Tercan Devlet Hastanesi, Erzincan ili Tercan ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Tercan Devlet Hastanesi 1965 yılında hizmete açılmıştır. İlçemizin E-80 karayolu üzerinde bulunması, Erzincan ilimize 98, Erzurum iline 90 km uzaklıkta bulunması hastanemize ayrıca bir önem kazandırmaktadır. Hastanemiz ilçe merkezi nüfusunun yanından ilçemize bağlı 3 belde ve 69 köyümüzde toplam 18500 bölge halkına hizmet etmektedir. Hastanemiz 25 yatak kapasiteli olup Temmuz 2009 tarihi itibariyle 1. Blok ana bina 900 metrekare, 2. Blok Diyaliz Tedavi Merkezi 280 metrekare olmak üzere toplamda 980 metrekare kapalı alana sahiptir.
Tercan Devlet Hastanemiz tam otomasyon sistemiyle Sağlık Bakanlığı standartlarında hizmet vermektedir. Sunduğumuz hizmetlerdeki amacımız; sağlık hizmetlerinin nedenli ciddi ve kutsal olduğu bilinciyle hareket ederek, ihtiyaç ve gereksinimlerin iyi tespit edilmesi, kaynakların etkin ve verimli kullanımının sağlanması, saygılı ve güler yüzlü şefkat ve güven veren konforlu bir sağlık hizmeti sunmaktır. Bunu yaparken tıp etiğini ilke edinmek, bilgi ve teknolojiyi kullanarak hasta ve çalışan haklarının her zaman korunduğu, çevreye ve topluma duyarlı kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaktır.
Tercan Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.
Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Tercan Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Kazım Karabekir Mah. Kervansaray Cad. No:3 Tercan, Erzincan
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.
Deligönül 24
bir yıl önceBir tane miğde ilacı bile yazmasını bilmiyen doktorda gördüm bura sayesinde raneks diyorum nasıl yazılıyor diyor. Agrı kesici krem yaz diyorum ne amaçla kullanıcağımı soruyor.. Ya selamet....
Anıl Cankurt
3 yıl önceTercanın çıkışına doğru bulunan 3 katlı devlet hastanesi. Sadece bir katı çalışıyor. 2. Kat ameliyathane 3. Kat servis(covid nedeniyle kapalı) Yeterli sayıda uzman yok. Dahiliye, Çocuk Hastalıkları Uzmanı bulunuyor. Temiz, hasta memnuniyetine önem veren bir hastane. Ayrıca aile sağlığı merkezi de içerisinde buyurun bi çayımı için. Tsm üçüncü katta servisin sonundadır. Servisin tapusu Durak amcadadır. Servis açılsın ilk onu alacağız.
Murat Kaya
9 yıl önceKendini hasta hissediyor
MAHMUD KASIM محمود قاسم
3 yıl öncesorun değil
Cansu Koçak
bir yıl önce