Üye Paneli

Üsküdar Devlet Hastanesi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 01.12.1950 tarihinde Polis Prevantoryumu olarak hizmete açılmıştır. Prevantoryum 09.09.1969 tarihinde ise Polis Hijyen ve Diyetetik Sağlık Merkezi, daha sonrada Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’nın 13.07.1975 tarihli onayları ile 200 yataklı hastane şekline dönüştürülmüştür.1978 yılında da Polis Hastanesi ismini almıştır. 1980 tarihinde ana bina inşaatına başlanmış 15.01.1985 tarihinde resmen hizmete açılmıştır.

19.02.2005 tarihinde 5283 sayılı kanun ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul Polis Hastanesi Sağlık Bakanlığına devredilerek İstanbul Üsküdar Devlet Hastanesi adını almıştır. Aynı tarihte SSK Genel Müdürlüğüne bağlı Doğancılar SSK Dispanseri Üsküdar Devlet Hastanesi Semt Polikliniği olarak hastaneye bağlanmıştır.

Hastanemiz 01.08.2009 tarihinde Sağlık Bakanlığı Validebağ Devlet Hastanesi ile birleştirilerek Üsküdar Devlet Hastanesi olarak tek çatı altında uzun bir süre hizmet vermiştir. Validebağ ek hizmet binası 01.06.2016 tarihi itibari ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredilmiş, daha önce T.C. Sağlık Bakanlığı Göztepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne hizmet vermekte olan Çamlıca Semt Polikliniği hastanemize bağlanmıştır.

Hastane hemodiyaliz merkezi, hastane arazisi içinde ayrı bir binada hizmet vermektedir. Hastane arazisi içinde eski hastane binası, hemodiyaliz merkezi ve otopark mevcuttur.

2 Kasım 2012 tarihi itibarı ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı-2 bağlı Devlet hastanesi olarak hizmet vermektedir. Toplamda 140 hasta yatağı bulunan hastanemizde hasta başına 74, 3 m² kapalı alan düşmektedir. Hastanemizde toplam 18 klinik bulunmaktadır. Ayrıca 11 adet acil gözlem yatağı, 36 adet yoğun bakım yatağı, 7 adet ameliyat salonu, 20 adet hemodiyaliz yatağı bulunmaktadır.

Üsküdar Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Üsküdar Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Barbaros Mah. Veysi Paşa Sok. No:14 Üsküdar, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
514 yorum
 • Nida Erdogan
  Nida Erdogan
  2 hafta önce

  Op Dr Aylin Sağlam. İçeri girdim ağrım olduğunu söyledim. Bir test istedi. Yaptirdim geldim. sonra hala ağrım olduğunu söyledim ve lütfen ultrasonla bakabilir misiniz sıkıştım dedim. ben herkesi yatırıp kaldıramam burada, diye cevap verdi bana !? bu nasil bir tavır? Muayene etmeyeceksen neden ordasın. beni aşağılamaya çalışan göz devirmeler, tuhaf yüz ifadeleri? Ağrım var diyorum ne olduğuna bakmıyor sormuyor dinlemiyor. yanında ona yardım eden asistanına kibarlığı için teşekkür ederim. ona da allah sabir versin. Aylin hanima acım oldugumu söyleyip soru sormaya çalışınca bana sürekli gözlerini devirdi, tuhaf hareketler yaptı anlam veremediğim bir tavır. Pazartesi gelmemi söylediler gelip sinir hastası olup ordan da psikiyatriye gitmek istemiyorum ama psikiyatri size yakin Aylin hanim, size tavsiye ederim gorunmenizi.

 • Zehra Oz
  Zehra Oz
  bir ay önce

  Cilt dr. Pınar çankaya mihrapoğlu na tahlil vermiştik ve sonuçları öğrenmek için gittiğimde bir kağıt vermişlerdi üzerinde sadece ilacın ismi yazılı olan ki zaten 1 senedir kullanılan bir ilaç ve bilgisayar ekranına lütfedip baksa görecek ne olduğunu ama yoook o kağıt olmadan olmaz dedi sekreter e yok bulamıyorum ne olacak tahlil sonuçlarıma bakılmayacak mı dedim sekreter bakılmaz dedi. Bir doktora sorayım bakar dedim bırakın sonucu kadın yüzüme bakmadı sorumu dahi sormadan dışarı çıkardı 40 yaşında ki bir insanı azarlayamaz ki 1 senedir gidiyorum inanın 40-60-80 hatta 10 yaş bile farketmeksizin HASTA VE MORALSİZ insanları azarlayıp daha da hasta ve moralsiz hayatlarına devam ettiriyor. Kendini ilah hastalarını böcek gibi gören insanlıktan, merhametten nasibini almamış bir doktor. Dilerim rabbim kendi gibi merhametsiz insanlarla karşılaştırır ve umarım en kısa zamanda emekli olur.

 • Vefa LÖK
  Vefa LÖK
  bir ay önce

  Ortopedi dr.u Zeyit YALÇIN..Eşimle Saat16:00 da geldik, ayaküstü şikayetini sordu. eşim topuğum ağrıyor dedi. alt katte film çektirin gelin dedi. Ben sordum "buradasınız değil mi?" .. "Evet " dedi.. "Film için bir kayıt falan gerçek var mı?" dedim.. "yok, hemen gidip gelin" dedi! hemen gittik. Ama röntgen görevlisi kayıt girilmediğini, kayıt olmadan işlem yapamayacağını söyledi. hemen yukarı doktorun odasına döndüm. fakat DOKTOR EVE GİTMİŞTİ! Biz daha odasından çıkar çıkmaz hastaneden çıkıp gitmiş. Oysa danışmadaki büyük ekran bilgi listesinde POLİKLİNİKTE bilgisi yazıyordu! Tüm görevlilere sordum.. Genel bir gevşeklik var! Eşimin AYAĞI AĞRIYA AĞRIYA Metrodan Hastaneye dek YÜRÜDÜK.. İkimiz de fiziksel engelliyiz üstelik.. Hasta varken nasıl işyeri terk edilir?? Boşa gittik. ŞİKAYETÇİYİM.

 • Pınar Kaya
  Pınar Kaya
  bir ay önce

  Berbat bir hastane. Dr. Seyit Yalçın’a saat 16:20ye aldığım randevuda 16:21 de hastanede idim ve kendi doktorumda dahil olmak üzere 1 tane doktor kalmamış. Danışmadaki çalışan hanımefendi tüm doktorların genellikle her gün saat 16:00 da çıktığını söyledi. Ben böyle bir rezillik görmedim. Erken çıkacaksanız neden randevu veriyorsunuz? Benimle birlikte dizleri ağrıyan bir teyze de farklı bir doktora gelmişti o da benimle aynı sorunu yaşadı. Randevusuna sadık olmayan doktorlar görmek istemiyoruz artık. Acilen düzeltilmesi gereken bir durum!!!

 • Yavuz Selim Şahin

  Doktorundan hemşiresine ben böyle kaba insanlar görmedim. Doktoru ilgilenmiyor sadece neyim olduğunu sordu boğazıma falan hiçbir yerime bakmadı şikayetlerimi söyledim hangi ilaçları yazacağını bile yanındaki asistan kız belirledi. Doktor şikayetlerimi dinledikten sonra odadan çıkmak için ayağa kalktı asistanı da “ hocam şu ilaçları yazayım mı?” Dedi. Doktor da “Aynen ya yaz gitsin” deyip göz kırprı ve odadan çıktı ve şimdi yazdıkları ilaçlara bakıyorum hiçbiri hastalığımla ilgili değil hiçbirini kullanmıyorum çöpe attım. Ayrıca alerji iğnesini olmaya gittiğimde de hemşire asla ilgilenmedi 2 kere peşpeşe soru sordum siz mi ilgileniyorsunuz diye beni duymazdan geldi çünkü telefona bakıyordu. Sonra pişkin pişkin gülerek “ayy resim atmışlar da ona bakıyordum” dedi ben ayakta zor dururken. Diyeceklerim bu kadar hastaneden nefret ettim.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.