Üye Paneli

Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Keçiören ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Atatürk Sanatoryumu ya da eski adıyla Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan bir eğitim ve araştırma hastanesidir. Sanatoryum olarak kurulan hastane, kuruluşundan bu yana yüzlerce göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi uzmanını yetiştirmiş, bu alanda ülkedeki önemli sağlık kuruluşlarından biridir.

Atatürk Sanatoryumu adıyla kurulan hastane, başlangıçta sadece tüberküloz hastalarının tedavisi için kullanılmaktaydı ve yalnızca 230 yatak kapasitesine sahipti. 1978 yılında “Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi” adını alan hastane, ilerleyen yıllarda daha fazla yatağın eklenmesi ve verem haricindeki göğüs hastalıklarının da tedavisine başlanmasıyla birlikte hızlı bir gelişim gösterdi. 1967’de kardiyoloji bölümü, 1988’de astım merkezi, 1998’de acil servis ve 1999’da Türkiye’nin ilk sigara bırakma polikliniği kurularak hizmet alanı genişletildi. 2007’de Türkiye’deki ilk multidispliner pulmoner rehabilitasyon merkezi açıldı. “Alerji Ünitesi”nin 2010 yılında “Alerjik Hastalıklar Kliniği”ne dönüştürülmesiyle birlikte ülkedeki ilk alerji ve immünoloji eğitim kliniği kuruldu. Ocak 2022 tarihinde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleştirilerek Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını aldı.

Hastane yerleşkesi, Sanatoryum Caddesi tarafından ortadan ikiye bölünmektedir. Batıda kalan Kuşcağız mahallesine bağlı kısımda A Blok, B Blok, C Blok, H Blok ve G Blok bulunmaktadır. Doğuda kalan Pınarbaşı mahallesine bağlı kısımda ise daha önceden de hastaneye bağlı olan D Blok ve 2022 yılında dahil edilen Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi (K Blok)’nin poliklinikleri ve acil servisi bulunmaktadır.

Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Kuşcağız Mah. Sanatoryum Cad. No: 271 Keçiören, Ankara

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,5
305 yorum
 • Selvi KILIÇ
  Selvi KILIÇ
  3 hafta önce

  5 ay oldu bu hastanede babamı kaybedeli. Patoloji sonucu 40 günde çıkmadı.40. gün labaratuvara gidip neden çıkmıyor sonuç dediğimde sonuç çıkmış dediler. Ne garip bir tesadüf ki biz gidince sonucun çıktığını söylüyorlar. Sonuç nasıl çıkmış peki yeterli veri alınamamış.Yani nasıl bir tedavi uygulanacağı bilinmiyor .40 gün boyunca babamın hastalığı dahada ilerledi tabi ve babamı kaybettik. Bir insanın hayatı bu kadar kolay gözden çıkarılabilir mi? Patoloji sonucu için defalarca arayıp hastaneye gitmeme rağmen patoloji doktoru ile görüştürülmedim. Kendisi birde doçentmiş M.E. E. Diğer doktorların yorumuda bu doktordaki sonuçlar hep geç çıkıyor oldu. Bu durumu bile bile neden bu doktorun hala patalojide görev yapmasına izin veriliyor.YAZIK.

 • Sedat GÖKSAL
  Sedat GÖKSAL
  3 hafta önce

  Babam göğüs 1de akciğer kanserinden toplam 25 gün yattı.dr kerem bey çok ii biridir tşk ederim ayrıca hemşire asuman hanımada.şimdi gelelim genel duruma..1. Çok pisti wc,banyo,odalar 2 hastane aşırı eski Allah korusun depremde n olur bilemem 3 balkonda sigara içen hasta yakınları oluyor gerisini siz düşünün4 acilen etlik şehir hastanesine taşınmalı göğüs bölümü acill

 • Yunus Emre
  Yunus Emre
  3 ay önce

  Hastamız 1 yıldan fazladır 5. Göğüste tedavi görüyor.öncelikle sayın Aydın beye,doktorlarımız sayın figen hocama,sayın ayperi hocama,sayın Melahat hocama,sayın yasemin hocama ve her hastayı ismiyle tek tek tanıyan,hatırlayan işini çok iyi yapan,sayın esra hanıma,polikliniklerdeki ve 5 . göğüs personelinin hepsine,yatan hasta hemşirelerine,güvenlik personelinden,temizlik personeline genel olarak hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.saygi ve şükranlarımı sunuyorum,emekleriniz ödenmez.Allah razı olsun.her şey gönüllerince olsun.iyi ki varsınız.

 • Seda Karahisar
  Seda Karahisar
  2 ay önce

  Yaklaşık 8 gündür dahikiye G blok 3 kat hastamız var birtane işini yapmak isteyen hemşire yok ne söyleseniz siz benim hastam değilsiniz diyor,hemşire kendi yapacağı işi hastabakıcılara yaptırıyor,baş hemşire şikayet edin diyor.Hastaların sorumluluğunu almak istemiyorlar eğer siz sorumluluk sizin derseniz o zman zorla yardımcı oluyor.Hastanenin yemekleri zaten çok kötü doğru düzgün yemek çıkmıyor hastaneye kimin girip kimin çıktıği belli değil hiç mi denetim yapılmıyor sağlık bakanlıği lütfen bu hastane ile ilgili işlem yapsın artık

 • Fatma Tıraş
  Fatma Tıraş
  2 ay önce

  Kaderine terk edilmiş ne doktorun nede hemşirelerin yüzünün güldüğü yok maaşlarınizi sizler seçmiş olduğunuz mesleklere göre alıyorsunuz biraz hizmet verin temizlik personeli bile havadar pavadar olmuş yazık yazık Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yatmış olduğu hastanenin haline bakın

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın