Üye Paneli

Refahiye Dr. Fahrettin Uğur Devlet Hastanesi, Erzincan ili Refahiye ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Refahiye Devlet Hastanesi 1961 yılında 10 yataklı Sağlık Merkezi olarak hizmete açılmış olup; 12.10.2015 tarihinde yeni yapılan 50 yatak kapasiteli binasına taşınmıştır. Yeni hastanenin arsası 9760m² olup, 3300m² üzerine, 7765m² kapalı alan olarak inşa edilmiştir.

Hastane 50 yataklı olarak yapılmış ancak, yatan hasta yoğunluğunun (nüfusun az olması) düşük olması nedeni ile Sağlık Bakanlığı tarafından 25 yataklı olarak tescil edilmiştir. Yataklı servisler 2 kat olup, her katta 12 hasta odası mevcuttur. Odalar; 2 yataklı, WC’li, duşlu ve televizyonludur. 1 ambulansla hasta nakil hizmeti verilmektedir. Aylık ortalama 25-30 hasta nakli gerçekleşmektedir.

Şu anda hastanemiz 1 dahiliye uzmanı ve 1 aile hekimi uzmanı ile günlük 8-10 hasta yatışı ile hizmet vermektedir. Yaz aylarında bu sayı 15-20’ye çıkmaktadır. Ayrıca hastane binasında, 3 aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu da hizmet vermektedir.

Refahiye Dr. Fahrettin Uğur Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Refahiye Dr. Fahrettin Uğur Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yenidoğan Mah. Erzincan Cad. No:58 Refahiye, Erzincan

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,3
16 yorum
 • NUR 'CA
  NUR 'CA
  bir yıl önce

  Değerli vatandaşlar , öncelikle size buranın bir hastane olmadığını söylemek isterim. Hastane adı altında açılmış kendi hallerinde sadece serum takan bildiğimiz hastaneye göre basit klinik işleriyle yürüyen bir sağlık kurumu. En basitinden bir ultrason cihazının bulunmaması bile çok acı. Buraya bu şekilde bildirmem gerekli yerlere ulaşmaz evet belki ama en azından vatandaş bizim gibi madur olmaz. Acile kanama şikayeti ile gidip yirmi dakika bekledikten sonra ultrason cihazının olmadığını öğrenip merkez hastanesine yönlendirilmiş olmamızla çok ama çok saçma bulup çıktığımız hastaneciktir burası.

 • AYDAN ÇİL
  AYDAN ÇİL
  bir yıl önce

  buraya yatırırlan paraya yapılan yatırıma o kadar uzuluyorum ki ama en çok da babama üzülüyorum. bılgısız ınsanların eline düsup de can verdıgıne üzülüyorum. cigerim yanıyor. kalp krızı sebebıyle buraya getıren ambulans personelı hangı kafayı yasadı onu merak edıyorum. burası vasfı olmayan bır kurum. tek yaptıkları kan rontgen ekg bunları saglık kabınlerı de yapıyor. doktorları deneyımsız tecrubesız acil desen acil gibi degıl. bende devlet hastanesınde calısıyorum. usg tomografı kardıyolojı hekımı olmayan devlet hastanesımı olur. 200 koyün geldigı bir hastane bu kadar vasıfsız olmamalı. bizim canımız yandı başka canlar yanmasın...

 • Süleyman ÖZER
  Süleyman ÖZER
  2 yıl önce

  "Sıfır yıldız" seçeneği olmadığı için bir yıldızı işaretlemek zorunda kaldım. 01.12.2021 günü saat 09.50'de grip aşısı yada ağrı kesici iğne olma talebim, saat 11.53'de sonuçlandı. İşlem en fazla 10 dakika aldı lakin beklemek iki saat sürdü. Acil girişindeki şahsın bilgisizliği, beni aile hekimine yönlendirdi. Aile hekiminden sıra veren bayanların doğru girdikleri TC bilgilerime rağmen doktora yanlış sıra verdiler. Doktor Hakan Bey(!) suratıma kapı kapattı. Hakan'ın hemşiresi acildeki kayıt yapan personeli, bu personel de doktorları suçladı. Kısacası berbat. Hastaneye giden yaşlısından gencine tüm vatandaşlar keyfinden değil, hasta olduğu için gidiyor. Bu tarz personel ile karşılaşınca insan günaha giriyor. Size yapılması gerekeni çok iyi biliyorum lakin; ülkemizdeki adalet sistemi farklı çalışıyor.

 • Serhat Bakirhan
  Serhat Bakirhan
  11 ay önce

  Bütün personele ilgi ve alakası dan dolayı çok teşekkür ederim samimi ve içten insanların bir arada olması mutlu edici

 • Hanifi AKÇAAT
  Hanifi AKÇAAT
  bir yıl önce

  Hemşireleri oldukça tecrübeli ve ilgiliydi. Her şey için ve herkes adına çok teşekkür ederim ☺️

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.