Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi, İstanbul ili Büyükçekmece ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Büyükçekmece sahilindeki eski devlet hastanesinin ekonomik ömrünü tamamlamasının ardından ulaşım kolaylığı sağlanabilecek başka bir lokasyona inşa edilen yeni hastane, 2018 yılı itibariyle, vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.
Akıllı bina konseptiyle önce çıkan ve 235 yatak kapasitesine sahip hastanede odaların 12’si süit, 54’ü tek, kalanlar ise çift kişilik olarak tasarlandı. Ayrıca hastanede, 12’si erişkin, 15’i yenidoğan, 5’i çocuk, 5’i de genel cerrahi olmak üzere 37 yataklı 4 yoğun bakım ünitesi yer alıyor. Ameliyathanelerinin yanı sıra, doğumhaneye de sahip olan hastanede, 62 poliklinik buluyor.
Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.
Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Mimar Sinan Merkez Mah. D-100 Karayolu Cad. No:62 Büyükçekmece, İstanbul
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.
Sabiha Seden Tozan
geçen hafta içindePek kaliteli, temiz , oldukça büyük ve güzel bir hastane. Biz çok memnun kaldık. Özellikle Göğüs Hastalıkları Bölümü Uzm. Dr. Barış Şeker Hocamıza ve tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ederim.
anıL Kozak
3 ay önce16-04-2024 tarihinde akşam saatlerinde kanser hastası halamı hastaneye kaldırdık ve yatış verdiler kaldığımız odanın heryerinde yataklarda yastık altlarında perdeler ve duvarlar olmak üzere heryerde tahtakurusu çıktı ve bu durumu şikayet ettiğimizde bizde bu durumdan bıktık diye bu kadar doğal karşıladılarki şaşırdık Bu hastaneyi hiç tavsiye etmiyorum sağlam giden hasta gelir hijyen bakımından gerçekten hiç iyi değil
Ahmet Şahin
geçen hafta içindePalyatif A blokta 1 haftadır annemiz yatıyor.Sorumlu baş hemşire ve doktorumuz inanılmaz ilgili güleryuzlu ve ilgililer ama hemşire hatta stajyer hemşire kadrosu bukadarmı ilgisiz saygısız kötü olur.Zaten yatan hasta lar ağır ve yaşlı biz yakınları moral olarak kötüyüz bide bizlere olan davranış ları anlatılmaz yaşanır.En basiti serum bitiyor söylememize rağmen 1 saatte çıkarılmazmı. İnsan bişey demeye korkuyor.Yazık size maaş veren devlete ..
Onur Gücer
3 ay önceMimar Sinan Hastanesi etrafı tarla gibi yerlerden toz kalkıp savruluyor ve çöpler temizlenmemiş. Acaba belediyenin gücü mü yetmiyor? Çimento fabrikasından da sürekli toz geliyor evlere. Bu ilçenin en büyük sorunu.
Hale Açikgoz
bir hafta önceSabah beş buçukta emarım vardı. Üç tane Zinçir kolyem vardı. Doğal olarak çıkarmamı söylediler. Kabin odasına bırak dendi. Çantamım içinde bıraktım. 15 dakika emar sürdü.o an kolye lerimi bakmak aklıma gelmedi. Bu arada da kabin odası açıktıEve geldiğim de kolyemin biri yoktu. Ben bir şey demek istemiyorum. Siz anlayın. Hastanede de personel dışındada kimse yoktu.