Üye Paneli

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, İstanbul ili Kartal ilçesinde Şehir hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1974’de 150 Yataklı Onkoloji Hastanesi olarak temeli atılan hastanemiz, 1987 yılında 150 yataklı devlet hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla hastanemiz Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. 1992’de Suzan Yazıcı Acil Tıp Merkezi Binası hizmete açılmıştır. 1997’de Semiha Şakir Kadın Hastalıkları – Doğum ve Çocuk Hastalıkları Binası hizmete açılmıştır. 1998’de Organ Nakli Binası hizmete açılmıştır. 2000’de Dr. Lütfi Kırdar ismi eklenerek Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. 2004’de Medikal Onkoloji Kemoterapi Ünitesi Binası hizmete açılmıştır. 2008’de Yanık Ve Yara Tedavi Merkezi Binası hizmete açılmıştır.

2019 Ekim ayı itibariyle hastanemiz yeni binasında sağlık hizmeti sunmaya başlamıştır. 2020 Mayıs itibariyle hastanemizin ismi Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 290 dönüm arsa üzerine kuruldu. Koşuyolu dahil olmak üzere bütün alan şehir hastanesi olarak planlandı. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin toplam kapalı alanı 302 bin metrekare, yatak kapasitesi ise bin 105. Hastanede poliklinik sayısı 210, ayrıca 43 tane ameliyathaneye sahip, 25 adet de diyaliz yatağı mevcut.

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii Kartal Kartal, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,0
1.501 yorum
 • Elif Çiçek
  Elif Çiçek
  bir hafta önce

  Merhaba öncelikle bu hastanede ikinci kere insanlık dışı harekete maruz kaldığımı söylemek istiyorum. Birinci oğlumu doğururken dikiş esnasında canım acıdığı hareket ettiğim için beni masada öylece bırakıp sezeryan doğuma gideceklerini söyleyen bir ebe. İkincisi bugün iki gündür çok ciddi ateş, terleme, üşüme ve boğazımdan eksilmeyen balgam burnumdan sürekli sulu sümüklü kan akması şikayetinden gittim. Çalışan bir bayanım gece 11de işten çıkıp hastaneye gittim 15 kişiyi bir buçuk saate kadar beklememe rağmen doktor hanımdan bir günlük izin istedim. Soğuk algınlığına rapor vermiyoruz aile hekimine gidin dedin hafta sonu dedik veremem dedi. Ben burda ölüyorum çalışan bir bayanım ben de sizin gibi günde 800 tane müşteriyle uğraşıyorum çok yoğun bir iş yerinde ama sorumluluğum var. Ben dinlenmeye ihtiyaç duymasam oraya gelmek zorunda değildim. Eşimde Kızılay Hastanesi'nde çalışan bir insan o da rica da bulundu fakat hiç oralı bile olunmadı. Kafama göre ise gidememezlik yapamıyorum bir günlük istihbarat kimseye yük değildi. Akrabaniz olsa ya da güvenlik polisin yakını olsa öyle yapmazsınız. Yarın gebererek ise gideceğim ve çocuklu bir bayanım. Biraz insanları dinlemeyi öğrenin. Üç dakika da başımdan gitsin al reçeteyi. Ben hakkımı helal etmiyorum. Gece ikide eve geldim sinirimden eşimle kavga ettim bu perişanlık la ise gidecegim. Bundan sonra da her doktora değer verilmeyeceğini anladım. İyiler beyin göçü yapmış bize kalan da paralı saatlik çalışanlar. Kimseye tavsiye etmiyorum.

 • Gulsah Aydin
  Gulsah Aydin
  3 hafta önce

  Servis odalarının iki kişilik olması ve dizaynı güzel. Hasta ziyaretcılerının kabul edilmemeside hasta konforu açısından iyi düşünülmüş. Fakat yemekler… ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Cidden hastanıza verdiğiniz değer bu mu? Kahvaltıya sadece zeytın peynir ve ekmek mi? Haslanmıs yumurta bile yok. Refakatçilere battaniye yok yastık yok duzgun yemek yok. O kadar yeni hastaneye kirli tozlu battaniye kılıfı olmayan veriyorsunuz. Temizlik eksilerde. Yerler sürekli kirli. Toz alımı dogru duzgun yapılmıyor. Eski hastanede temizlik daha çoktu. Birde o hemşireler havaları kibirleri… plastik servisinde yatıyordum. Bant istiyoruz şurdan alın dıyorlar. Kolum kanıyor üstüne şurdan alın bısey dıyorlar. Ya böyle birşey olabilir mi! Hemşireler yatıyor biz hastalar kendımızı tedavı etmeye calısıyoruz . Serum biter biz zorla cıkarttırız. İlgi alaka sıfır. Gunaydın dememıze bile cevap vermeyecek kadar egolular. Hastanede memnun kaldıgım en büyük şey doktorlar. O kadar ilgili ve efendiler ki bence hemşire sekreterler biraz doktorlardan adap uslup dersi alsınlar. Plastikteki erkek asistan doktorların hepsi çok çok iyi. Kadınlar orda da sınıfta kalmıs ne yazıkki. Üsten konusmalar emir kipleri. Bazı kişisel savaşlarını mesleklerıne taşıyan hemcinslerimi buradan kınıyorum. Sağlık gibi önemli bir sektörde biraz daha egolarından sıyrılıp empati duygusunu taşıyan kişilerin bu mesleği yapmasını daha dogru buluyorum.

 • Şenolx
  Şenolx
  bir hafta önce

  Hastaneye gittim. Randevum vardı ve doktorun odasına girdim. Bana röntgen çektirmem için aşağı inmemi söyledi ve aşağı indim. Sabahtan gittiğim hastanede öğlen çektirdim röntgeni. Aşırı kalabalık ve yavaş çalışılıyordu. Röntgen sonucu için tekrar doktorun odasına gittim ve sekreterden sıra alacaktım. Ama doktorunuz öğleden sonra gitti diyip yarın gel dedi. Ölsem yarın gelmemi isterler heralde başka diyecek bir şey yok

 • Çağla Merdim
  Çağla Merdim
  2 hafta önce

  Benim, bizim vergilerimizle maaş alan operatör çalışanlarının hattı sürekli meşgul etme ve hadsiz konuşma üslubu hakkını kim veriyor merak ediyorum! Çalışmak istemiyorsanız defolun gidin orası hastane insanlar canıyla cebelleşiyor bir de siz oturduğunuz yerden insanların ömrünü kısaltmayın. Danışmada oturan asalakların tribi doktorlarda yok. Jinekoloji onkoloji biriminde danışmada oturan kırmızı rujlu ağzında cak cak sakız çiğneyen miyoba sesleniyorum orası kanser araştırma bölümü, ben randevu ile ilgili soru sorarken benim yüzüme bakacaksın cak cak sakız çiğneyerek konuşup konuşmama arasında elindeki telefondan reels izlemeyi bırakıcaksın. Annem üzülmesin diye tartışma çıkartmadım lakin bir gün ölümle burun buruna olan bir hastanın yakını o sakızı sana yutturabilir. Son derece ciddiyetsiz, denetimsiz rezil bir hastanesiniz. Çalışanlarınızın yerine sokaktaki köpeği oturtsanız bizim için daha faydalı olurdu en azından güler bir yüz görür mimiklerle anlaşırdık :)

 • Serap Öğretmen
  Serap Öğretmen
  bir ay önce

  Hastanemizin şimdiye kadar başvurduğum tüm birimlerinden ve aldığım hizmetten memnun ayrıldım. Bugün ilk kez doğum acile başvurdum ve alanı gördüğümde inanamadım. Girişinde o kadar ferah bir bekleme alanı varken burası nasıl bu kadar küçük olabilir?Neden?? İnanılır gibi değil! Bekleyen gebeleri oturtacak yer yok, alan havalandırılamıyor. Bu durum salgınların bu derece yoğun olduğu günümüzde gebeler için büyük risk. Ayrıca bu alanda tek doktor olması da kabul edilemez. Bu hem doktorun çalışma şartlarının hem hastalara verilen hizmetin kalitesini aşırı halde düşürüyor. Erken doğum riskli bir gebe olarak yatış işlemlerim için havalandırılamayan o minicik alanda 4 saat bekledim. Kayıtlarım kontrol edilerek bu süre teyit edilebilir diye düşünüyorum. Doktorun haline de gerçekten içim acıdı. Doğuma alınacak hastalar, yatış evrakları, kadın doğum muayeneleri... inanılmaz bir yoğunluk! Bu hastaneye bu şartları hiç yakıştıramadım.. En kısa sürede eksiklerin giderilmesini talep ediyorum.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın