Üye Paneli

Bayrampaşa Devlet Hastanesi, İstanbul ili Bayrampaşa ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 1970 yılında İstanbul Sağmalcılar bölgesinde 20 yatak kapasiteli olarak Adalet ve Sağlık Bakanlıkları arasında yapılan bir protokolle mahkûm hastalara hizmet amacıyla açılmıştır. 1990’lı yıllarda 300m2’lik alan üzerine 4 katlı olarak bugünkü yeni bina İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahkûmlara ek olarak sivil halka da hizmet vermek üzere yapılmış ve hastanemiz 50 yatak kapasiteli Hastane haline gelmiştir. Ancak hasta müracaat sayısının giderek artması nedeniyle 1992 yılında 2 katlı 450 m2 büyüklüğündeki poliklinik binası hibe yoluyla yaptırılarak hizmete açılmıştır. Şu anda acil ve poliklinik hizmetleri bu binada verilmektedir. Artan ihtiyacı karşılamak üzere 1993 yılında başlanan ikinci ek bina ise 2003 yılında Bayrampaşa Belediyesi, Kaymakamlığı ve çevredeki işadamları ile yapılan işbirliği sonucunda yapılan bağışlarla halkın hizmetine açılmıştır ve hastanemiz 100 yataklı hale gelmiştir.

2003 yılında günde 5-6 ameliyat yapılırken, hastanemizde 2004 yılından bu yana günde 25-30 ameliyat yapılabilmektedir, 2016 yılına geldimizde ise bu sayı 65-70 ameliyat yapabilen modern bir hastane olmuştur. Hastanemizde deprem yönünden yapılan etüt sonucunda güçlendirilmesine karar verilmiş olup İl Özel İdaresince 2009 yılında başlanan güçlendirme inşaatları 2012 sonunda bitirilmiştir.

Böylece hastanemiz modernize edilip çağdaş hala getirilmiştir. Odalarımızın %75’i tek kişilik içerisinde tuvalet ve banyolu olarak hizmet vermektedir. En son haliyle hastanemiz de günde 4500’e yakın hasta muayene edilmekte, 70 civarında ameliyat yapılmaktadır. Bayrampaşa Devlet Hastanesi olarak 300 yataklı yeni modern bir hastane yapılmasına karar verilmiş olup halen proje ve yer tahsis aşamasında çalışmalar Bakanlığımızca sürdürülmektedir.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Bayrampaşa Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: İsmetpaşa Mah. Kenar Sok. No:22 Bayrampaşa, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,6
443 yorum
 • karla
  karla
  bir hafta önce

  Ortopedi Polikliniğe muayene oldum. Doktor kendisi soru sormak yerine yanındaki asistan hemşire sekreter artık neyse çok yanlış bir üslup ile şikayetiniz nedir diye sorular sorarak doktor rolünü üstlendi. Bir doktorun hastası ile bizzat ilgilenmesi gerekiyor. Umarım kendilerine çeki düzen verip bir hastaya nasıl davranılması gerektiğini öğrenirler.

 • Ahmet Gundogdu
  Ahmet Gundogdu
  2 ay önce

  Gogus hastaliklari uzm Dr. gittim. Dr. 2 hafta sonrasi icin kontrol randevusunu kendi acti. Sabah gel kayit ac dedi yanindaki saglik personeliyle birlikte. Gunu geldiginde Sabah 9.30 gibi kayit yaptirdim. Beklemeye basladim. Bu arada E- nabiza bajtigimda 16: 30 da randevunun alindigini gordum. Her neyse Sira ekrani yanip sondu bir Sürü kisi muayenesini oldu ve bana bir turlu sira gelmedi. 11.30 a kadar bekledim. Olabilir tum MHRS rabdevululari alindiktan sonra beni alacaklarini dusunerek efendice beklemeye devam ettim. Kapida bekleyen 2 kisi kalmisken, bir hizmetlinin hasta 14-15 yasindaki yigeni geldi(yine kontrol icin) hemen dayisiyla kayit actirdi ve hemen bilgisayar ekraninda onun ismi cikti. Eee ben 2 saat bekledim kız 1 dk beklemedi. Adalet bunun neresinde. Bu arada benim ismim yine yanmamisti ekranda. Diger bekleyen beni uyardi kimse kalmadi, sen de gir dedi de muayene oldum. Sonuc olarak efendi ve medeni bir sekilde sırani beklersen avucunu yalarsin. Yasanan olay "Adalet Mulkun Temeli" sozunu hatirlatti bana. Bu arada problemin dr. degil bilgisayar basindaki yardimci peronelin gorev ihmali, isguzarliklari oldugunu dusunuyorum.

 • HARUN AYKUTLUĞ
  HARUN AYKUTLUĞ
  bir ay önce

  Geçenlerde cildiye bölümüne gittim, yag bezesi için ayağıma krem kulaktaki de alınacak dedi. Ayağım için krem verdi . Ayagimdaki kucuk kabarcıklar geçse de yağ bezesi geçmedi. Sonra kontrole gittim doktor yağ bezesini eliyle sordu ve fucidien krem verdi. Kremi nereyi süreceğimi söylemedi normalde yağ beldesinde iltihap akıntı yoktu ilacı kullandım ayağım şişti ve akıntı yaptı her neyse mi bağışlarda aldırdım m eger aldırmasaydım başına iş açabilirdi. Demem o ki eger 8nsanlarla ilgili bir mesleğiniz varsa acik konusun. Ramazan beyi iletişiminden ve eksik bilgilendirmesindendolayi begenmedim. Ayrıca ülkenin genç doktorlara ihtiyacı var.

 • Defne Yasin
  Defne Yasin
  geçen hafta içinde

  Rezalet 10 haziran saat 09:40 randevum olmasına rağmen kayıt yaptırmam gerekiyormuş zaten koçaman yazmışlar randevusu var hastaları kayıt yapmıyoruz kayıt yerındekı hanımefendiyi yerinden ançak buluyorsunuz gıttım kaydımı yaptırdım saat10:47 haala sıradayım

 • Melek Özalp
  Melek Özalp
  geçen hafta içinde

  Acilden giriş yaptım ufak bi kaza geçirip acil doktoru Berna Eyüpoğlu bu süreçte bana o kadar fazla yardımcı olup yanımda durdu ki tedaviden çok sürece güzel kalbiyle destek oldu çok teşekkür ederim

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.