Üye Paneli

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi, Zonguldak şehrinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 1939 yılında Türkiye Taş Kömürleri Kurumuna bağlı olarak “Amele Birliği Hastanesi” adı altında genel sağlık hizmeti sunmak üzere planlanmış ve hizmete açılmıştır. 1977 yılına kadar bu şekilde faaliyetini sürdürmüş olup, aynı yıl Sosyal Sigortalar Kurumuna devredilmiştir. Bu süreçte Sosyal Sigortalar Kurumu Zonguldak Bölge Hastanesine bağlı olarak hastanemizde Göğüs Hastalıkları ve İntaniye Servisleri istihdam edilmiştir. 1990 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunca Zonguldak- Bartın-Karabük sigortalılarının maden tozuna bağlı meslek hastalıkları yönünden değerlendirilme yetkisi de hastanemize verilmiştir.

Hastanemiz 1995 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu Zonguldak Hastanesinden ayrılarak “Sosyal Sigortalar Kurumu Zonguldak Göğüs ve Meslek Hastalıkları” adı altında müstakil dal hastanesi olarak faaliyetini sürdürmüştür. Şubat 2005 tarihinde 5283 Sayılı Kanun kapsamında Sağlık Bakanlığına devir olunarak “Zonguldak Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi” adını almış olup, halen faaliyetini sürdürmektedir.

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Mithatpaşa Mah. Sağlık Sok. No:35 Merkez, Zonguldak

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
28 yorum
 • Akif Yılmaz
  Akif Yılmaz
  2 hafta önce

  Hastahane çok eski yenilenmesi şart ve biraz yetersiz kalıyor dar ve talebi karşılamakta zorlanıyor gibi gözüküyor. İki haftadır geçmeyen bir öksürüğüm vardı Cevahir Hanım benimle ilgilendi kendisi konuyla ilgili tüm detayları ele aldı ve beni bilgilendirdi verdiği ilaçlarda şimdilik iyi geldi kendisine teşekkür ediyorum.

 • ismail hakkı korkmaz

  Anlamsız bir şekilde hastane pis. Tuvaletler sorunlu. duvarlar pislikdem bakılmıyor.Yerler yapış yapış.Personel nispeten sıkıntılı tam manası ile bir şey demek yanlış olur ama kendini kanıtlamaya çalışan süper kahraman dolu.vatandaşı küçük gören çalışan kadrosu dışında torpille girenlerin özğüveni arasında kalan vatandaş....

 • Aynur Ersoy ciyo
  Aynur Ersoy ciyo
  5 ay önce

  Acilen çalışan personelin davranışlarına konuşmalarına dikkat etmeleri konusunda uyarilmalari lazım özelliklede kan alma bölümündeki telefonlara bakan bayan üslup ve konusması bilmiyo kani alinan hastaların arkasından hakaretli konuşuyo orda oturuyor ise üslubunu konuşmasını insanlara nasıl davranılmasını bilmesi gerek.takdiri size bırakıyorum

 • Vural Abalı
  Vural Abalı
  11 ay önce

  Rahatsızlığından ötürü dedemi getirdim, Hastane personelleri gayet güler yüzlü, doktorlar çok ilgili hastanenin bütün personeline teşekkür ediyorum. Özellikle Dahiliye doktoru Didem hanım ve Göğüs hastalıkları doktoru Irmak hanıma ilgisi ve güler yüzünden dolayı teşekkür ederiz.

 • Eren Erdem
  Eren Erdem
  2 yıl önce

  Zonguldak İl Sağlık Müdürünün Burayı Denetlemesi Gerek.Dedem İçin Hastaneye Getirdim Haftaya Gelin Dedi.Sonra Diğer Bölüme Gittik.Poliklinik'teki Adam Yanımıza Gelip Gerizekalı Dedi.Böyle Kişilerin Hastahane'de Çalışması Rezalet Hemşireler Bir İlginç Sürekli Kavga Ediyor Sürekli Saat Başı Resmen Rezalet Oturduğunuz Yerden Maaş Alıyorlar Ne Salaklığımızı Koydular Ne Gerizekalılığımızı Yaşlı Başlı Adamlara Hakaret Ediyorlar.Eğer İleriki Zamanda Tekrar Aynı Şeyleri Yaşarsam.Sizi Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne Şikayet Edeceğim Aksi Taktirde Cimere Kadar Yolu Var Bilginize. Yoksa Devreye Avukat Beyi Koyacağım.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın