Üye Paneli

Sorgun Devlet Hastanesi, Yozgat ili Sorgun ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Sorgun Devlet Hastanesi 1987 yılında 50 yataklı olarak, mevcut ana binada hizmete girmiştir. 1993 yılında hasta yoğunluğu dikkate alınarak 13/10/1993 tarih ve 7979 sayılı Sağlık Bakanlığı onayı ile 100 yataklı olarak hizmet vermesi onaylamış olup, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 10/03/2004 tarih ve 3912 sayılı oluru ile de kadro yatak sayısı 200 yatağa çıkartılarak hizmete devam etmektedir.

Mevcut hizmet binasının fiziksel ve ergonomik şartlarının yetersizliği sebebiyle 2014 yılı itibariyle sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında inşasına başlanan 250 yatak kapasiteli Yeni Sorgun Devlet Hastanesi 09/06/2017 tarihi itibariyle ilk hasta kabulüne başlamıştır.

Hastane dahilinde poliklinikler, 43 yataklı acil servis, 14 yataklı yoğun bakım ünitesi, 18 adet yeni doğan ve 20 adet küvez ünitesi kapasiteli doğumhane, 10 adet ameliyathane, 5 adet X-Ray odası, 2 adet ultrason, 4 adet Elektrokadiograf, 1 adet tomografi, 1 Mamografi, 1 MR Ünitesi, loboratuarlar ve 200’den fazla hasta yatak ünitesi bulunmaktadır.

Sorgun Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Sorgun Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Ahmet Efendi Mah. Şht. Cemal Şimşek Cad. No:37 Sorgun, Yozgat

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,9
103 yorum
 • İlayda Erol
  İlayda Erol
  2 hafta önce

  Doktorlar ve personeller oldukçe bencil ve tamamen sabırsız ve sinirli asla yardımcı olmuyorlar herkes başından atmaya çalışıyor özellikle iç hastalıkları (dahiliye)bölümündeki onur efendi baran yön soran hastanın üstüne yürüyüp ben odadayken kapatıp tehdit etti bağırıp çağırdı yaşlı bir amcaya tüm hastaneyi inletti bir tane güvenlik görevlisi gelip ayırmadı elim ayağım titredi ne yapacağımı bilemedim iğrenç bir hastane kesinlikle gitmeyin asla

 • Sümeyye Zilif Aşçı

  28 mart 2024 tarihinde Sivas’a yolculuk yaparken Yozgat’ta yakınımız hastalandı. Tesadüfen gittiğimiz Sorgun Devlet Hastanesinin temizlik görevlisinden tutun, hemşireleri, doktorları ile muhteşem hizmet veren bir hastane olduğunu gördük. İstanbul gibi büyük şehirlerde de böyle güler yüzlü hemşire, ilgili doktor ve steril hastane görmeyi temenni ediyorum. Amacı insan hayatını kurtarmak olan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık.

 • Abdurrahman Yiğit

  Sorgun devlet hastanesine ne zaman gitsem pişman oluyorum gittiğime, göz doktorundan sıra almak için saat 13.15 te gelin demelerine rağmen vardığımda 8 kişi kayıt yapılmış ve bizi almadılar neymiş efendim akşama kadar 8 kişi ancak muayene edilirmiş saçmalığın daniskası, diğer göz doktoru zaten tüm vukuat kapıda kimse olmamasına rağmen sıra vermiyor bu nedir ya sesini çıkarsan doktor hakları diyorlar peki insan hakları nolacak

 • Mustafa Arslan
  Mustafa Arslan
  3 hafta önce

  Hastane güzel ama yönetim engelliler için öncelik olayını çözmeli acilde engelli hastaya öncelik yokmu diyorum tiraj a söyleyin diyor tiraj a söylüyorum doktora söyleyin diyor önemli olan sistemin yapması

 • Furkan
  Furkan
  4 ay önce

  Acil personeli ilgisiz . İhtiyacınız olan bölümlerde randevu bulmak oldukça zor . Acil bir durumda çevredeki büyük illere gitmek gerekiyor

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.