Üye Paneli

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde onkoloji merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Prof Dr Servet Bilir Onkoloji Merkezi 2004 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bu merkez içinde yer alan Radyasyon Onkolojisi Kliniği Doç Dr Durmuş Etiz, Tıbbi Onkoloji Kliniği Doç Dr Zeki Üstüner tarafından kurulmuştur. Merkez, 3 katlı binasında 100 yatak kapasitesi (50 Radyasyon Onkolojisi – 50 Medikal Onkoloji) ile hizmet vermektedir.

Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde, yılda yaklaşık 900 yeni hasta tedavi edilmektedir. Hastalar radyoterapi sırasında ve sonrasında kontrollerde poliklinikte izlenmektedir. Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nin yataklı tedavi ünitesi olması nedeni ile özellikle çevre illerden yoğun talebe maruz kalmaktadır. Eksternal tedavi uygulamaları sırasında tümörlü dokularda maksimum radyasyon dozu sağlamak ve normal dokuları koruyabilmek amacıyla ideal tedavi planlaması sağlamak amacıyla kullanılan Radyoterapi Tedavi Planlama Cihazı ile palyatif ve küratif tüm hastalara iki ve üç boyutlu planlama yapılabilmektedir. Klasik floroskopik simülatör cihazı yanında radyoloji kliniğinden tomografik imajlar elde edilerek 3 boyutlu konformal radyoterapi uygulama imkanı mevcuttur.

Bölümde eksternal radyoterapi cihazı olarak Lineer Hızlandırıcı, kobalt Teleterapi Cihazı bulunmaktadır. Ayrıca klinik içinde lokal network ağı sayesinde tüm cihazlar biribiri ile bağlantı halindedir. Hastaların elektronik ortamda radyoterapi dosyaları saklanabilmektedir. Uygulamaların tümü için kalite güvenliği, uygun kalite kontrol ve kalibrasyon cihazlarıyla periyodik olarak sağlanmaktadır.

Tıbbi Onkoloji kliniğinde Uzm. Dr. Bülent YILDIZ görev yapmaktadır. Kanser hastaları için gerekli olan kemoterapi rejimleri bizzat öğretim üyeleri eşliğinde uygulanmaktadır.

Onkoloji Merkezi tanı ve radyoterapi tedavi planlamasında direk grafi, ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, anjiyografi yöntemlerinin kullanılmasıyla 24 saat hizmet veren Radyodiagnostik Anabilim Dalı tarafından desteklenmektedir. Aynı şekilde PET/CT cihazının tanı ve radyoterapi planlamasında kullanılmasıyla Nükleer Tıp Anabilim Dalı ile işbirliği içinde çalışılmaktadır.

Ayrıca düzenli Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Onkoloji, Nükleer Tıp, Üroloji, Patoloji, Kulak burun boğaz ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri ile multidisipliner olgu değerlendirme toplantıları yapılmaktadır. Fakültemiz bünyesinde bulunan hayvan laboratuarının olanakları bilimsel araştırmalar yapılmasına imkan vermektedir.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü Odunpazarı, Eskişehir

Şehir

Google Yorumları

4,3
59 yorum
 • yüksel yıldız
  yüksel yıldız
  2 yıl önce

  2016 yılında Maalesef bu bölümde tanışmak zorunda kaldım ama sağ olsun Durmuş Hoca ilgi alaka ve motivasyon sayesinde iyileşme sürecim hızlandı radyasyon onkolojideki Doktorlar mükemmel.... ama iş Medikal Onkoloji ye gelince işleri güçleri muayene parası Dört yıl radyasyon Onkoloji de tedavi gördüm bir kuruş para İstemediler Medikal Onkoloji de soru sormak bile parayla Rabbim kimseyi medikal onkoloji ye düşurmesin sanırım SSK'dan aldıkları para yetmiyor

 • Mustafa Kemal Efe
  Mustafa Kemal Efe
  3 yıl önce

  Tedavi ve ilgiden memnunuz teşekkür ederiz tüm sağlık çalışanlarına iyiki varsınız .Fakat Allah kimseye dert verip derman aratmasın.

 • Talat Bakırtaş
  Talat Bakırtaş
  3 yıl önce

  Ikinci katta genel cerrahi bölümünde kolostomi torbası ve adaptör 1yillik rapor çıkartmaya gittim her zaman olduğu gibi yine sorun yaşadığımı dile getirmem beni çok üzüldüm tekrar yaşanmasa sevinirim

 • O.UĞUR ÖZVEREN
  O.UĞUR ÖZVEREN
  3 yıl önce

  Düzenli, insan ilişkileri çok üst düzeyde ve servis insan üstü gayret ile çalışıyor. Tüm personeli kutlar saygilar sunarım. Osman Uğur Özveren

 • Hüseyin Özsoy
  Hüseyin Özsoy
  3 yıl önce

  Temiz, düzenli ve bakımlı. İlgi, alaka da mükemmel. Allah yollarını açık etsin. Eksikliğini göstermesin.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın