Üye Paneli

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 225 yataklı hastane, 1 Şubat 1936’da Haydarpaşa Numune Hastanesi adıyla faaliyete geçmiştir. Açılışından bir süre sonra yapılan yeni pavyona karantina servisi yerleştirilmiştir. 1958’de, anatomi, patoloji laboratuvarı ve ambar için tek katlı bir bina inşa edilmiş, 1967’de bir kat ilave edilerek Hemşire yatakhanesi yapılmıştır. 1 Nisan 1946’da hastanede Hemşire ve Laborant Okulu açılmıştır. 1954’te adı Ebe-Hemşire-Laborant Okulu’na dönüştürülmüş ve öğrenci sayısı çok arttığı için 1961’de Zeynep Kamil Hastanesi’ne nakledilmiştir.

Türkiye’de ilk kez bu hastanede, 1959’da, Dr. Cemalettin Öner tarafından reanimasyon servisi kurulmuştur. 1969’da hizmete giren yeni binasında faaliyetini sürdüren, anesteziyoloji ve reanimasyon servisi bu tarihte 30 yatak ile Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük kapasitesine sahipti.

Zamanla yapılan ek binalarla hastanenin yatak sayısı 350’ye çıkmış, verem pavyonunun yapımı ile 500’ü bulmuştur. Dr. Faruk Ayanoğlu (reanimasyon) ve 50. Yıl pavyonlarının yapımıyla bu sayı 800’e ulaşmıştır. Bugün, Sağlık Bakanlığı’na bağlı, tam teşekküllü bir eğitim hastanesi olarak faaliyetini sürdürmektedir. 2016 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, Üniversite Hastanesi kapsamında hizmet vermeye başlamıştır.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Tıbbiye Cad. No:40 Üsküdar, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,0
511 yorum
 • selim cu
  selim cu
  2 ay önce

  Öncelikle burası yapı olarak hastane olmamalı,insan içeri girince kasvetli eski hava karşısında bunalıyor,çalışanlar özellikle kbb kısmı hapishane hücresi gibi,bina dışardan çok güzel ama içi maalesef Ek olarak kbb hemen girişteki eski tarihi bina,bilginiz olsun aşağıya kadar gitmeyin Artıları ulaşım kolay ve içinde katlı otopark var,bu büyük niğmet Hizmet nasıl derseniz devlet hastanesi kalitesi nasılsa öyle

 • Hasan Erdin
  Hasan Erdin
  2 hafta önce

  Hastane personeline canından bezmiş bir tavır doktor yerine asistan doktor ile görüşüyor sunuz muane gittiniz tahlil yapalım tamam sonra ne zaman gosterbilirisn tekrar randevu al gel o zaman eee kan vermek için 1.30 saat bekle ver çık terar git gel ölme eşeğim ölme git gel Ankara olmuş hastane dil ticaret hane bir de işine gelmezse git başka yere işini orda Halet demesin asistan doktor yav bunlar daha doktor olmadan ukalalik ters konuşmalar eee sonra sağlık personeli hakları var doğru evet var sen tahrik et ulakalik yap hatsiz konuşma sonra sağlık personeli deki orda mağdur oldu de önce ne iş yaptığınin farkında ol orda insanlar ruhen ve bedenen hasta bu demek dil ki hasta ne yaparsa haklıdır kimle nasıl konuşunuz farkında olun kimse zorla silah dayanmış misali çalışma yapmasın mesleğini seviyen yapmasın yazık memleket her yeri problem olmuş

 • Betül A.
  Betül A.
  4 ay önce

  Doktorundan hemşiresine herkes ilgisiz alakasız yatan hastalarla asla ilgilenmiyorlar zorla hastanın yanına geliyolar insanları küçücük odaya koyup ölümlerine terk etmişler, yoğun bakımdan çıkan hastaya asla gelip bakıp bilgi vermiyorlar ÖLMEK İSTEMİYORSANIZ GELMEYİN !!!!!!

 • Bulent Apaydin
  Bulent Apaydin
  3 hafta önce

  Her ne kadar özel hastaneler gibi olmasada kbb bölümünde çalışan Dr. Ve asistanların çalışması ve ilgilerini diger devlet hastanelerinde göremedim, boynumdaki büyük bir lipom alınacaktı ve son gun Dr. Hanım sigara içtiğim için erteledi once kizdim fakat haklıydı hatta ameliyatın ağız yamukluğuna kadar tehlikesi olduğunu söylemesi bana, hastalara ne kadar önem verdiğini kanıtladı, baska özel kliniğe gittim hemen ameliyat edebileceklerini söylediler, sizce yaptirmalimiyim, tabiki hayır, ben sigarayı bırakıp tekrar aynı doktoruma gidecegim, teşekkürler haydarpasa kbb ekibi.

 • Nisa Dokumacı
  Nisa Dokumacı
  bir ay önce

  Dün babamın ayağı kırıldığı için acil ambulansı çağırdık ambulans çalışanı ayağın kırık değil diyerek neredeyse ambulansa alıp hastaneye götürmeyecekti hastaneye gittiğimizde doğru düzgün yardımcı olacak personel yoktu babamı sedyede biz taşıdık yardım istediğimde de hastanedeki hastalar dışında kimse yardımcı olmadı hapishane bile buradan daha lükstür hele o güvenlik görevlileri 5 tane güvenlik görevlisi hastalara bir el atmak yerine oturmuş maç izliyorlardi hastanede ne doğru düzgün bir temizlik ne de yeterli personel vardı ekg çekileceği zaman da orda hemşire cemkirerek siz acil hasta değilsiniz dedi ve bizi orda bekletti yazıklar olsun artık insan gibi bile davranmıyorlar hastalara Allah kimseyi buralara düşürmesin..

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.