Üye Paneli

Gemlik Devlet Hastanesi, Bursa ili Gemlik ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Gemlik Devlet Hastanesi ilk olarak Ekim 1989 tarihinde Yalova yolu üzerindeki binasında hizmetine başlamıştır. 17 Ağustos 1999 depreminde binanın 8 ana kolonunun hasar görmesi nedeniyle 21 Eylül 1999 tarihinde bina tahliye edilerek hizmeti çadırda sunmak zorunda kalmış, daha sonra kış mevsimi gelince poliklinik hizmeti olarak barakalarda devam etmiştir.

Hayır sever iş adamı Sn.Muammer Ağım tarafından 10 Ekim 1988’de temeli atılan modern hastane binamız 18 Eylül 2000 tarihinde tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi’nin toplam arazisi 9500 m2 olup; hastane binası insaat tekniği bakımından çelik konstrüksiyon ile yapilmış Türkiye’nin ilk hastanesidir. 5 kat yükseklikte toplam 4500 m2 kullanım alanı bulunan hastanenin taban alanıysa 768 m2 dir.

Gemlik Devlet Hastanesi olarak 26.12.2014 tarihinde temeli atılan yeni hastane binamıza 09.06.2018 tarihinde sahil binasında bulunan poliklinikler ile diş poliklinikleri, 20.07.2018 tarihinde ise manastır binasında bulunan birimlerin tamamı ile geçilerek hizmet vermeye başlanmıştır. Hastanemiz toplam 29.918 m2 arsa alanı üzerinde 6.987 m2 oturma alanı ve 35.103 m2 kapalı alana sahip A, B, C ve D olmak üzere toplam dört blok ile 260 yatak, 61 poliklinik, Acil Servis, 1.-2.-3. Basamak Yoğun Bakım Üniteleri, Hemodiyaliz Ünitesi, Palyatif Bakım Servisi ve Evde Sağlık Hizmeti ile hizmet vermekteyiz.

2006 Yılında Bebek Dostu Hastane unvanını alan hastanemiz anne ve bebek sağlığı, emzirmenin önemi konusunda bilgilendirici ve destekleyici faaliyetlerde bulunmaktadır. 2012 yılında Hisar mahallesinde Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hizmete girmiştir. 2014 Eylül ayı itibariyle Hastanemiz bünyesinde MR hizmetimiz başlamıştır.

Gemlik Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Gemlik Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Cihatlı Mah. Cihatlı Sok. No:207 Gemlik, Bursa

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,3
233 yorum
 • zafer özgür
  zafer özgür
  2 hafta önce

  Deniz manzaralı tam teşekküllü devlet hastanesi. Bekleme alanları/koltukları ferah ve geniş, koridorlar/tuvaletler temiz, aydınlatma yeterli ve en önemlisi içeride çalışan bir sistem var. Hastaneye kısa aralıklarla gelen otobüsler mevcut, hastanede içinde ve çevresinde yaklaşık 150 araçlık otopark mevcut, kafeterya deniz manzaralı ve fiyatları makul seviyede en önemlisi doktorlar ve diğer bütün görevliler sizinle gerçekten ilgileniyor. Kendinizi doğru ifade ettiğiniz takdirde kesinlikle memnun kalacaksınız.

 • halil senturk
  halil senturk
  bir ay önce

  02 05 2024 tarihi saat 06:30 gribal enfeksiyon için acile gittim,sarı alana gitmemi sölediler,nerede diye sordugmda tarif etmek istemiyen bir personel,içeri giriyorum masada uyuyan hemşire hanmefendi demek gelmiyor doktor hanm,suratsizlık dağları aşmiş,konuşmadı,soru sormadı,elime kağıdı verdi,napıcam diye ben soruyorum,iğne vurulacğm yer rezalet,iğne vuran hemşire,ne bir nefesinizi tutun,ne bir ses gelmeden çaktı iğneyi pamuğuda yan tarafıma bırakip gitti,biz hastalar sinir kontrollerimizi ölçmeğe gelmiyoruz,rezalet insanlara hayvan muamelesi yapılan ilk hastane,asla aldıkları maaşı haketmiyorlar,yakın zamanda yine gidicem,umarım böle rezalet görmem

 • Gez Gin
  Gez Gin
  7 ay önce

  Hastahane yine memleketin en ücra köşesinde. Acil girişte yeşil alan denen yeri bulmak gerçekten güç. Kapıda yazmasa bulmak mümkün değil. Saçma sapan bir düzen var. Daha doğrusu bir düzensizlik var. Doktor yalandan milleti muayene etmiş oluyor, yahu hangi memlekette var boğaza ışık tutma? Burası muz cumhuriyeti mi? Hasta kişi adam gibi muayene edilmeli değil mi?Sahi yönetim nerde?

 • Ertuğrul Uzun
  Ertuğrul Uzun
  11 ay önce

  Acilde ki Şikayet ve öneri kutusuna yazmak istediğimde kağıtlar üzerinde yoktu. Kan Veya idrar verildiğinde Acilin kayıt tarafından ki ekran bozuk veya çıkan tahlil sonuçlarını takip etmek için ekran yansıtma olmadığından sürekli acilde ki doktora tahlillerin çıkıp çıkmadığını sordum. Doktor ve hasta için,Zaman ve emek kaybı.ARGE çalışmaları yok demekki. Personellerin çoğu herkes dalgasına( CEP telefonuna )bakıyor. Zamanım dolsada kaçsam der gibi çalışıyor lar.

 • Guven Yılmaz
  Guven Yılmaz
  bir yıl önce

  Gördüğüm en temiz hastanelerden biri, çok ilgili bir personeli var. Doktorlar çok ilgili, hemşireler de aynı şekilde çok ilgili. Özellikle dahiliye bölümündeki Ayça Elibol çok ilgili ve iyi bir doktor. Tüm devlet hastanelerinin aynı şekilde olması dileğiyle

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.