Üye Paneli

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli ili Derince ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 43.368 metrekarelik kullanım alanına sahip olan Hastanemiz, 1993 yılında 1100 yatak kapasiteli SSK Kocaeli Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 1996 yılında hastane binasının Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile müşterek kullanımına karar verildiğinden 385 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam etmiştir. 17 Ağustos 1999 Marmara depremi neticesinde kullanılamaz hale gelen ana binamız ve eklenti birimlerinin renovasyon çalışmalarının tamamlanması üzerine 20 Nisan 2007 tarihinde polikliniklerimiz, 11 Şubat 2008 tarihinde de yataklı servislerimiz ve idari binamız tekrar ana bina ve eklenti birimlerine taşınmıştır.

Bakanlık kararı ile 05.08.2008 tarihinden itibaren Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi unvanını alan Hastanemizin 01.06.2015 tarihi itibarı ile hekim kadrosu; 19 Doçent, 15 Başasistan, 188 Uzman Hekim, 72 Asistan ve 13 Pratisyen Hekim olmak üzere 307 doktordan oluşmaktadır.

45 ayrı branşta toplam 160 poliklinik ile yılda bir milyonun üzerinde hastaya poliklinik hizmeti verilirken, 669 fiili yatak kapasitesi ile de ayda ortalama 3500 üzerinde hastaya yatarak tedavi hizmeti sunulmaktadır. Günlük ortalama 1200 hastaya hizmet veren acil servisimiz bulunmaktadır.

Hastanemizde; 20 Ameliyathane salonu ile 8 yatak kapasiteli Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 23 yatak kapasiteli Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi, 5 yatak kapasiteli Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, 33 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 24 yatak kapasiteli Hemodiyaliz Üniteleri, 13 yatak kapasiteli Yanık merkezi ile anjiyografi, kimyasal tedavi ve endoskopi üniteleri ile kan merkezi, görüntüleme ve laboratuar merkezleri bulunmaktadır. Hastanemizde hava ulaşımını sağlamada kullanılabilecek helikopter pisti de bulunmaktadır.

Hizmetlerimizden faydalanmak üzere telefonla 182’yi arayarak veya internette merkezi randevu sisteminden randevu alınabilmektedir. Hastanemize gelen hasta, hasta yakınları ve ziyaretçilerinin en kısa sürede doğru bir şekilde bilgilendirilmelerini, evrak işlemlerini eksiksiz ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlamak için hasta ve ziyaretçi yönlendirme elemanları görev yapmaktadır. Ayrıca yasa gereği muayene önceliğine sahip kimseler ve özürlüler için gerekli tüm düzenlemeler yapılmıştır.

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: İbni Sina Bulvarı Lojman Sok. Sopalı Mevkii Derince, Kocaeli

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
369 yorum
 • nagihan tarhan
  nagihan tarhan
  4 ay önce

  Kızım için kbb ye randevusuz gittim sabah 9 da 1tane dr yok. Sehir hastanesinden ilk kez bugun gelecek dedi. Randevu da almamis o güne. Aralik ayinin ilk gunu kbb nin tum personeli yatiş yapsin diye bu sistem boyle galiba. Her ay degisiyormus dr. Biri bunun mantigini aciklayabilir mi?

 • Meryem Yeşilyurt
  Meryem Yeşilyurt
  bir ay önce

  Dış tedevisi için Dr elif bayargunaydina gittim çok nazik davrandı kendimi çok özel hissettirecek tarzda tedavimi tamamladi canı yürekten teşekkür etmeyi borç sayarım

 • İbrahim Karat24
  İbrahim Karat24
  2 yıl önce

  Hastane genel olarak iyi lavabolar bakımsız sadece. Mescit güzel.Bu bölgede nüfus yoğunluğunun etkisiyle göz ve cildiye bölümlerinde randevu bulmak oldukça güç oluyor şimdi ayakta randevu alabiliyoruz inşallah düzelir cildiye doktoru nurşad hanıma teşekkürler

 • Yeliz Kolay
  Yeliz Kolay
  5 ay önce

  Tabiki her devlet hastanesi gibi çok yoğundu fakat doktor ilgisi çok iyiydi biz randevu alarak gittik. Randevu saatimizde girdik . Doktor hanım mr yazdı mr da çok geç zamanlarda değil iki gün sonraya randevu verildi. İşinizi hızlıca halledebiliyorsunuz.

 • Evin Ay
  Evin Ay
  2 ay önce

  Berbat bi hastane doktorlar sert ve ilgisiz kan alma bölümündeki hemsireler dedikodu peşinde danışmanların kendinden haberleri yok wc ler berbat hiç begenmedim

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın