Üye Paneli

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli ili Darıca ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İlk olarak Sağlık Merkezi olarak açılmış ve 1984 yılında onarılarak Gebze Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1993 yılında mevcut binanın temeli atılmış olup 2007 yılında inşaatı tamamlanarak hizmete başlamıştır. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 22.10.2008 tarihli yazısı ile ismi Darıca Farabi Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Hastanemiz 9 kat 16 bloktan oluşmakta olup 10 bin m2 kurulum alanına ve toplam 51 bin m2 kapalı, 96 bin m2 toplam alana ve 13 bin m2 otopark alanına sahiptir. Hastanemizde ayrıca 270 kişi kapasiteli ve donanımlı konferans salonu mevcuttur.

Hastanemizde 106 poliklinik odası mevcuttur. Hastanemiz Ekim 2021 itibariyle 106 Klinisyen Uzman Doktor ile poliklinik hizmeti vermektedir. Hastanemiz 400 yatak ile hizmet verilmektedir. 43 tek kişilik, 148 çift kişilik, 1 tanede 4 kişilik olmak üzere toplam 192 hasta odası bulunmaktadır.

Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesi; “663 sayılı Sağlı Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” hükümlerine göre Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyet göstermesi ile birlikte eğitim yetkisi verilmesi 08/05/2018 ve 1278 sayılı Bakanlık onayı ile resmi olarak da uygun görülmüştür.

Hastanemiz yönetimi, gerek hastane çalışanlarının eğitimini, gerekse hasta ve hasta yakınlarının eğitimlerini sağlık hizmetinin önemli bir parçası olarak görmekte, bu amaçla eğitim çalışmalarına büyük özen göstermektedir. Sürekli artan bilgi ve deneyimini, yenilediği teknolojik alt yapısı ile modern bir geleceğe taşıyan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlıklı bir toplum için üzerine düşeni yapmaya her zaman devam edecektir.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Dr Zeki Acar Cad. No:62 Darıca, Kocaeli

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,9
557 yorum
 • serpil yıldız
  serpil yıldız
  2 ay önce

  Poliklinik girişindeki 2sekreter ve 1karşılama personeli rezalet sarışın hanımefendiye hediye gelmiş kupa bardak resim çekmesini bekledim story atabilmesi için tabi bu arada sistem yoktu story atabilmesi çok önemli kapıdaki hastalara güler yüzlü olun kısmını silin lütfen zorla oralara otuyormuş gibi durmayın iş bekleyen çok siz gidin biz bakarız hastalara yön tarif ederken. Afedersiniz köpek muamelesi yapmayın🤬🤬

 • Gözde Eroğlu
  Gözde Eroğlu
  3 hafta önce

  Gebe okulundaki Fatma hemşire tanıdığım tüm hemşirelerden daha egitici ve ilgili. Ders anlatımı mükemmel. Onun gibi birini tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. O ve onun gibi çalışanların sayıları umarım daha çok olur. İyi ki varsınız Fatma hemşire.

 • Esra Canlı
  Esra Canlı
  3 ay önce

  Çok kötü çalışanlarıyla sıfır hizmet sunan bir hastahane … Acilde sıra bile yok insanalr kendi çabalarıyla sıraya girip yine kendi çabalarıyla ZORLA MUAYANE oluyor yine ZORLA sonuçlarını doktorlardan ZORLA cevap alarak sürekli tahlil için sağa sola nasıl gitceklerini bulmaya çalışıyorlar . Sabahtan girin acile gece 12 de hala aynı hastalarla aynı yerinizde sayıyorsunuz. Gerçekten çok ayıp gerçekten çok yazık .. Acildeki doktorlar yüzüne bile bakmıyorlar masadaki kayıt yapan elemanlar hepsi yeni işe başlamış gibi ne yaptıklarından bi haberler . Hastasın şifa için gidiyorsun birde ordaki elemanların yaptığı yanlış kayıt yanlış bilgilendirmeleri çözmeye çalışıyorsun . Bir Başhekim yok mu orda bir yönetici yok mu . İnsanların çoğu sesini bile çıkaramıyorlar Bu hizmet hiç yakışıyor mu o hastaneye . Tomografide insanlar kendi isimlerini bi kağıda yazarak sıra yapıyorlardı çıkan ismini siliyor kağıttan . Kim nerde ne yapıyor belli değil

 • Esra Balcin
  Esra Balcin
  bir ay önce

  Bu hastaneden memnunum iki puanı hastaneye veriyorum. İsmini vermek istemediğim bir Psikiyatriste öneride bulunmak istiyorum. Psikiyatristlerin ve psikologların hastaların yaşadığı kırılgan olaylara kişisel yorum/eleştiri yapmasını iş etiğine aykırı buluyorum. İnsanların ne yaşadığını bilmeden eleştirmeyin. Bir de kötü alışkanlıklar için birkaç kere olabilir demişsiniz. Bir doktordan ilk kez duydum bunu. Umarım daha profesyonel olursunuz. N

 • Raya Celal
  Raya Celal
  bir ay önce

  Acil doktoru ‘Düzgün İpek’ bir saate sisteme düşer demesine rağmen asla oluşturmadığı 3 günlük raporun peşinde koştum haftalarca. Hastaneye tekrar gittiğimde ise aynı doktoru birdaha bulamıyorsun. Sekreteri pişkin pişkin unutulmuştur diyor. Hastane şikayet birimi ise; doktorlar kendi aralarında bölüm değişebiliyorlar odaları dolaşıp doktoru bulmanız gerek diyor. Sistem yok. hastaneyi arıyorsun uslüp bilmeyen dayının tek açıyor telefonu. Rezillik başka birşey değil. İşverenime yaşadığım mağduriyetimle başbaşa kaldım ve sabime de yazmama rağmen asla çözüme kavuşmadı.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.