Üye Paneli

Saraykent Devlet Hastanesi, Yozgat ili Saraykent ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 01 .01.2016 tarihinde yeni binasına taşınmış ve hasta kabulüne başlamıştır.Yeni hizmet binamız 4470 m2 kapalı alana sahip bulunmaktadır. Ayrıca 5000 m2 açık alan mevcuttur. Hastanemiz yeni hizmet binası 20 yatak kapasiteye sahiptir. Doğumhane ve Ameliyathanesi mevcut olup cerrahi branşımız bulunmadığından aktif halde değildir.

Kurumumuz Acil Servis, Poliklinikler, Diş, Laboratuvar, Röntgen ve küçük cerrahi müdahale hizmetlerini 24 saat çalışma esasına göre vermektedir.İlçe Hastanemiz Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermektedir.İlçe Hastanemiz 3 belde, 14 köye sağlık açısından hizmet vermekte olup, aylık ortalama 4000 hastaya bakılmaktadır. Hasta sayısı yaz aylarında nüfus yoğunluğu sebebi ile artış göstermektedir. 112 Acil Sağlık Hizmetleri hastanemizden bağımsız İl Sağlık Müdürlüğü’ ne bağlı olarak çalışmaktadır. Hastanemize ait 1 adet ambulans bulunmaktadır.Ambulansımız Nisan 2015 tarihi itibari ile TSE standartlarında bir ambulans ile değiştiri lerek yenilenmiştir.

15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay’ın isminin Saraykent İlçe Devlet Hastanesineverilerek “Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay İlçe Devlet Hastanesi” olarak hizmete devam etmesi 20.04.2017 tarih ve 897 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

Saraykent Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Saraykent Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yeni Mahalle E-88 Karayolu Bulvarı No:90 Saraykent, Yozgat

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

4,0
14 yorum
 • Sevim
  Sevim
  9 ay önce

  Bu 5 yıldızı Çocuk Doktoru Kadriye TOL hocama veriyorum. İşini layıkıyla yapan bir doktor. Bir hastasiyla dakikalarca ilgileniyor, görev bilinciyle dolu. Oğlum hasta olduğu için başka bir ilçeden Kadriye Hanıma getirdik. Serum takılmasıni istedi hocam. Hemşireler yemek saatine yakın olduğu için mırın kırın ettiler. Serumu hızlı açıp bir an önce bitirmeye çalıştılar.( ki ben yemeğe gidecekseniz gidin bekleriz dedim 10 kere odaya girip bitti mi diye baktıkları için) Kadriye Hanim onlar yemeğe giderken onların bilgisayarına oturup işlemleri yapmaya devam etti ve yemek başlayalı 20 dakikayı geçmişti. Böyle liyakatli insanların büyük vazifeleri gelmeleri dileklerimle...

 • Hakan Aslan
  Hakan Aslan
  2 hafta önce

  Konum olarak güzel bir yerde. Şehir genişlerse içeride kalabilir. Genel olarak iyi.

 • RetroDroid Teknoloji
  RetroDroid Teknoloji
  2 hafta önce

  Hastane temiz ve personeller ilgili.

 • ihsan alperen
  ihsan alperen
  10 ay önce

  Çok güzel

 • OZAN 38 LEKESIZ
  OZAN 38 LEKESIZ
  3 yıl önce

  Cok iyi

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.