Üye Paneli

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Ataşehir ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 2005 yılına kadar PTT Hastanesi adı altında faaliyet gösteren hastanemiz, 19.02.2005 tarihinde T.C Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla halkımıza hizmet vermeye devam etmiştir.

Günümüzde en son teknolojiye uygun tanı, tedavi ve bakım hizmetlerinin sunulduğu hastanemizde 2-3 yataklı, banyolu, merkezi oksijenli, gerektiğinde TV bağlantılı hasta odalarında “Çalışanlarıyla sürekli gelişen, kendini yenileyen, rekabetçi ve araştırmacı yapısıyla nitelikli sağlık hizmetini insan yaşamına özenle sunmak” misyonu ile güvenli ve konforlu bir hizmet verilmektedir.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Hastane Sok. No:1/8 İçerenköy Ataşehir, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,0
670 yorum
 • Yusuf Kenan Alaz
  Yusuf Kenan Alaz
  3 hafta önce

  Hayatımda daha rezil bir hastane görmedim. Buranın direkt yıkılması lazım. Bina yapılanması mülteci kampı gibi. Bir wc ihtiyacım oldu 3 blok dolaştım. İlk blokta bay wc yerler bildiğiniz sidik. Litre litre yere işenmiş zaten ışıkta yanmıyordu karanlık. Dedim ki tamam karanlıkta yaşlıdır görmemiştir. 2. Bloğa gittim keşke gitmeseydim. 1. Kapıdan geçtim üstte bir yazı var 2. Palet yazıyor. Acaba dedim yanlış mı geldim. Geri çıkıp kontrol ettim bay wc yazıyor. Neyse 2. Kapıdan da gectim. Klozet kapağının arkası bildiğiniz sıvı dışkı. Sapsarı iğrenç bir şekilde yayılmış. Girmemle çıkmam bir oldu zaten. 3. Bloğa gittim bu blok mülteci kampı gibi değil daha çok eski çok katlı bir bina. Wc giriş yaptım ve keskin bir koku ile tekrar çıkış yaptım. Binalar eski. Kalan poliklinikler mülteci kampı gibi. Temizlik hijyen hak getire. Göz doktoruna geldim azar yedim. Danışma dedikodu yapmaktan işine bakmıyor bir dakika diyip devam ediyor. Bina düzeni karışık ve yön tabelaları yetersiz. Yıkın bu hastaneyi park yapın halka daha çok faydası olur. Alan işgalinden başka birşey değil. ( Wc fotoları atmıyorum gerçekten iğrenç. ) Bu hastanenin önünden bile geçmemeye söz verdim kendime.

 • Ayberk Yılmaz
  Ayberk Yılmaz
  4 ay önce

  Personel ve hizmetten ayrı bir konuya değineceğim. 1 yıldız verdiğim husus sadece bu, bu nedenle önden belirtmek istedim; Yıllardır tüm polikliniklerde bu oturma üniteleri kullanılıyor. Hem çok büyük, hem de işlevsizler. Ortasında 30 kg valiz koyacak ya da serpme kahvaltı yapacak kadar büyük bir alan var. Bunun yerine derinliği az, duvardan duvara banklar kullanılsa bu kadar kişi ayakta kalmaz. 8 kişilik yer olan duvar dibine sadece 4 kişi oturabiliyor. Bu oturma ünitelerini buraya koyan, yıllardır burada durmasına müsade eden herkes, bu saçmalıktan sorumludur. Lütfen insanların oturması için üretilmiş bir dizayna geçin, bu kadar kişi artık ayakta kalmasın.

 • Merve Görür
  Merve Görür
  3 hafta önce

  Sabah 8 saatlerinde acile gitmek zorunda kaldık. Kolumda bir uyuşma ve ağrı ile. Muane olduğum saat 9.40 acil servis her daim doktor olan bir servis değil midir ? Acilin en büyük farkı bu değil mi diğer kliniklerden? Doktorumuz iyi bir adamdı lakin aldığım istirahat raporu geçerli olmadığı için tekrar gitmek zorunda kaldım. Yeşil alan da çalışan sekreter hanım (yaşı oldukça gençti) problemi dinlemen direk olarak şirketlere göre çalışmıyoruz diye bir cümle kurdu. Sabah gittiğimizde sistem olmadığı için istirahat raporunda başlangıç ve bitiş tarihi olmayan bir çıktı mevcuttu elimde ve bunu iş yeri doğal olarak kabul etmedi. Öncelikle bu genç arkadaşlara problemi anlamak için dinlenmesi gerektiğini ve üslup ile ilgili çalışma verilmesini düşünmekteyim. Oflaya pusulaya sanki dünyanın en zor iş yükü imiş gibi çıktıdan bir kağıt alarak kafamıza fırlatmadığı kaldı. Lütfen bu mesleği sevmiyorsanız devletin kurumlarını meşgul etmeyin.

 • Ayca Cilo
  Ayca Cilo
  bir ay önce

  9 Mayıs, Kardiyoloji Bölümü Dr Fatma Doğan Hn randevusuna, Polikliniğe gelmemiştir. Bütün, çok ciddi anlamda hastalığı olan Kalp için gelen hastalara “randevunuz da çakışma var” denilerek, hastalar zor duruma düşürüldü. (randevuyu alanın hatasıymış ya da sistemsel hataymış gibi) Burada çalışan arkadaşların hatası yoktur ancak Doktorun gelmediği sonrasın da ortaya çıkmıştır. (randevumuza 1 gün öncesinden bakmıştık, randevumuz aktif, uygulanabilir gözüküyordu) Randevu çakışması geri bildirimiyle bir çok karışıklık, yanlış bilgi ortaya çıktı, hasta ve yakınları sorunun ne olduğunu uzun süre anlayamadı. 182’yi arayarak ve MHRS sistemini araştırarak o anda Doktorun gelmediğini öğreniyoruz. Ayrıca, sistem doğru yönetilemezse, hasta randevusuna gelmedi ya da randevusu çakıştı gibi yaklaşımla , hasta 15 gün sonraya ancak yeniden randevu alabilir ve bu hasta için çok ciddi sonuçlara yol açabilir. Kardiyoloji Bölümüne Dr Fatma Doğan’a randevu alan hastalar çok çok zor duruma düştü. Randevuların, günlerin dolduğu bilindiği halde, nasıl Doktor’un son anda gelmeyeceği ortaya çıkıyor, bu etik, anlaşılır değil. Çok küçük organizasyonlar da bile çalışanlar izinlerini, dolu olmayan günlere, en az 8-10 gün öncesinden alırlar. Günler öncesinden Kardiyoloji ‘ye randevu alıp da, son 1 gün de Doktor’un izin girmesi anlaşılır değil. Bu çok değerli Fatih Sultan Mehmet Hastanemiz için Dr Fatma Doğan’ın hastalarını bu şekilde zor duruma düşürmesini kınıyoruz ve gerekli yerlere şikayetlerimizi bildireceğiz.

 • Caner Özgin
  Caner Özgin
  10 ay önce

  Nasıl güzel bir davranış nasıl güzel bir ilgi ve sonuna kadar gereken tüm tetkikler. Pırıl pırıl doktorlar hemşireler... Öncelikle Başhekim olmak üzere tüm çalışanlara emek verenlere çok çok teşekkür ederim ĥepiniz harikasınız . Ne olur sizler ve sizin gibi arkadaşlar hiç bir yere gitmek zorunda kalmasın

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.