Üye Paneli

Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İzmir ili Konak ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Merkezimiz 1966 yılında Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı, İlk Yardım Hastanesi olarak açılmış, 1967 yılında unvanı SSK Alsancak Dispanseri olarak değiştirilmiştir.

Alsancak Dispanseri’nin bünyesine 1984 yılında Diş Tedavi ve Protez Merkezi ilave edilmiş ve uzun yıllar iki birim bir arada Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Alsancak Dispanseri Baştabipliği unvanı ile hizmet vermiştir.

2001 yılında Alsancak Dispanseri bölümümüz, SSK Merkez Dispanseri bünyesine katılarak görevi birleştirilmiş ve merkezimiz İzmir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (İzmir ADSM) adını alarak sadece ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeye başlamıştır. Bu gelişme ile merkezimiz, Sosyal Sigortalar Kurumu bünyesinde bulunan ikinci bağımsız ADSM olma özelliğini kazanmıştır. Merkezimizin ismi Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak değiştirilmiş ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak ağız ve diş sağlığı hizmet sunumunu sürdürmeye başlamıştır.

Mevzuatlarımızdaki değişiklikler nedeniyle, 2008-Ocak ayından itibaren merkezimizde multidisipliner klinikler oluşturulmuş ve entegre klinik sistemi uygulaması başlatılarak hastalarımızın hekimlerini seçmesi ve değiştirmesi mümkün hale getirilmiştir.

Merkezimiz yoğunluğu nedeniyle randevusu uzun olan tedaviler ile uzmanlık isteyen konulara ilişkin tedaviler için hastalarımıza sevk işlemi uygulanmaktadır. Merkezimizde diş röntgen filmleri olarak apikal diş filmi ile ortopantomografi çekilebilmektedir.

Merkezimiz hizmetlerinden SGK mensupları ücretsiz olarak faydalanırken, ücretli hasta muayene ve tedavileri de yapılmaktadır.

Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Alsancak Mah. 1474 Sok. No:6 Konak, İzmir

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
326 yorum
 • Nida Özcan
  Nida Özcan
  geçen hafta içinde

  doktorum tahir çimecioğlu’na google yorumlarındaki övgüler neticesinde gittim. tüm kibarlığıyla bütün sorularımı cevaplayıp dolgu işlemini kusursuz bir şekilde kısa bir sürede tamamladı. artık rutin diş kontrollerimde de tercih edeceğim doktorumu buldum.

 • Serhat Mutlutürk
  Serhat Mutlutürk
  2 hafta önce

  Berbat bir kurum, gerek sekreterleri gerek doktorları işini nefret ederek yapıyorlar. Sekreterlere bir şey danıştığınızda off poff çekmelerine maruz kalarak zorla yanıt alıyorsunuz. Doktorları ayrı bir olay Özellikle SEMAHAT GÜL isimli doktora yolunuz düşerse çürük dişinizle yaşamayı tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kanal tedavisi uygulaması sırasında çenemde süregelen rahatsızlığım nedeniyle duraksamalar, ağızımı tam açamama gibi sorunlar yaşadım, sevgili doktorumuz ''ben bu şekilde tedaviye devam edemem '' diyerek beni kovdu. Ses düzeyini koruyamayan iş ahlakına uygun olmayan çalışanlarıyla ün salmış bir kurum.

 • İzmir home tasarım

  Bugün yirmilik diş çekimi için saat 08:40 çene cerrahisi güneş ışık isimli doktordan randevum vardı. Doktor gelmediği için 50 dk bekledim. Gecikmeli de olsa kendi doktorum gelmediği icin Gamze Arıcı isimli doktor beni aldı. Daha önceki dış cekimlerinden tecrübeli olduğum için Dişimin zor uyuştugunu özellikle belirttim. Neyse ki ikinci iğneden sonra uyuştu. Doktor hanım işini yapıyor olsada hep azarlayici bir tavrı vardı.tamam onlar için de yorucu bir durum ama bir hasta bu kadar azarlanmaz. Yirmilik çekimi zor evet ses çıkartıyorum die alaycı tavırlar hiç hoş değil

 • Armağan Tuna
  Armağan Tuna
  3 ay önce

  Ağız ve Çene Cerrahisi bölümünde Doktor Gamze Arıcı'ya yardımları için çok teşekkür etmek istiyorum. Kendisi son 3 haftada gittiğim 7. doktordu ve derdime derman oldu. Çene kemiğimde bir problem çıktı ve kendisi yönlendirmeleri ile hem beni rahatlattı hem de kendisinden önce acımı dindirecek bir ilaç yazma zahmetine girmeyen doktorların aksine bana bu dönemi atlatabilmem için ilaç da verdi. Daha önceki doktorların yanlış teşhis koymalarından ötürü ameliyatın köşesinden döndüm. İyi ki kendisine muayene olabildim. Sadece bunu yapmış olması bile benim için muhteşem bir şey. İlgisi, sabrı ve güler yüzü için çok teşekkür ediyorum.

 • Sadece Gizem
  Sadece Gizem
  3 ay önce

  Bu puan Semahat Alpsüzenler’in ilgisizliği için … Ben gittim saatlerce bekledim sıram gelsin diye ki işten kolay izin alamıyorum. Bana, dolgu yapmak istediğim dişe yapabileceğim bir şey yok tarzında konuşup geldiğim gibi eve yolladı . Daha sonrasında Bayraklı ilinden randevu aldım ve orada çok güzel bir doktorun yaptığı dolgu sayesinde artık rahat yemek yiyebiliyorum.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın