Üye Paneli

Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, Edirne şehrinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1974 yılında İstanbul Üniversitesine bağlı olarak “Edirne Tıp Fakültesi” adı altında kurulan Tıp Fakültesi, daha sonra 1982 yılında kurulan Trakya Üniversitesine bağlanmıştır. Trakya Üniversitesine bağlanmasıyla aynı yıl Devlet Hastanesi ek binalarında Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulmuş sağlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ülkemizin tıp alanında söz sahibi üniversite hastanelerinden biri olarak, adını taşıdığı bölgeyi gururla temsil etmektedir. 103.000 m² kapalı alan ve 1042 yatak kapasitesi ile sadece bölgeye değil ülkenin bir çok farklı alanlarından gelen hastalara da hizmet verecek fiziksel büyüklüktedir. Hastanemiz aynı zamanda balkan ülkelerinin sağlık ihtiyaçlarında da cazip bir noktadadır.

Hastanede her biri alanlarında oldukça deneyimli ve gerek ulusal gerekse uluslararası alanda başarısını kanıtlamış 97 Profesör Dr, 60 Doçent Dr, 47 Yardımcı Doçent Dr, 9 Uzman Doktor ile birlikte 315 Araştırma Görevlisi Doktor da hizmet vermektedir. Tıp fakültesi olmanın onurlu yükünü, Akademik Personelle birlikte 1129 Yardımcı Sağlık Personeli ve 318 İdari Personel üstlenmektedir.

Hastane hizmetlerinde nicelikten çok nitelik önemsenmekte olup, çağın koşullarına uygun hizmet adına kaliteden ödün verilmemektedir. Her yıl yaklaşık 30.000 hasta yatarak, 400.000 hasta ayaktan tedavi hizmeti almakta, 15.000 civarında ameliyat yapılmakta ve 5.000.000 düzeyinde laboratuvar incelemesi yapılmaktadır. Ek olarak yaklaşık 40.000 hasta da acil servis hizmeti almaktadır.

Yetişkin ve çocuk hastalara hizmet verilen modern Yoğun Bakımları, Onkoloji Merkezi, AMATEM, en teknolojik donanımları ile Radyoloji ve Nükleer Tıp Birimleri, Tüp Bebek Merkezi, Angiografi Laboratuvarı, Uyku Bozuklukları Merkezi, ve Endoskopi Laboratuvarı ile önemli ihtiyaçlara cevap vermektedir. Ayrıca tüm cerrahi birimlerde tanı ve tedavisi üst düzey beceri gerektiren girişimler yapılmaktadır. Bölgenin en büyük Rehabilitasyon Merkezinde her alanda rehabilitasyon hizmeti sunulmaktadır.

Her geçen gün sağlık hizmetindeki başarısını daha ileriye götüren hastane, sağlık eğitimi açısından da önemli bir uygulama merkezidir. 2006 yılında ISO 9001:2000 ve 2009 yılında ISO 9001:2008 sertifikaları alarak, bu sertifikaları alan ilk hastanelerden biri olmuştur.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Merkez, Edirne

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

4,1
58 yorum
 • Celal Aydin
  Celal Aydin
  bir yıl önce

  Üç gündür Trakya hastanesi Göğüs hastalıkları bölümünde eşim Ayten AYDIN yatıyor Eşim için elinden ne geliyorsa fazlasıyla yapıyorlar. ben Başta Bilkay hocam ve ekibine çok teşekkür eder.Saygılarımı arz ediyorum iyiki sizler gibi güler yüzlü iyi kalpli sağlık hocalarımız vardır. T.M.O.Babaeski Ofis Müdürü Celal AYDIN

 • Semra Karagöz
  Semra Karagöz
  bir yıl önce

  Trakya üniversitesi.hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde bir haftayı geçik bir süredir yatmaktayım .Kendimde daha önce özel bir sağlık kuruluşunda çalışmış olmama rağmen ben böyle ilgili bir hemşire ve doktor kadrosu ile karşılaşmadım .Her biri çok fazla ilgililer .Enfeksiyon hastalıkları ana bilim dalı başkanlığına doktorlarına hemşirelerine buradan teşekkür etmek istiyorum iyiki sizler gibi iyi insanlar hala var

 • Yildiz Kocak
  Yildiz Kocak
  bir yıl önce

  Bu akşam acildeydim. Doktorlarımız, doktor adaylarımız son derece ilgili; hastalığın teşhisi için geniş kapsamlı araştırma yapan, hastaya "insanca" yaklaşan, onu ilgiyle dinleyen ve sorulara açıklayıcı yanıt veren doktorlarım. Sonsuz teşekkürler. İyi ki bu ülkede yaşıyorum dedirtiyorsunuz. SAĞ OLUN. ÇOK ZOR KOŞULLARDA VE BİRÇOK İMKANSIZLIKLARDA ÇALIŞIYORSUNUZ. BUNA RAĞMEN GÖREVİNİZİ SEVGİYLE YAPIYORSUNUZ. VAR OLUN. İkinci bir yorumu da yönetim için yapmak istedim ancak bu bölüme yazmama izin verdi sistem. Yukarıdaki 5 Yıldız doktorlarımızındır. SAYIN YÖNETİM, Bu akşam yukarıda sözünü ettiğim o çok değerli doktorların görev yaptığı hastanenizde kendimi BİR ORTADOĞU ÜLKESİNDEKİ HASTANEDE GİBİ HİSSETTİM. Doktorum EKG çekecemedi bir türlü. ÇÜNKÜ TEK CİHAZ VE ÇALIŞMAYAN BİR CİHAZ. YAZIK DEĞİL Mİ O DEĞERLİ ÇOCUKLARIMIZA. BÖYLESİ KALİTELİ DOKTORLARIMIZI YETERSİZ VE KALİTESİZ BİR ORTAMDA GÖREV YAPMAK ZORUNDA BIRAKIYORSUNUZ. LÜTFEN İLGİLENİN. SOSYAL MEDYADA YAYINLAYIP BİR HAYIRSEVERDEN YARDIM İSTEYECEĞİM YOKSA.

 • İbrahim Kaygın
  İbrahim Kaygın
  bir yıl önce

  Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde bulunan bir hastanenin santralinde çalışan personelin asgari düzeyde Türkçe konuşabilme kabiliyetine sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Kendisine soru soran bir hasta veya hasta yakınına, “Ha?... Ney?... Onu ara!... Şunu yap!...“ Şeklinde konuşulmaz.

 • Sercan Çakmak
  Sercan Çakmak
  2 yıl önce

  Beyin ve sinir cerrahisi bölümünde görev yapan hasta bakıcısından tutunda hemşirelerine,doktorlarına ve özellikle sayın öğretim üyesi Doç.Dr EMRE DELEN beye teşekkürü bir borç bilirim ilgileri ve alakaları mükemmel bir özel hastanedeymişsiniz gibi sizinle ilgileniyorlar çok şükür hergün kendimi daha iyi hissediyorum rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın