Üye Paneli

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1862 yılında ilk kurulduğu tarihlerden itibaren bugüne kadar değişik isimler ve kurumlar altında hizmet veren hastanemiz; 1982 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı’na devredilerek Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konusunda eğitim veren özel dal hastanesi statüsüne geçmiştir. 20 Ocak 2004 itibariyle Çocuk Cerrahisi uzmanlık eğitimi, 01 Mayıs 2009 itibariyle Yenidoğan yandal uzmanlık eğitimi, 05 Eylül 2011 itibariyle Jinekolojik Onkoloji ve Perinatoloji yandal uzmanlık eğitimleri hastanemizde verilmeğe başlanılmıştır.

İstanbul’un yalnızca sağlık alanında değil, kültürel mirasının da önemli bir parçası olan Zeynep Kamil Hastanesi, 150 yılı aşan geçmişinde pek çok depremle de karşılaştı. Bu önemli sağlık tesisimizin güçlendirme ve renovasyon faaliyetleri iki etaplık bir süreç sonrasında 30.12.2017 tarihinde tamamlandı. Toplamda 30 bin metrekarenin üzerinde bir alanda gerçekleştirilen çalışmalarla hastane modern bir hüviyete kavuşturulup aynı zamanda yatak kapasitesinde de artış sağlanmıştır. 118’i nitelikli yatak olmak üzere toplam yatak kapasitesinin 352’ye çıkarılmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniklerimiz sadece İstanbul’un değil ülkemizin en önemli Obstetrik ve jinekolojik merkezlerinden biridir. Konusunda yetişmiş elemanları sayesinde riskli gebelikler ve problemli doğumlar için referans hastane haline gelmiştir. Jinekolojik Onkoloji, Ürojinekoloji, Pelvik Rekonstruktif Cerrahi, Jinekolojik Endoskopik tanı ve tedavi yöntemleri, Jinekolojik Endokrinoloji ve İnfertilite, Tüp Bebek ve IVF uygulamaları Üremeye Yardımcı Tedavi ve Eğitim Merkezimizde başarı ile yürütülmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yenidoğan Klinikleri 6 ayrı üniteden (çocuk acil, yenidoğan yoğun bakım ünitesi I, yenidoğan yoğun bakım ünitesi II, süt çocuğu, çocuk dahiliye, çocuk intaniye) oluşmakta olup Devlet Hastanesi olarak Anadolu yakasının en büyük çocuk sağlığı ve hastalıkları ve yenidoğan konusunda tecrübeli tanı ve tedavi Merkezidir.

Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, yenidoğan ve çocuk cerrahisi dışında diğer uzmanlık alanlarından bazılarında ise sadece poliklinik hizmeti verilmektedir. Acil hastalar, hastanenin 24 saat hizmet veren çocuk acil ve kadın-doğum acil polikliniğinde değerlendirilirerek, gerekiyorsa ilgili kliniklere yatırılıp tetkik ve tedavileri yapılmaktadır. Hastanemizde ayrıca 24 saat süreyle laboratuvar ve röntgen hizmeti sunulmaktadır. Genetik Tanı Merkezi ve Laboratuvarında anomalili fetus ve bebekler için kromozom analizi yapılabilmektedir. Radyoloji bünyesinde Direkt grafi, US, mamografi; Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri bünyesinde US, Doppler US ve konvansiyonel US mevcuttur. İleri radyolojik görüntülemeler için anlaşmalı hastanelerde gerekli tetkikler yaptırılmaktadır.

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Zeynep Kamil Mah. Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No:10 Üsküdar, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
623 yorum
 • Gamze Polat
  Gamze Polat
  2 hafta önce

  Dış gebelik şüphesi ile 31.03.2024 saat 02:45 sularında Zeynep kamil Kadın hastalıkları Araştırma hastanesi aciline giriş yaptım. Acilde bulunan doktorlar dış gebelik şüphesi olduğunu hayati tehlike bulunduğunu bu sebeple yatış yapılması gerektiğini uzman doktorlar tarafından kontrol sonucunda ameliyat, kürtaj yada önerilen tedavi ile sürece devam edeceğimizi belirtti kan tahlillerim alındı ve yatış yaptım. Saat 03:00 de alınan kan tahlilleri sabah 06:00 ila 09:00 arası çıktı o saate kadar herhangi bir takip amaçlı tansiyon, kontrol vs yapılmadı. Sabah servise 09;00 da doktorların geleceği lakin seçim günü olduğu için serviste sadece 1 tane asistan olduğunu belirterek tüm hastaların ihmal edildiğini söylediler ve beklememi istediler. Saat 12:00 a kadar herhangi bir doktor muayene yada bilgi amaçlı hatta hemşire bile kontrole gelmedi. Saat 12:00 da ameliyat için hazırlanmam gerektiğini gerekirse sağlıklı tüplerimin alınabileceğini söylediler bende detaylı bilgi verilmeden ameliyat olmak istemediğimi dile getirdim. Kat 4 de 2 kişilik oda numarası 5424 de yan sedyede yatan hastanın bir gün önce düşük sebebiyle kürtajı yapıldığını içerde parça bıraktıkları için tekrar ameliyat olması gerektiğini söyleyince endişelenerek uzman kontrol etmezse hastane değiştirmek istediğimi belirttim. Sonrasında saat 13:00 tesettürlü asistan doktor herhangi bir muayene etmeden kan, ultrason ve tansiyon hiç bir değerimi kontrol etmeden “hastaneyi terkedersen ölürsün mecbur ameliyat olacaksın gerekirse tüplerini de rahmini de alırım buna biz karar veririz” demesi üzerine çıkışımın yapılmasını istediğimi dile getirdim. Katın yoğun olduğunu eve gönderirlerse uykumda ölebileceğimi sürekli dile getiren hastane çalışanları 2 saatlik uyku uyumama rağmen ne kontrol etti nede çıkışımı verdi dosyaya eklediğim şekilde saat 14:17 de kağıdı imzalamam rağmen 15:30 da hala neden çıkışımın yapılmadığını hayati riskim varsa kontrol etmediklerini açıkça ölürsün dediklerini ben ve eşimin sorması üzerine “ben izin verirsem çıkarsınız buna ben karar veririm demesi üzerine ağrım artarak düşük ve stres yapılmaması gereken bana bağırarak “ 150 kişi var bekleyeceksiniz bir sen mi varsın ” diyerek çıkıştı. Ben ve eşim imzaladığımız muayene reddi kağıdın bir kopyasını istediğimizi bizi çıkarmazlarını istediğimizi şikayet etmek için ismini istediğimizde kanuna aykırı olarak “bende beyaz koda basıyorum o zaman ben karar veririm ne zaman çıkacağınıza” diyerek usülüne aykırı olarak beyaz kodu kullandı kamera kayıtları incelendiğinde kendisine hakaret edilmediğini herhangi bir şiddet olmadığını sadece gıcıklığına çıkarsan ölürsün 1 saat bekleyemezsin dediği bana sırf polisin bekletmesi için beyaz kodu kullanarak mesleği ve haklarını kötüye kullanarak can güvenliğimi kendi egosu için hiçe Sayan asistan kadından şikayetçiyim bu şikayeti karakol nezdinde de belirteceğim gereğini ivedilikle yapılmasını arz ederim.

 • Sevda Doğancı
  Sevda Doğancı
  bir ay önce

  ZK gebe okulu eğitimine katıldık eşimle. Müthiş bir deneyimdi bizim için. Pozitif enerjileri ve engin bilgileri ile bizi her anlamda aydınlatan Feyza ve Gülay ebeye teşekkür ederiz. Bu kadar kıymetli ve her saniyesi dolu dolu geçen bu eğitimi bize ücretsiz sağlamaları da inanılmaz doğrusu. Bu eğitim en çok da ruhuma iyi geldi. Her kadın için çocukluktan başlayan bir korkudur doğum, doğum sancısının aynı anda 20 kemiğin kırılmasının acısıyla benzer olduğu söylentisini hepimiz duymuşuzdur, maalesef doğumun olumlu bir şekilde anlatılmadığı bir toplumda yaşıyoruz. Doğumun ağrılı geçeceğine hepimiz şartlandırıldık. İşte Gülay ebe ve Feyza ebe doğumun aslında acı veren travmatik bir olay olmadığını her doğum hikayesinin kişisel olduğunu anlattı bize. Doğum kasılmalarının ağrılı olmadığını, korkuların ağrı sürecini başlattığını... ve nice muhteşem bilgiyi öğrettiler. Artık bu süreç ve bilinmezlik beni kaygılandırmıyor çünkü ebelerim sayesinde bilgili bir anneyim. İçimdeki güce güveniyorum ve tüm kaygılarımdan arındım. Eşinizle birlikte katılmanızı özellikle tavsiye ediyorum. Ders o kadar verimli ve eğlenceli geçiyor ki babalar her derse katılmak için can atacaklardır.

 • Gulse Bilgiseven
  Gulse Bilgiseven
  bir ay önce

  Aahh ❤️ mmm diyerek gecirdigim 3 haftanin özlemini ve bir başka olusunu adeta iliklerime kadar hissederek basliyorum paylasimima..İlk gunden son derse kadar Canim GÜLAY hocam ile o kadar hisli,o kadar ruhani,o kadar başkalasim icinde anlar gecirdik ki *insan/insana azizim *kavraminin ne olduğunu ruhuma kadar girmesi ile daha iyi anlayip,yasamistim .Toplamda 3 hafta 6 ders boyunca su gibi akıcı konusmasi ile kendine hayran birakan canim FEYZA hocam ise o kadar kiymetli veriler deposu olmus ki * biraz daha öğret,ne olur biraz daha konuş* diyesiniz gelecek sizin de benim gibi:) ikisi de baldan tatli ikisinin de damaklarda hala tadı .Bir iş düşünün ki ucunda para olmadan,cikar olmadan,belki de hicbir kayip dahi olmadan tanimadigi bir baska insan icin bu kadar ozverili olabilsin ..iste bu ,bu iki insanin birlesimi ile yani ancak ve ancak SEVGİ ile mümkün olabilirdi...iyi ki sizler gibi sevgi canlisi ,yureginde güzellikleri ,beyninde ise yuzlerce bilgileri olan baldan tatli iki insanla yolum(uz) kesismis.. Yalnızlığımı hucrelerime kadar hissettigim bu sehir ve bu özel zamanlarimda bana cok iyi geldiniz..ben ve benim gibi duygusal panda 🐼 olup bebegine,kendine bir şeyler katmak isteyenler aradiginiz tum duygusallik ve akilcilik tam da burda ..İkisine de unutulmaz hisleri icin minnetle sarilarak bitisinin hüznü ile ağlama köşeme cekiliyorum 🥹 ❤️

 • Burcu Bulut
  Burcu Bulut
  bir ay önce

  Gebe okulundan yeni mezun olmanın verdiği buruklukla yazıyorum o kadar güzel o kadar eğitici bir süreç geçirdim ki asla yabancısı olduğunuz bir yerde gibi hissetmiyorsunuz. Gülay ve Feyza Ebe sayesinde biliyorum sandığım şeylerin doğrusunu eğlenerek keyifle öğrendim. Süreç o kadar güzeldi ki oyunlar sohbetler derken geçen haftaları fark etmedik ve bittiği için üzüldük. Bize bunları hissettiren Gülay ve Feyza ebenin sıcaklığı o mükemmel tecrübelerini bizlere üstten değil eşitten bakarak anlattıkları için ,bizleri bu süreçte en güzel şekilde destekleyip ihtiyacımız olan her anda yanımızda oldukları için çok teşekkür ederim. Eğer bir gebe okulu arıyorsan doğumla ilgili yada sonrasıyla ilgili kafanda en ufak bir soru bile varsa hiç düşünme gel gebe okuluna sorularını sor emin ol cevapsız yada geliştirilen soruların kalmaz geldiğinde geri dönmek istemeyebilirsin.

 • Zeynep Altun
  Zeynep Altun
  bir ay önce

  Zeynep Kamil gebe okulunda 3 hafta süren gebelik eğitimine katıldım ve çok memnun kaldım. Sosyal medyada ücretli yapılan ve belli markaların sponsorluğunda verilen gebelik eğitimlerini hepimiz görüyoruz. İnanın onlara para vermeye hiç gerek yok. Burada aldığım eğitimde sosyal medyada gördüğümüz ,kesinlikle alınmalı diye empoze edilen anne-bebek eşyalarının aslında ‘olmasa da olur’ olduğunu ebelerimizin tüm samimiyetiyle ve bilgi aktarımları ile gördük. Gebe olup bilgisine bilgi ve kendisine farklı bir deneyim katmak isteyen herkes gönül rahatlığıyla buraya gelebilir. Ayrıca gebeliğin ve doğumun sadece fiziksel bir süreç olmadığının bilincine vardığım için çok mutluyum. Eğitim veren ebelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim 🏻

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın