Üye Paneli

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, İstanbul ili Başakşehir ilçesinde Şehir hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Başakşehir Şehir Hastanesi olarak da bilinen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Türkiye’nin üçüncü büyük sağlık yatırım projesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından, Japonya Merkez Bankası ile Nippon İhracat ve Yatırım Sigortası dahil olmak üzere dokuz farklı küresel finans kuruluşu tarafından finanse edilen bir kamu-özel ortaklığı (PPP) modelinde yürütülmüştür. 1, 5 milyar ABD Dolardır. Projeyi Rönesans Holding ve Sojitz Corporation üstlenmiştir. Hastanenin inşaatı 2016 yılında başlamış ve 2020 yılında tamamlanmıştır. Hastane toplam 1.021.000 m2 büyüklüğe sahiptir, bu alanın 171.000 km2’sine çam ve sakura ağaçları dikilmiştir.

Şehir hastanesi sekiz hastaneden oluşmaktadır. Ana hastane binasının altı bloğunda genel cerrahi, pediatri, ortopedi, nöroloji, jinekoloji, kalp-damar cerrahisi ve onkoloji bölümleri yer almaktadır. Bitişiğindeki iki binada ise fizik tedavi-rehabilitasyon ve psikiyatri hastaneleri bulunmaktadır. Hastanede toplam 725 klinik ve gerektiğinde yoğun bakım tıbbına dönüştürülebilen 2.682 yatak bulunmaktadır. Çam Sakura Şehir Hastanesi bunların yanı sıra 28 doğumhaneye, 90 ameliyathaneye, 16 yataklı yanık merkezine ve yeni doğan bebekler ile yetişkinler için toplam 426 yoğun bakım ünitesine sahiptir. Günlük 32.700 hastaya hizmet verilebilen hastanede yaklaşık 4.300 sağlık personeli, 4.050 servis personeli ve 810 yönetim personeli görev yapmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Başakşehir Mah. G-434 Cad. No:2L Başakşehir, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
3.965 yorum
 • Başak Semercioğlu
  Başak Semercioğlu
  bir ay önce

  Baya büyük hastane yatan servislere öyle elini kolunu sallayarak giremiyorsun yönetim sıkı ve iyi bence odalar gayet konforlu hasta psikolojisi için ev konseptine yakın tasarlanmış. Tedavi planlaması hızlı lakin insan işte her yerde iyisi var kötüsü var en alt kademeden en üstüne uzun vadede hastaneye zarar verecek ufak tefek olumsuzlukları yönetimin farketmesini umuyor tüm hastalara şifalar diliyorum.

 • Bir Dost (BirDost)

  Adının neden "Çam ve Şakura" olduğunu anlamak için mutlaka bir isim hikayesi araştırması yapılması gereken şehir hastanesidir. Zaten Şehir Hastanesi nedir ve yılların Devlet Hastanesi mantığından farkı nedir diye sorarsanız isminden ziyade asıl bu konunun konuşulması gerektiğini söyleyebilirim... Hiç boşuma araştırmayın, hastanenin adı (bir akıllının fikriymiş) Türkiye'deki "ÇAM" ağacı ile japon "SAKURA" ağacından geliyor(muş)... Şehir merkezinden oldukça uzak, gittiğiniz yollarda adam kesseler aylarca kimsenin bulamayacağı kadar ısssız, içerisindeki personel kapasitesinin hastaneye kıyasla düşük, AVM mantığında yapılmış, içerisinde markettir efendime söyliyim WC zaten standart, mescittir falan bir sürü şey olan bir hastanedir kendisi. Bulunduğu konuma tam 2 numara büyük olduğu için de puanından 2 yıldız kırdım. Birileri nedense(!) Başakşehir'i üst seviyelere taşımaya çalışsa da maalesef sözüm ona bu ilçenin kapasitesi ne kendisinden kat kat üstün futbol ligine ne de abartıldığının aksine oturmaya müsait olmadığını zaten giderken dahi anlıyorsunuz. Bu ilçedeki yerleşim ve zorlama ile yapılan kıvrım kıvrım yollarında ilerlerken en az bi 30 yılı daha var demeden edemiyorsunuz... İşte bu yüzden bu hastane de 30 belki 50 yıl sonrasından, zaman makinesi veya ne bileyim boyutlar arası yolculukla bu zamana gelmiş gibi atın üstündeki kelebek gibi durmuş. Zaten hastaneyi oradan kaldır, zorlama yapılan yollar ve bomboş hatta ilgisiz sitemsi yapılardan başka hiç bir şey kalmaz geriye. Hastaneyi övmeye yeltenenler önce bi gitmeyi denesin, boşa övmeyin, ona buna yalakalık yapmayın. Adam olun biraz...

 • Abdurrahman Pamuk
  Abdurrahman Pamuk
  geçen hafta içinde

  Eşim 06.04.2024 Tarihinde Burada Doğum Yaptı. Keşke Buraya Gelmeseydik Eşim Doğum Yapan Ebe Ve Dikiş Atamayan Doktorlar Yüzünden Çok Kötü Kimseye Tavsiye Etmiyoruz Evinize En Yakın Kadın Doğum Bölümü Olan Devlet Hastanesi'ne Gidin Biz Hukuki Süreç İçin Hazırlıklara Başladık Hastaneden, Doktordan, Ebeden Şikayetçi Olacağız.

 • REMZİ BALAY
  REMZİ BALAY
  6 ay önce

  Önce merak etmiştim hastanenin adı neden "Çamlıca ve Sakura" diye. Türk ve Japon işbirliği ile inşa edilen hastane, açılışın ardından hastanenin bahçesine Türk-Japon dostluğunu simgelemesi amacıyla bereket ve bolluğu simgeleyen çam ağacı ile Türkçe "kiraz çiçeği ağacı" anlamına gelen, Japon kültüründe, 'mükemmel güzelliği' sembolize eden sakuralar dikilmiş. Başakşehir Şehir Hastanesi görkemli bir büyüklükte. Diğer devlet hastanelerine göre daha kaliteli (Japon müteahhit olunca) inşa edilmiş. Bu kadar büyük olması tabi hastanenin işletilmesinde ne gibi sorunlar çıkarır şimdilik bilinmiyor. Ama hastaneye ulaşım halen sorun. Metro ile buraya ulaşabiliyorsunuz ama şehir merkezinden nasıl ulaşacaksınız bu büyük problem. Özel arabamızla veya taksi ile gelebilirsiniz fakat otopark yönlendirmesi çok kötü durumda. Herkes arabasını yol üzerine bırakmış. Yönlendirme için görevliye ihtiyaç var. Bir de restaurantların tabelaları çok büyük, sanki alışveriş merkezine gelmişsin gibi oluyor. Bir standart getirmeli.

 • Halil İbrahim Yayla

  Hastaneler yaşanan hastalıklar ve stresten dolayı hep kötü hatırlanır ama istabula bunlardan çok lazım ... gayet temiz ulaşım için bir çok nokta düşünülmüş bir çok yemek ve çay imkanı var buranın diğer özelliğine içeride hastamıza ve kendinize alış veriş yapma imkanı sayılarının her ilçede artması dileğiyle bu nüfusa bunlar biraz az ...

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın