Üye Paneli

Akşehir Devlet Hastanesi, Konya ili Akşehir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Akşehir’de 1953 yılından bu yana eski binasında hizmet veren Akşehir Devlet Hastanesi, yeni ve modern binasında hizmet sunmaya başladı. Yeni Akşehir Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığımız ile TOKİ tarafından 200 yataklı yeni bina olarak 2009 tarihinde hastanemize teslim edilmiştir.

07/07/2014 tarihinde tüm hizmet birimleriyle eski 180 yataklı hastanemizden yeni 200 yataklı hastanemize taşınma işlemi gerçekleştirilmiş olup, 200 Yataklı Akşehir Devlet Hastanesi yapılan düzenlemeler sonucunda 24/11/2014 tarihinde geçici ruhsatı düzenlenmiştir. Hastanemiz 200 yataklı bir hastane kapasitesinin üstünde verilen sağlık hizmet sunumunun neticesinde, Sağlık Bakanlığımızın 2023 yılı hedefleri doğrultusunda; oluşturulan yeni Yoğun Bakım Üniteleri, Palyatif Bakım Ünitesi yanında Toplum Ruh Salığı Merkezi (TRSM) ile birlikte düzenlenen geçici ruhsatı 300 yataklı olarak yeniden düzenlenmiştir. Hastanemiz şuanda da 300 yatak ruhsatlı olarak halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanemizde modern tıbbi ve teknik alanda Laboratuar Hizmetleri (Biyokimya, Hormon, Hematoloji, Mikrobiyoloji, Patoloji), Radyoloji Hizmetleri (Röntgen-Ultrasonografi-Mamografi- Renkli Dopler, Kemik Dansitometresi ), Tomografi, MR(Manyetik Rezonans) Hizmetleri, Kan Bankası, EEG (Elektroansefalografi), EKG (Elektrokardiyografi), Efor Testi, EMG(Elektromiyografi), SFT (Solunum Fonksiyon Testi), NST (Nonstres Testi), Odyometri (İşitme testi) ve Yeni Doğan İşitme Testi hizmetleri verilmektedir. Yemekhane, Çamaşırhane ve Bilgi İşlem Birimleri profesyonel olarak dışardan hizmet satın alınarak yürütülmektedir.

Hastanemizde modern bir hemodiyaliz ünitesi mevcuttur. 16 cihaz ile evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine ücretsiz olarak taşınan 40 hastaya hizmet vermektedir.

Acil Servisimiz 2.Seviye Acil Servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olup, Acil Serviste Acil Hekimi ve gerektiğinde İcapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları ile birlikte 24 saat kesintisiz Acil Sağlık Hizmeti hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmektedir Hastanemiz Acil Servisimize kriz ve intihar girişimi nedeniyle müracat eden vatandaşlarımıza destek amaçlı psikososyal destek birimimiz mevcuttur. Vatandaşlarımıza medikal tedavi yanında psikolojik destekte verilmektedir.

300 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçisinin tüm ihtiyaçları düşünülerek konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca bütün odalarda televizyon, buzdolabı, klima, merkezi oksijen sistemi, pozisyon ayarlanabilen yatak, refakatçi koltuğu, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Tüm hasta odalarımızda hasta yatak başlarında ve lavabolarda hemşire çağırma butonu aktif şekilde kullanılabilmektedir.

Akşehir Devlet Hastanesi olarak her gün yeni başarılar hedefleyen uzman kadromuz ve destek ekiplerimizle sürat ve kaliteyi düşürmeden yeni başarılara imza atmaya devam etmekteyiz.

Akşehir Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Akşehir Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Seyran Mah. Alparslan Türkeş Cad. No:42 Akşehir, Konya

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
128 yorum
 • Şeyma Kaylak
  Şeyma Kaylak
  2 ay önce

  Daha bugün KBB Dr ilhan beye gittim sıra alamadigimi ve ağır kulak enfeksiyonu geçirdiğimi anlatamadan git o zaman siramatige sor niye sıra alamadığını diye azarladı daha karşısında ki insanı dinlemeye tahammülü yok Zaten randevu bulamiyoruz 8 i 6 gece hastanede olmama rağmen alamadım maalesef sira

 • Zahide IŞILDAK
  Zahide IŞILDAK
  4 ay önce

  Cilt de ilk defa büyük lekeler, ateşlenme ve nefes almada zorluk çekerek uyandım. Eşim benimle ilgilendi, vasıtamız yok münübüs bekledik taksi pahalı. Hastahane uzak o halimle bile cildiyeden sıra alamadım acile gittik. Şikayetlerimi anlattım, dr. muayene etmeden alerji dedi iyne vurdular eve gönderdiler.ikinci gün cilt de lekeler büyüdü tekrar gittim iyne vurup serum taktılar. Rahatsızlığım nedir diye sordum burada tahlil yerimiz yok rahatsızlığınızın tanısı için konya'ya gitmeniz gerek dediler. Madem tanı yapılamıyor o iyneler ve serum ne için yapıldı? Aracı ve maddi durumu iyi olmayanlar için hastahane çok uzakda, Mr yeri geceye randevu veriyor? Devlet hastahanesi demek böyle bir yer için utanç verici

 • Medine ünlü
  Medine ünlü
  3 ay önce

  Koskoca hastane.drlar yetersiz..iki dr un biri izinli digeri ameliyatta. Sira nu marasi almak fiyasko .mhrs randevuda 15 gun oncesine bulamiyorsunuz. kardiyoloji bolumunde ise muayene olsaniz da tahlil veya takip cizelgesi icin sira numarasi alamiyorsunuz. Pes ettim ben tansitonum 18,5 ölun geberin diyolar kisaca .bu sistemi kiniyorum. Hastane var ama dr.blmak sorun sira numarasi almak sorun.sonuc gostermek sorun. Hasta haklarimi illa yorum yapmak mi lazim.yonetim gormuyor mu bu durumu. Saglik bakanligi nerdee?he birde guvenikller elierl cerplerinde cene caliyor. Temizlik deseniz taharet kagitlari bile yok.benim vergim nereye gidiyor.her kurusum kim yiyorsa kursaginda kalsin

 • Burkay Ugur
  Burkay Ugur
  2 ay önce

  Telefondan istediğiniz zaman çok kolay bir şekilde istediğiniz bölüme bağlıyorlar doktorlar çok ilgili muayene sırası almak çok kolay sonuçlar hemen çıkıyor sistem düzgün ve güzel işliyor

 • Nihal Şen
  Nihal Şen
  5 ay önce

  İki hafta önce kadar üroloji polikliniğinde Dr.Bunyamin Yıldırım a muayene olup taş kirdirdim.Kendisinin ilgi alakası çok güzel evet başlarda biraz sert gibi görünebilir :) fakat sorularınıza cevap vermesi ve herşeyi çok net bir şekilde anlatması ile memnun kalacağınız bir doktor olacaktır. Burdan tekrar tşk ediyorum dokturuma ☺️

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın