Üye Paneli

Eyüpsultan Devlet Hastanesi, İstanbul ili Eyüp ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. T.C. İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Eyüp Devlet Hastanesi İstanbul’un tarihi semtlerinden Eyüp’te Silahtarağa Caddesi’nde Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmet veren devlet hastanelerimizdendir. Eyüp İlçesi Otakçılar semtinde 1945 – 1952 yılları arasında İşçi Sigortaları Dispanseri olarak verilmeye başlayan sağlık hizmeti, 1952 yılından sonra şimdiki yerinde SSK Hastanesine dönüşerek devam etmiştir. 2005 yılından sonra da T.C Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve halen Eyüp Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Eyüp Devlet Hastanesi (B Grubu Hizmet Hastanesi ) halen; 120 yataklı nitelikli hasta odalarına sahip klinikleri, 104 muayene odalı poliklinikleri (Merkez Poliklinik-45, Gaziosmanpaşa Semt Polikliniği-20, Kemerburgaz Semt Polikliniği-8, Alibeyköy Semt Polikliniği-25), II. Seviye Acil Servisi, 8 yataklı II. Seviye ve 6 yataklı I. Seviye erişkin yoğun bakımları, 20 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, 6 odalı/masalı ameliyathanesi ve merkezi sterilizasyon ünitesi, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarları, Röntgen, Tomografi, Manyetik Rezonans (MR), Mamografi, Ultrason (USG), Renkli Dopler Ultrason (RDUSG), Kemik Dansitometrisi ve Endoskopi tetkikleriyle görüntüleme merkezi, Evde Sağlık Hizmeti Birimi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve diğer birimleriyle günlük ortalama 3500-4000 hastaya hizmet vermektedir. Hastanemiz her yıl Sağlık Bakanlığı ve TSE tarafından yapılan dönemsel denetimler ile belgelenen yüksek kalite seviyesini devam ettirmektedir.

A Blokta; Poliklinikler, Laboratuvarlar, Patoloji, Radyoloji (MR-BT-Mamografi-USG-Röntgen), Endoskopi, Evde Sağlık Hizmetleri bulunmakta. B Blokta; Klinikler, Acil Servis, Yoğun Bakım, Palyatif Bakım Merkezi, Ameliyathane, Sterilizasyon Ünitesi ve C Blokta; Ek poliklinik, Yönetim/İdari Kat bulunmaktadır.

Eyüpsultan Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Eyüpsultan Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Silahtarağa Cad. No:53-55-57 Eyüp, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,8
486 yorum
 • melih guldiken
  melih guldiken
  2 ay önce

  Acil servise gittiğiniz zaman, acil durumunuza "güvenlik" görevlisi bir kız karar veriyor, sıra bekleyen insanlara bakıp "acil servis" te bulunan aile hekimine yönlendiriyor, sağlık ocağı gibi, ödediğimiz vergilerimize yazık!

 • Cüneyt Özel
  Cüneyt Özel
  2 hafta önce

  Allah sağlık personeline sabır versin. Bizim milletle uğraşmak kolay mı. Hanımı acile getirdim. Personel olsun doktorlar olsun ellerinden iyi ilgilendiler. Hastane bi bakım istiyor lakin

 • Seval AKKAYA
  Seval AKKAYA
  4 ay önce

  13 şubat 2024 salı günü saat 10.00 da acile gitmem gerekti. Acile gidiyoruz çünkü poliklinikte anlık randevu bulamayıp acilin müdahale etmesini istiyoruz. Orda bulunan doktor hiç bir müdahalede bulunmayıp direk iğneye yönlendirdi. Ordaki bir çok hastaya bu yöntemi uyguladı. Hiç bakmadan belki grip olarak teşhis etti farklı bir durum müdahalesi gerekiyor mu hiç ilgilenmedi şikayetlerimi söylüyorum bunları poliklinikte yapacaksınız diye karşılık veriyor acil diye bir birim niye var o zaman. Ayrıca Poliklinikte sıra bulsam size mi gelirim ilgisizler böyle doktorluğu herkes yapar bizlere işini layıkıyla yapacak doktora ihtiyaç var. İlk defa bu hastaneye gittim ama kesinlikle rezaletti.

 • Ercüment Karanfil

  acil doktorları bu kadar ilgisiz olan bir hastane daha var mıdır acaba ? Muayene etmemek için elinden geleni yaptı ya! Yok sağlık ocağına git o reçete yazar yok randevu al gel. Ya önce bi muayene et, o dediklerini yapmayı bende biliyorum demek ki durum acil !!! Son çareniz olsa bile buraya gelmeyin çünkü derman olacak bir doktor yok

 • mustafa karaca
  mustafa karaca
  bir ay önce

  Eyup devlet hastanesi kardiyoloji bolumu son zamanlarda herkesi ozel safak hastanesine yonlendiriyor hastaniz cok acil anjiyo olmasi lazim diyorlar ama hastaneden gonderiyolar madem acil neden gonderiyorsunuz t.c vatandasiyiz biz maddiyati olan var olmayan var 3 ay once ayni sklde bi akrabamiz gitti birde 90 bin tl para odedi devletten sevk edildigi halde sevkiniz gozukmuyor dediler yakinda tekirdag cocuk yogun bakimindaki usulsuzluk burdada cikar

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.