Üye Paneli

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Sarıyer ilçesinde kemik hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz Sağlık Bakanlığı tarafından 21 Aralık 2001 tarihinde özel dal eğitim ve araştırma hastanesi statüsüne geçirilmiş ve bu haliyle ülkemizin Ortopedi ve Travmatoloji alanında ilk ve tek özel dal eğitim hastanesi olmuştur.

Bugün hastanemiz 3 tane Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği, 25 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, 133 hasta yatağı, 31 poliklinik muayene odası, laboratuar ve görüntüleme birimleri ile sağlık hizmeti sunmaktadır.

Hedefimiz, hastanemizi kolay ulaşılabilir, kaliteli ve çağdaş tıbbi hizmetin verilebildiği bir sağlık kurumu ve bilgi çağının sunduğu imkânları kullanabilen, modern teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulayabilen bilgilerle donatılmış uzman kadroları yetiştirecek bir eğitim kurumu haline getirmektir. Baltalimanı adını hem yurt içinde ve hem de yurt dışında bir marka haline getirmeye kararlıyız. Geçmişte kapatılması veya otel ve benzeri amaçlarla kullanılması gündeme getirilen hastanemiz bugün 21. yüzyıl Türkiyesinin en önemli sağlık kurumlarından biri haline gelmiştir. Bu haliyle hastanemiz hasta sayısı, hasta potansiyeli ve çeşitliliği, hizmet verilen mekanların tarihi ve doğal güzelliği ile değil ülkemizde, Avrupa’da bile birkaç önemli ortopedi merkezinden biri olmaya adaydır.

Hastanemiz İstanbul’un Avrupa yakasında, Sarıyer ilçesi sınırları içersindedir. Beşiktaş’tan Sarıyer yönüne gidişte Rumeli Hisarı’ndan sonra, sahildedir.

Ulaşım için Sarıyer, İstinye, Bahçeköy İETT otobüsleri hastanemiz önünden geçmektedir. Özel araç ile ulaşımda, TEM otoyolunda Anadolu’dan gelişte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçince ilk yol ayrımı olan Etiler sapağından çıkış yapılarak, Avrupa’dan gelirken köprüden önceki son çıkıştan çıkış yaparak sahil yoluna inildiğinde hastanemize ulaşılabilir.

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Baltalimanı Mah. Rumeli Hisarı Cad. No:57/1 Sarıyer, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,5
570 yorum
 • Abdurrahim Vural
  Abdurrahim Vural
  3 ay önce

  Baltalimanı Sarayı 19. yüzyılın ilk yarısında Sadrazam Mustafa Reşit Paşa (1800–1858) tarafından 1600 m2'lik bir alanda iki katlı ve kâgir olarak yaptırılmıştır. Bina, Sultan Abdülmecit'in kızı Fatma Sultan ile evlendirilen, Mustafa Reşit Paşa'nın oğlu Galip Paşa'nın ikametine tahsis edilmiş ve Galip Paşa'nın ölümünden sonra Hazine tarafından satın alınmıştır. Mustafa Reşit Paşa'nın Hariciye Nazırlığı döneminde 1838 yılında İngiltere ile takiben Belçika ve Fransa ile Osmanlı Devleti'nin mali alanda çöküşüne zemin hazırlayan ve tarihe Baltalimanı Anlaşması olarak geçen ticari anlaşmaların imzalandığı saray, 1887 yılında II. Abdülhamit'in küçük kız kardeşi Mediha Sultan'a tahsis edilmiştir. Mediha Sultan'ın Londra Sefaret Kâtibi Ferit Bey ile (Damat Ferit Paşa) evlenmesinden sonra bina Damat Ferit Paşa Sarayı olarak anılmış ve 1922 yılına kadar yazlık saray olarak kullanılmıştır. Cumhuriyet döneminde saray bir dönem metruk ve kapalı kalmış, yağmur ve çevre etkileriyle tavan dokusu, yaldızlı ve işlemeli yüzeyler yumuşayıp bazı kısımlar harap olmuş, sıvalar çürüyüp düşmüş, sahil ve rıhtım korunakları parçalanmış ve salon süsleri bozulmuştur. Takiben bir süre Tarım Bakanlığı'na bağlı Balıkçılık Enstitüsü olarak kullanılan bina 1943 senesinde Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir.

 • Zehra
  Zehra
  bir ay önce

  Doktor Esra Sonbahar Bolat, Yapılan tedavi ve tetkikler sisteme kayıt edilmedi. Prp için iletişim numarası verildi ve oradan kit almamızı istedi. Her seans için 3000 tl para talepleri oldu. İlk seans için kabul ettim ve işlemler yapıldı. 15 gün sonra tekrar gittiğimde yapılan hiç bir işlemin sisteme kayıt edilmediğini istersek fizik tedaviye yönlendirebileceğini söyledi. Yapılan ilk işlem ve verdiğim tutar çöpe gitti.. Hijyenden bahsetmiyorum bile, yapılan işlemlerin pamukları sedye üzerinde geziyor. Hastane başhekimine şikayette bulunmak istiyorum telefonu açan kimse yok

 • Muhammed
  Muhammed
  2 hafta önce

  Diş için kesinlikle randevu almayın buraya, Nurnisa Karagül adlı doktor var sadece, doktor hanım orta yaşlı ve oldukça ego sahibi asistanı da onun gibi, (dişlerinizi bu hekime emanet etmeyiniz, muayene etmeden keser biçer), ben randevu saatinde gittim "doktor birazdan gelecek" dedi asistanı 10 dk sonra geldi benim yerime başkasını çağırdılar daha sonra beni çağırdılar içeri girdiğimde "kapıda dur, ileri gelme, kulaklarım duyuyor seni oradan da duyarım" dedi, hiç muayene bile etmedi, eski muayeneme bakarak endodonti randevusu al dedi, ben tam giderken de "randevularına saatinde gel" dedi dalga geçer gibi. (Kavga çıkarmak istemedim şu beyaz kod meselesi yüzünden) Dolayısıyla, dişim ağrıyor diye gidersiniz, dişiniz ağrımaya devam eder, başınız da ağrır, hastaneden de soğursunuz

 • İsmail Çarıklı

  Merhaba ben İsmail Çarıklı, öncelikle benim gibi avesküler nekroz (Osteonekroz) hastalığına yakalanan hastalara öneri için yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Hastalık 2021 Kasım ayında korona nın ciğerlerimi yüzde 80 civarı kapatması sonucu 20 gün yoğun bakım yatışımla başladı. Tedavi sürecinde mecburen verilen KORTİZON ilacının yan etkisi sonucunda Tam 1 yıl sonra ayağımın kalça bağlantısının ön kısımlarında acılar hissetmeye başladım ve gün geçtikçe arttı ve tedavi için doğru yeri, 6 ay sonra hastalığımın 2. Derece ye geldiği anda Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi El cerrahisi bölümünde ameliyatımın yapılabildiğini öğrendim. 19.07.2023 sol ve 11.10.2023 de sağ kalça femur başına Damarlı Fibula Grefti yapıldı. Yani ayak kaval kemiğinin arkasındaki destek kemiğinden damarlı bir şekilde kemik alınıp kalça içerisindeki ayak kemiği femur başına, kanal açılarak hasarlı bölgeye yerleştirilmesidir. Böyle uzun yazmak istemedim ama bende çok araştırdım, diğer hastalara bilgi amaçlı deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Çünkü bu tarz öneri ve yazı bulamamıştım. 2 Ameliyatımı da yapan Değerli hocam (Öğretim üyesi) Doç.Dr. Osman Orman ve Op.Dr. Ethem Ayhan Ünkar 'a ve sayın Mehmet Baydar ve ekibine saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Rahatlıkla güvenip ne diyorlarsa harfi harfine uygulamanızı tavsiye ediyorum. Özelikle El cerrahisi bölümü yardımcı doktorlarına, hemşirelerine, hasta bakıcılarına varana kadar ilgilerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim gözümde insanlığa hizmet olan bu kutlu meslekte tüm sağlıkçılarımıza güç kuvvet versin. Rabb'im razı olsun inşallah. Lütfen sizden ricam insanlar için gecesini gündüzünü veren bu sağlık çalışanlarına karşıolumsuz düşünmeyin, onlar da insan onların binlerce derdi var zaten, bizlerin ise tek derdimiz var aklı selim olmamız gereken bizleriz.

 • Berat Azak
  Berat Azak
  2 ay önce

  04.03 2024 tarihinde eşim için ilk tedavi doktoru Esra Sonbahar Bolat'a randevu aldım sıra bize geldiğinde muayene odası zaten çok küçük bir yer iki kişi çalışıyorlar eşime sedye'ye oturmasını söylediğinde sedyede Bir önceki hastadan kalma tendidiyotlu pansuman pamukları sargı bezleri yani sedye böyle hijyensiz bir biçimde idi temizlemeniz gerekmiyor mu dedim üzerine örtü sereriz dedi daha önce eşime iki doktor Fizik Tedavi önerirken Esra Hanım Fizik tedaviye gerek yok dedi kremle hapla geçer dedi Daha sonra eşime bir iğne yapalım dedi ben iğneyi kalçadan yapacak zannederken omirliğinden yaptı, ultrason eşliğinde yapmasına rağmen eşimin gerçekten canı çok yandı resmen bağırdı yani O ana kadar eşimin sadece belinde Ağrı varken bu İğneden sonra Ayağında uyuşma ve Ayağında sürekli ağrı olmaya başladı başka doktorlara gösterdiğimde Muhtemelen yapılan iğne sinire denk geldiği için ayakta bir hasar oluştuğunu söylüyorlar Şu an onu tedaviye uğraşıyoruz Kısacası doktor bana göre işinde uzman bir doktor değil ve hasta ile hiç ilgili de değil hijyen mi zaten öyle bir şey zaten hiç aramayın

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.