Üye Paneli

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, İstanbul ili Kartal ilçesinde Şehir hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1974’de 150 Yataklı Onkoloji Hastanesi olarak temeli atılan hastanemiz, 1987 yılında 150 yataklı devlet hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla hastanemiz Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. 1992’de Suzan Yazıcı Acil Tıp Merkezi Binası hizmete açılmıştır. 1997’de Semiha Şakir Kadın Hastalıkları – Doğum ve Çocuk Hastalıkları Binası hizmete açılmıştır. 1998’de Organ Nakli Binası hizmete açılmıştır. 2000’de Dr. Lütfi Kırdar ismi eklenerek Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. 2004’de Medikal Onkoloji Kemoterapi Ünitesi Binası hizmete açılmıştır. 2008’de Yanık Ve Yara Tedavi Merkezi Binası hizmete açılmıştır.

2019 Ekim ayı itibariyle hastanemiz yeni binasında sağlık hizmeti sunmaya başlamıştır. 2020 Mayıs itibariyle hastanemizin ismi Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 290 dönüm arsa üzerine kuruldu. Koşuyolu dahil olmak üzere bütün alan şehir hastanesi olarak planlandı. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin toplam kapalı alanı 302 bin metrekare, yatak kapasitesi ise bin 105. Hastanede poliklinik sayısı 210, ayrıca 43 tane ameliyathaneye sahip, 25 adet de diyaliz yatağı mevcut.

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii Kartal Kartal, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,0
1.547 yorum
 • seda bayraktar kurt
  seda bayraktar kurt
  3 hafta önce

  Hastane yeni olduğundan temiz özel hastane gibi. Fakat sistem sanırım tam oturmamış süreçler çok uzuyor. Hastamızın akciğerinde kitle var 3 aydır teşhis koyulamıyor, biz de en son Kartal koşuyoluna geldik, tekrar iğneli biyopsi önerdi göğüs cerrahı çünkü o zamana kadar yapılan tanı tahlil ve tetkik sonuçları kanser yönünden negatif çıktığı için bu aşamada tedavi uygulamıyorlar. Öylece evde ölümü bekletiyorlar.. İğneli biyopsi için Lütfi Kırdar Şehir hastanesine sevk etti hekim, 08.05.2024 tarihinde iğneli biyopsi yapıldı 10gün sonra sonuç çıkacak dedi hekim ama 14 gün oldu sonuç hala yok. Bu süreçte hasta epey rahatsızlandı(gece terlemesi, kilo kaybı, enfeksiyon artışı ve balgam eşliğinde nefes darlığı) Lütfi Kırdar Şehir hastanesinin aciline götürdük hastamızı ve Yeşil alanda bekleyin dediler, bu hasta bir saat acilin yeşil alanında bekledikten sonra yeşil alan hekimi beni aşar sarı alana gidin dedi, sarı alan kan tahlili yaptı sadece, kan gazı değerleri yerlerde olmasına rağmen ve enfeksiyonu artmış olmasına rağmen antibiyotik yazdı gönderdi. Tabi bu tüm süreç bizim 5 saatimizi aldı. Sarı alanda yazdıkları reçeteyi sisteme girmeyi de becerememiş hekimlerimiz, ilacı eczaneden parasıyla aldık. Yorumu size bırakıyorum.

 • Ebru Asaroglu
  Ebru Asaroglu
  bir hafta önce

  31.05.24 tarihinde 2 yaşındaki kızım için göz bölümünden randevu aldım. 15 dk polikliniğe geç kaldığım için Ayşin Tuba kaplan isimli doktor bizi muayeneye almadı. İçeri girip rica etsemde asla kabul etmedi . Sırf muayene alsın diye sakin sakin konuşmama rağmen üstten üstten ukalaca cevaplar verdi. Otobüsle geldiğini trafiğe kaldığımı söylememe rağmen Muayeneye almıyorum diyip beni odadan kovdu resmen. Böyle sağlık çalışanlarının şiddet görmesini artık kabul eder hale geldim.

 • Elif Şimşek
  Elif Şimşek
  bir hafta önce

  Devlet hastanelerine karşı hep ön yargiliydim... Ama cok iyiydi kizim cocuk sağlığı kliniginde 11.gun zatürre tedavisi gördü gerek hemsireler Elif hanim ,Havva hanim ,İrem hanim, aysenur hanim cok ilgilerdi Temizlik personel leri hic durmadan surekli temizlik yapiyorlar böylesi özelde yoktur ... Yemek hep derler hastane yemegi yenmez kotu olur boylesi restoran da yoktur. ..heryer tertemiz Doktorlarından cok teşekkür ederiz. Iyiki varsiniz ...

 • Fatma Çoban
  Fatma Çoban
  2 hafta önce

  Ne zaman bu hastanenin aciline gitsek duyarlı nazik dr.lar ve hemsirelerle karsilasmisizdir. Hangi hastaneden gelirseniz gelin direk hastayı sahiplenen gereken neyse yapan hızlı bir şekilde tedavi yapan çok ilgili bir hastane.Heleki o pırıl pırıl genç asistan dr.lar nasıl gurur vericiler onlari görünce her biri cocgumus gibi gurur duyuyorum.onlari yetiştiren,okutan ailelerine sonsuz teşekkürler. Anadolu'nun yakasının en iyi hastanesi çok memnunum.

 • Oktay Kalafat
  Oktay Kalafat
  3 hafta önce

  MHRS den alınan randevuya trafikten dolayı 5 veya 10 dakika gec kalındı. Kadın doğum doktoru ile tartıştık. Diğer doktor öğlen arasından dolayı 5 hastasını sırasıyla alacak ( Doktor insiyatifi ) Bu hanımefendi hiç kullanmadı. Şimdi Hasta Haklarına şikayette bulundum Başhekim ve Başhekim yardımcısına kadar çıkacağım. Uğraşacağız sizinle doktor hanım. :)

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.