Üye Paneli

Sorgun Devlet Hastanesi, Yozgat ili Sorgun ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Sorgun Devlet Hastanesi 1987 yılında 50 yataklı olarak, mevcut ana binada hizmete girmiştir. 1993 yılında hasta yoğunluğu dikkate alınarak 13/10/1993 tarih ve 7979 sayılı Sağlık Bakanlığı onayı ile 100 yataklı olarak hizmet vermesi onaylamış olup, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 10/03/2004 tarih ve 3912 sayılı oluru ile de kadro yatak sayısı 200 yatağa çıkartılarak hizmete devam etmektedir.

Mevcut hizmet binasının fiziksel ve ergonomik şartlarının yetersizliği sebebiyle 2014 yılı itibariyle sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında inşasına başlanan 250 yatak kapasiteli Yeni Sorgun Devlet Hastanesi 09/06/2017 tarihi itibariyle ilk hasta kabulüne başlamıştır.

Hastane dahilinde poliklinikler, 43 yataklı acil servis, 14 yataklı yoğun bakım ünitesi, 18 adet yeni doğan ve 20 adet küvez ünitesi kapasiteli doğumhane, 10 adet ameliyathane, 5 adet X-Ray odası, 2 adet ultrason, 4 adet Elektrokadiograf, 1 adet tomografi, 1 Mamografi, 1 MR Ünitesi, loboratuarlar ve 200’den fazla hasta yatak ünitesi bulunmaktadır.

Sorgun Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Sorgun Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Ahmet Efendi Mah. Şht. Cemal Şimşek Cad. No:37 Sorgun, Yozgat

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,9
99 yorum
 • Sümeyye Zilif Aşçı
  Sümeyye Zilif Aşçı
  bir hafta önce

  28 mart 2024 tarihinde Sivas’a yolculuk yaparken Yozgat’ta yakınımız hastalandı. Tesadüfen gittiğimiz Sorgun Devlet Hastanesinin temizlik görevlisinden tutun, hemşireleri, doktorları ile muhteşem hizmet veren bir hastane olduğunu gördük. İstanbul gibi büyük şehirlerde de böyle güler yüzlü hemşire, ilgili doktor ve steril hastane görmeyi temenni ediyorum. Amacı insan hayatını kurtarmak olan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık.

 • Furkan
  Furkan
  bir ay önce

  Acil personeli ilgisiz . İhtiyacınız olan bölümlerde randevu bulmak oldukça zor . Acil bir durumda çevredeki büyük illere gitmek gerekiyor

 • Ccgh
  Ccgh
  7 ay önce

  Göz hastalıkları uzmanı çok değerli hekim Dr Zişan Hanım'a, göstermiş olduğu güzel ilgisi ve tedavisi için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

 • Şaha Altan
  Şaha Altan
  2 ay önce

  Kadın doğum doktoru var ama 1aydir randevu Yok

 • Mehmet Açkalmaz
  Mehmet Açkalmaz
  bir yıl önce

  Personel kalite siz randevu onaylatmaya gidiyorsun başlarından savıyorlar doktorun yanındaki sekretere bı soru soruyor sun havalı havalı cevap geliyor temizlik zaten almış başını gidiyor

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın