik Röntgeni, 2 adet Periapikal Diş Röntgeni, sefolametrik diş röntgeni ile röntgen hizmetleri, Biyokimya, Hbs, HIV, HCV, Kanama Zamanı tahlil çalışmaları ile de Kan Laboratuarı hizmetleri merkezimizde uzman personellerce verilmektedir. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi sayesinde doğrudan polikliniklerde hekim bilgisayarında görüntülenmekte böylece hastalarımızın röntgen bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız. Ayrıca röntgen atık suları üretmeyerek çevreye de vermiş olduğumuz değeri belirtmekteyiz.

Merkezi sterlizasyon ünitemiz 2 adet büyük otoklav, diş tedavilerinde kullanılan başlıkların sterilizasyonu için 5 adet başlık bakım otoklavları ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde sterilizasyona verilmesi gereken önemin fazlası ile farkındayız. Bu nedenle merkezi Sterilizasyon Ünitesinde konusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Hekim seçme hakkını hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sağlık hizmeti alımında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları şeklinde tanımlanabilir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, Yataklı Tedavi İşletme Yönetmeliği gereğince hastalarımıza Hekim Seçme Hakkı hastanemizde 2005 yılından beri tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

Hasta Hakları Birimimiz engelli hastalarımızın tedavilerinde de her türlü yardım ve desteği sağlamaktadır. Engelli hastalarımız merkezimize başvurularında hasta hakları ile direkt iletişime geçerek ya da mevcut polikliniklerde muayeneleri sonrasında tedavi ihtiyaçları belirlenmesi halinde personellerimizin hasta hakları birimi ile diyaloga geçerek engelli hastamızın tedavisi planlanmaktadır. Merkezimizde bulunan tam teşekkülü ameliyathanede genel anestezi altında tüm tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca Sağlık Bakanlığımızın yeni başlayan uygulaması olan Evde Bakım Hizmetlerine Yönelik Çalışmalarımızda mevcut olup başvurularınızı Hasta Hakları Birimine yapabilmektedir.

Yeni hizmet binamızda Sağlık Bakanlığı ve Hasta – Çalışan Güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla standardize edilmiş ameliyathanemizde Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı ve Periodontoloji Uzmanları ile sedasyon ve genel anestezi altında diş çekimi, diş eti operasyonları yapılmaktadır. Sağlık Müdürlüğü tarafından geçici görevlendirme ile haftanın üç günü merkezimizde görev yapan Anestezi Uzmanı 2010 Haziran ayından itibaren süresiz geçici görevlendirmesi yapılmış bulunmaktadır. Ayrıca 2010 Haziran ayından itibaren merkezimize anestezi teknisyeni görevlendirmesi de yapılmıştır.

32 – 34 ve siyah 63 Numaralı belediye halk otobüsleri Diş Hastanemizden geçmektedir.

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yenikent Mah. Piri Reis Cad. No:28 Odunpazarı, Eskişehir

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,7
445 yorum
 • gülay kahya
  gülay kahya
  4 ay önce

  08.11.2023 tarihinde Eskişehir ADSM' ne kanal tedavisi amacıyla BERNA DOĞAN diş hekimine gittim. Kanal tedavisi yapıldı, akşamına ağrı ve şişlik gerçekleşti. Daha sonra doktor ilk olarak hastane telefonu ve daha sonra cep telefonu ile beni aradı ve bir kökün daha yapılması gerektiğini söyledi. 10.11.2023 tarihinde tekrar gittim. Tekrar kanal tedavisini gerçekleştirdi. Tedavi sırasında üçüncü kez aynı işlemi yaptı ve ben tedavi sırasında canımın yandığını söyledim. Tekrar tekrar geçici olarak dişi kapattı. Şikayetlerim devam etti ve dişimde, çenemdd, dudağımda uyuşukluk oluştu ve halende devam etmekte. BERNA DOĞAN kökün birisine ulaşamadığını ve vitaminler ile his kaybının geçeceğini söyledi. Bu süre esnasinda sürekli olarak geceleri ağrıdan dolayı hastaneye gittim ve antibiyotik kullandım. 17.10.2023 01.12.2023 04.12.2023 05.12.2023 tarihlerinde de sürekli doktor beni çağırdı ve gittim. 06.12.2023 tarihinde Berna Doğan beni Nijat Aydınlı isimli doktora gösterdi ve orada aletlerin olmadığını beni Eskişehir Tıp Fakültesine sevkedeceğini söyledi. 05.12.2023 tarihinde Ozan Biçer isimli doktor hocalarına göstereceklerini ve dişe birşey kaçırıldığını diğer doktorlarla beraber söylediler. Randevu aldım ve çekim için 20.12.2023 tarihinde çekim gerçekleştirildi. Randevudan önce BERNA DOĞAN isimli doktor sinire çok yakın olduğu için işlemi gerçekleştiremeyeceğini söyledi. 20.12.2023 tarihinde Eskişehir Tıp Fakültesinde çekim gerçekleştirildi. Berna Doğan isimli doktor işlemi yaparken diş içersinde yabancı cisim bıraktığı söylendi. Berna Doğan isimli doktorun yanlış tedavisi yüzünden ağız çevremde kalıcı hasar oluştu. En iyi ihtimalle 6-12 ay içersinde geçeceği bildirildi. Eskişehir Tıp Fakültesinden çekilen diş parçaları almama izin verilmedi. Haftalarca yanlış işlem yapıldığı söylenmedi ve çok riski bir şekilde bekletildim. Berna Doğan isimli doktor hakkında, dudak çevresinde kalıcı hasar oluşmasından, boş yere diş kaybının yaşanmasından ayrıca bu süre zarfında enfeksiyon oluşma riskinden dolayı gereğinin yapılmasını arz ederim. Dişten çıkan yabancı cismin resmi ekte bulunmaktadır. Ayrıca e nabız üzerinden diş radyolojik görüntüleride bulunmaktadır.

 • Cahit Karahan
  Cahit Karahan
  4 hafta önce

  Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görev yapmaktayım S.C. isimli şahsın hakkımda yazdıklarına cevaben bu yorumu yazıyorum 19.03.2024 günü başkasının ricasıyla kliniğimize basvuran hastaya tedavi randevusu vereceğimizi söyledim tedavisinin aynı gün yapılacağı beklentisi ile geldiğinden kararsız tavırları ile ha o zaman beni yollayan doktor Beye gideyim diyerek klinikten ayrıldı.Kendisine ilk etapta kabul etseydi vereceğim randevu günü 20.03.2024 saat 14:00 olacaktı.Klinikten ayrıldıktan sonra başka bir hastamız gelince bahsettiğim randevu boşluğunu o hastaya verdim.Aradan 10 dk sonra s.c isimli şahıs tekrardan kliniğe gelip randevuyu kabul ettiğini söyledi bende kendisine size zaten yarına randevu verecektim diye söyledim ancak o günün randevusu dolunca 21.03.2024 14:00 tarihli randevuyu verdim.Mhrs sistemi üzerinden kendisine randevu günü ve tarihinin yazdığı barkodu verdim ayrıca sistem üzerinden SMS ve mail bilgilendirmesinin otomatik yapılmakta olduğunu hastanemizden hizmet alan tüm hastaların bildiği aşikardır.Biz bütün hastalarımıza randevuyu onaylatmadan önce gününü ve saatini kendi iş ilerleyişimiz için sormaktayız.20.03.2024 tarihinde kliniğimize gelen s.c isimli şahısa randevusunun yarın olduğunu söyledim kendisi hayır bana bugün söyledin diyerekten ısrarcı olmaya devam etti elinizde randevu bilgi barkodunuz var defterimde yarın yazıyor söylememe rağmen şahıs bağırmaya ve hakaret içerikli cümleler kurmaya devam etti klinikte devam eden tedavinin yapılmasını engelleyici tavırlar ve hakaretlerinin devamı üzerine beyaz kod vererek güvenlik görevlisi arkadaşlarımı kliniğe çağırdım olay tüm şeffaflığı ile bundan ibarettir...

 • ummahan nur gökgöz
  ummahan nur gökgöz
  bir ay önce

  Tuğba çelik isimli doktor üst çenemde köprüm düstuğu icin gittim yemek bile yiyemiyordum yaklaşık 4 buçuk ay oldu bu doktora başlayalı ve bir dişime kanal yaptı ve kanal sırasında iğneyi kirdi acı içinde onu çıkartmakla uğraştı daha sonra 1 hafta ağrı içinde durdum tekrar gittim ve o dişe çekim yaptı aradan birkaç gün geçti bu kez çekilen yerde kocaman kök kaldığını gördüm ve tekrar gittim bu kez yoktur falan dedi daha sonra film istedim baktığında kök kaldığını gördü kocaman kökü görmemesi gerçekten şaşırtıcı ve bana illa bana gelmek zorunda değilsin başka doktorada gidebilirsin dedi bir doktor ancak böyle sorumsuz olur kaç aydır gelip gidiyorum ve bir sonuca ulaşamadım kök kalması da cabası ve mayısa kadar dolu olduğunu söyleyip tedavimi başka doktordan devam edebileceğimi söyledi madem bakmayacaksın bastan başlama ya da yeni hastalar alma tedavisi devam edenler bitmeden. Bir daha da asla gitmem bana karşı yaptığı tek şey beni oyalamak hastanın halini hiç düşünmüyor.Yoktur dediği kökün resminide ekledim disin yarısına yakini icerde insan çektiği dis tam mi eksik mi hiç mi bakmaz

 • Zeynep Brl
  Zeynep Brl
  2 ay önce

  05.01.2024 tarihinde Ayfer Uluakay isimli diş hekimine gittim. 16 Ocak 2024 sabah 09: 00 dolgu için randevu verdiler. Randevu kağıdımı kaybettim diye size randevu vermedik dediler bende kayıtlı olan randevu saati ve tarihi onlarda kayıtlı değildi.nüfüs cüzdanını gösterdim uygunsuz tavırlarla kabul ettiler. Dolgu yapılacak dişim çürüktü hiç temizlemeden tam 2 dakikada dolgum bitmişti ve bu 2 dakikada 2 kere elindeki demir ağır cihazı diğer dişlerime çarptı o an anlamadım fakat sonrasında ön dişimden birinin ucunun kırıldığını fark ettim dişim porselendi. Aynı doktorun iş yerimden arkadaşımın da 3lü köprü dişini kırdığını öğrendim. İnsanlara ve işlerine tahammülleri yoksa bu işi bıraksınlar yapmasınlar kimse onların oyuncağı değil devletin verdiği imkanı kullanamayıp ağzımızın ve dişlerimizin sağlam kalması için özel doktora gitmek zorundayız!

 • Zeynep Gülcü
  Zeynep Gülcü
  2 ay önce

  Diş Hastanesin de çalışan doktor Satı Sezen Özerdoğan hakkında şikayette bulunmak istiyorum. Tarih 24.01.2024 tarihinde saat 09.20 de randevum vardı. Randevu saatimden 15 dakika önce hastaneye gitmiştim. İçeride muayene olan başka bir hasta vardı bende içerdeki hastanın muayenesinin bitmesini bekledim. Hasta çıktıktan sonra benim muayene saatim gelmesine rağmen saat 09.30 da başka bir hastayı içeriye aldı. Daha sonra o hasta çıktıktan sonra benim sıram geldi ben içeri girdim. Ben içeriye girdikten sonra nüfus cüzdanımı sekreteri aldı ve dışarıda beklememi söyledi. Ben dışarı çıktıktan sonra 2 tane yabancı uyruklu hastaları muayene etti. O 2 yabancı uyruklu hastalar çıktıktan sonra başka bir hastanıyı muayeneye çağırdılar. Ben dışarıda ki sekreteri benim muayene saatim çok geçti bilgisini verdikten sonra dışarıda ki sekreter beni azarlar gibi biraz sabırlı olun içeriye alınacaksınız dedi. Ben dışarı da sıramı beklerken başka bir hastayı daha muayeneye aldı. Ben artık daha fazla dayanamayarak o hasta muayene olduktan sonra doktorun odasına girip dışarıda çoktandr beklediğimi sıramın geçtiğini söyledim. Doktorun sekreteri nüfus cüzdanımı almış olasına rağmen ismimi tekrar sordu bende nüfus cüzdanımı zaten verdiğimi randevu satimin 09.20 olduğunu dışarı da benden sonra birçok hasta aldıklarını söyledim. Doktor kadın araya girip beğenmiyorsan git başka hastanede muayene ol ben zaten sabahtan beri ayakta hasta bakıyorum omzum koptu diyerek bana bağırmaya başladı aynı şekilde yanında ki sekreteri de. Sonra bende nüfus cüzdanımı alıp hastaneden randevu olamadan çıktım. Daha sonra mhrs sisteminden randevuya gelmediğim için mesaj aldım. Doktor kadından yanında ki sekreterinden ve dışarıda ki sekreterden şikayetçiyim.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın