Oltu İlçe Devlet Hastanesi, Erzurum ili Oltu ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Oltu Devlet Hastanesi, 1965 yılında, 30 yataklı Sağlık Merkezi olarak, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Erzurum Caddesi No:2 adresinde hizmete açılmış, daha sonra 50 yataklı Devlet Hastanesine çevrilmiştir.
Mevcut binanın zamanla ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle, 854 m²lik alan üzerine kurulan hastane binasına, 1986 yılında ek yapılmış ve 75 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmetlerine devam etmiştir.
Bölgenin iklim ve coğrafi yapısı nedeniyle, çevre ilçelerin talebini de karşılamak durumunda kalan hastanemizin yaklaşık 100000 nüfusa hizmet sunması sebebiyle, hastane kampüsündeki lojman binaları da, 2003–2005 yıllarında hizmete katılmıştır.
Sağlık Bakanlığının, Sağlıkta Dönüşüm projesi ile başlattığı süreçte ilçemize, 100 yataklı yeni bir hastane binası planlanmıştır. Yasin Haşimoğlu Mahallesi, Narman Caddesi No:8’de, 15435 m² kullanım alanı olan yeni hastane binası, 23 Temmuz 2008 tarihinde hizmete açılmıştır.
Oltu Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.
Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Oltu Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Yasin Haşimoğlu Mah. Narman Cad. No:8 Oltu, Erzurum
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.
Gözde Hilal
10 ay önceHemşirelerin hepsine iğne vurmayı öğretmenleri lazım. İnsanın kolundan bir anda iğne çekilmez. Kaç farklı hemşire gördüm çoğu aynı hatayı yaptı. İnsan bedenine karşı bu kadar hor davranış sergilenmesi hoş değil
mustafa yıldırım
2 yıl önceLale devri bitmiş, ülke genelindeki çöküş burada da kendini gösteriyor. Erzurumlu sağlık bakanı varken yapılan hastane bakımsız ve pis bu günlerde. Serviste odaların ışıkları bozuk ve eksik. Yananlar zırıltılı yanıyor. Oda lavabolari pislik içinde ve lambası hiç yanmıyor. Sağlıkta devrim dedikleri şey burda da aynen geçerli. Personel nispeten iyi ve anlayışlı.
hy admgl
bir yıl önceYemin ederim pozitif birsey yazmak istedim ama yok sıfır. Ilgi alaka yok doktorlarin tecrubesi yok. Istedikleri zaman randevuya kapatiyorlar umurlarinda degil. Hastane bildigin leş Ben şunu bilir şunu soylerim bu durumlardan reis zarar görmesin kasitli olarak yapiyorlar
pental
2 yıl önceMustafa yıldırım adlı kişi art niyetli olduğu kesin, hastane peyzajı genel düzen ve temizliği takibi yapılmakta
Y Lee
6 yıl önceMerkezi yerde, ulaşımı kolay ve cevre köy ve ilçelerden gelenler için önemli. Bitişiği acil servisi. Çe resi daha doğrusu merkeze doğru e zaneletde yogun. Polikliniklerde yogunluga karşı tedbirler alınmış ve çalışanlar sorulatı içtenlikle cevaplıyor. Bahceside güzel. Oltu için şans.