Üye Paneli

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, İstanbul ili Başakşehir ilçesinde Şehir hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Başakşehir Şehir Hastanesi olarak da bilinen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Türkiye’nin üçüncü büyük sağlık yatırım projesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından, Japonya Merkez Bankası ile Nippon İhracat ve Yatırım Sigortası dahil olmak üzere dokuz farklı küresel finans kuruluşu tarafından finanse edilen bir kamu-özel ortaklığı (PPP) modelinde yürütülmüştür. 1, 5 milyar ABD Dolardır. Projeyi Rönesans Holding ve Sojitz Corporation üstlenmiştir. Hastanenin inşaatı 2016 yılında başlamış ve 2020 yılında tamamlanmıştır. Hastane toplam 1.021.000 m2 büyüklüğe sahiptir, bu alanın 171.000 km2’sine çam ve sakura ağaçları dikilmiştir.

Şehir hastanesi sekiz hastaneden oluşmaktadır. Ana hastane binasının altı bloğunda genel cerrahi, pediatri, ortopedi, nöroloji, jinekoloji, kalp-damar cerrahisi ve onkoloji bölümleri yer almaktadır. Bitişiğindeki iki binada ise fizik tedavi-rehabilitasyon ve psikiyatri hastaneleri bulunmaktadır. Hastanede toplam 725 klinik ve gerektiğinde yoğun bakım tıbbına dönüştürülebilen 2.682 yatak bulunmaktadır. Çam Sakura Şehir Hastanesi bunların yanı sıra 28 doğumhaneye, 90 ameliyathaneye, 16 yataklı yanık merkezine ve yeni doğan bebekler ile yetişkinler için toplam 426 yoğun bakım ünitesine sahiptir. Günlük 32.700 hastaya hizmet verilebilen hastanede yaklaşık 4.300 sağlık personeli, 4.050 servis personeli ve 810 yönetim personeli görev yapmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Başakşehir Mah. G-434 Cad. No:2L Başakşehir, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
4.088 yorum
 • Barış CEBECİ
  Barış CEBECİ
  bir ay önce

  Akşam hasta ziyareti için geldik, Gözlerimize inanamadık, böyle güzel, tertip düzen, Odalar, lavabolar, koridorlar, binalar muhteşem ötesi, Eseri yapanlardan ve vesile olanlardan Allahli razı olsun, Maşallah 🧿 Sağlık konusunda ülkemizi tebrik ediyor ve yöneticilerimizden Allah razı olsun..

 • Cengiz Tugay Gür
  Cengiz Tugay Gür
  bir ay önce

  Devlet kocaman umutlarla büyük bir hastane yapıyor içinde bir Allah’ın kulu mutlu değil yüzünüze bakmayan memurlar, hastandan bıkmış ağzının ucuyla cevap veren danışmalar,hasta ile konuşmayan konusuncada azarlayan doktorlar, herkesin elinde bir telefon ne hastayı ne yanındakini doğru yönlendirme yapan var. Ayrıca içinde ki restaurantlarda satılan porsiyonlar küçücük fiyatlar cidden yüksek

 • B Gazi
  B Gazi
  2 hafta önce

  İlgisizlik İnsanlarla empati kurmayı ve onları anlaya çalışan biriyim. Lakin insan canı ile uğraşırken bunu pek yapamıyor olsa da, yine şu an bu yazıyı yazmama sebibeyet veren, ben ve diğer hastalara olan ilgisizlik, isteksizlik.. Hayır kimseden ekstra bir şeyler de beklemiyorum. Sadece işini yapması yeterli ama burda gördüğüm, hekiminden, danışmanına ve diğer sağlık çalışanları dahi olmak üzere (hepsi değil tabi) geneli işini yapmaktan zoraki davranan insanlar. Yaşadığım olayı anlatmak isterdim ama buranın özeti Koca bir Dağ var heybetli ama içi Boş… Allah sevdiğimiz işleri yapmamızı yada yaptığımız işi Sevmemizi severek yapmamızı nasip eylesin.. acilli 👎🏼 sıfır

 • Başak Semercioğlu

  Baya büyük hastane yatan servislere öyle elini kolunu sallayarak giremiyorsun yönetim sıkı ve iyi bence odalar gayet konforlu hasta psikolojisi için ev konseptine yakın tasarlanmış. Tedavi planlaması hızlı lakin insan işte her yerde iyisi var kötüsü var en alt kademeden en üstüne uzun vadede hastaneye zarar verecek ufak tefek olumsuzlukları yönetimin farketmesini umuyor tüm hastalara şifalar diliyorum.

 • Çetin Canbazoglu
  Çetin Canbazoglu
  4 ay önce

  Dün ilk defa bir dosttum uzun ameliyatı için gittim devasa bloklardan oluşan tüm branşları bir araya getirmiş büyük bir hastane sanki özel hastane mükemmel her yer pırıl pırıl tertemiz türkiyen in gurur kaynağı.metroda gidecekmiş inşaatı devam ediyor hemen yanında spir kompleksi var yine yanına inşaatı devam eden millet bahçesi var. Blokların içinde ve karşısında yeme içme yerleri var. Kocsinandan sarı tanel alı minibüsler gidiyor.gidin görün derim.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.