Üye Paneli

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir ili Konak ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 1910 yılında bulaşıcı hastalığı olanların tecrit edildiği, 10 yataklı barakalar şeklinde kurulmuştur. 1912-1913 tarihlerindeki Balkan Savaşında meydana gelen kolera salgınında karantina olarak kullanılmıştır. 1916’da Özel İdare tarafiıdan hastane bahçesine 25 yatakli bir bina yaptirilmis ve bu binada (şimdiki 2. Gögüs Cerrahisi servisi) hizmete devam edilmiştir. 1924 yılında yatak sayısı 50’ye yükseltilerek binaya hastane kimliği kazandırılmıştır. Bu dönemde hastanemiz; bulaşıcı hastalıklar, tüberküloz ve çocuk hastalıkları dalında hizmet vermiştir. 1946 yılında hastanenin ismi Türkçeleştirilerek “İzmir Bulaşıcı ve Salgın Hastalıkları Devlet Hastanesi” adını almıştır. 1955’de çocuk polikliniği ve idare ek binası tamamlanarak hizmete girmiş, yatak kapasitesi de 575’e çıkmıştır. Hastanemiz aynı yıl “İzmir Göğüs Hastalıkları Hastanesi” ismiyle hizmet vermeye başlamıştır. 2000’de hastanemizin ismi “İzmir Dr Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir. Hastanemiz halen 80 bin metrekare alan üzerinde bulunan 22 ayrı binada hizmetlerini sürdürmektedir.

Hastanemizde 18 Göğüs Polikliniği, 11 Göğüs Cerrahisi Polikliniği, 1 Uyku Polikliniği, 4 Radyasyon Onkolojisi Polikliniği, 7 Onkoloji Polikliniği, 2 Dahiliye Polikliniği, 3 İntaniye Polikliniği, 4 Genel Cerrahi Polikliniği, 2 Diş Polikliniği, 1 Nöroloji Polikliniği, 2 Fizik Tedavi Polikliniği, 1 Acil Polikliniği, 1 Ağrı Polikliniği, 1 Dermatoloji Polikliniği, 1 Psikiatri Polikliniği, 2 KBB Polikliniği, 1 Ortopedi Polikliniği, 2 Göz Polikliniği, 4 Üroloji Polikliniği, 1 Kadın Doğum Polikliniği, 1 Kalp Damar Cerrahisi Polikliniği, 1 Tüberküloz Polikliniği, 1 Sigara Bırakma Polikliniği, 1 Astım Polikliniği bulunmaktadır.

Göğüs hastalıkları ve tüberküloz branşında 4 klinik şefi, 6 klinik şef yardımcısı, 27 başasistan 23 uzman doktor ve 16 asistan doktor ile 8 göğüs hastalıkları kliniğinde hizmet yürütülmektedir. Göğüs hastalıkları kliniklerinin toplam yatak sayısı 291’dir. Kliniklerdeki odalar 1-2 yada 3 yataklı olup odaların çoğunluğunda tuvalet ve banyo mevcuttur.

Göğüs cerrahisi dalında 1 klinik şefi, 1 klinik şef yardımcısı, 5 başasistan, 4 uzman doktor ve 8 asistan doktor ile 3 göğüs cerrahisi kliniğinde hizmet verilmektedir. Göğüs cerrahisinde 58’i klinik 8’i yoğun bakım olmak üzere toplam yatak sayısı 66’dır. Kliniklerdeki odalar 1-2 yada 3 yataklı olup odalarda tuvalet ve banyo bulunmaktadır.

Hastanemizde 12’si MDR olmak üzere 69 yataklı tüberküloz kliniği mevcuttur. Tüberküloz kliniğindeki tüm odalarımızda ultraviyole lambalar mevcut olup MDR bölümünde negatif basınçlı havalandırma yapılmaktadır.

Hastanemiz Yoğun Bakım Servisi 1987 yılı Kasım ayında kurulmuş olup o tarihten bu yana hizmet vermektedir. Konusunda uzmanlaşmış doktor, hemşire ve yardımcı personel kadrosuyla özverili hizmetine kesintisiz devam eden servisimiz sürekli olarak modern bilgi ve teknolojilerle kendisini yenilemektedir. Kişisel beceri ve teorik bilgi düzeyleri sürekli seminer programları ve kurslarla geliştirilmektedir.. Yeni adıyla Çağdaş Kahraman Yoğun Bakım Ünitesi; 14 yataklı bir invaziv yoğun bakım ünitesi ve 15 yataklı bir noninvaziv ünite olmak üzere toplam 29 yatakla hizmet vermektedir.

Şu an bulunduğu P1 binasında 2002 yılından beri 7 gün 24 saat hizmet veren Acil Servisimizde; Acil Gözlem bölümünde 37 adet yatak, Resüsitasyon bölümünde 1 adet yatak ve 3 adet tedavi sandalyesi bulunmaktadır.

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Gaziler Cad. No:331 Yenişehir Konak, İzmir

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,8
314 yorum
 • yusuf kahraman
  yusuf kahraman
  2 hafta önce

  Solunum güçlüğü çekiyorsanız ve durumunuz acil ise, lütfen bu hastaneyi tercih etmeyin. Kendim de bu hastanede çalışmama rağmen, eşimi acil serviste muayene ettiremedim. İlgili hekimler 09:00’dan önce kimseyi muayene etmek istemiyor. Nefes alamıyorsanız ya 09:00’a kadar dayanın, ya da başka bir hastaneyi tercih edin. İlgili durumu defaatle farklı birimlere şikayet ettiysem de hiçbir cevap alamadım. 10 yıldır bu hemşirelik yapıyorum. Bu kadar başıboş bir kurum ilk defa gördüm. Bu hastanede çalışmama rağmen ben bile eşimi muayene ettiremiyorsam, sıradan vatandaşları düşünemiyorum bile.

 • Just Watch
  Just Watch
  geçen hafta içinde

  Öncelikle herkese sağlıklı günler. Alerji için gitmiştim, doktorum Hasibe hanım aşırı güzel ilgilendi tavsiye ederim. Kısa geçiyorum alerji odasındaki çalışanlar fazla senli benli olup, özel hayatınız hakkında sadece sizi ilgilendiren gereksiz sorular soruyorlar. Ayrıca doktorlardan fazla biliyorlar(!) Lütfen böyle tiplere hadlerini bildirin. Hastanenin burada kaç yıldız aldığının pek önemi yok. Herkes maaşını alıyor. Not: Üniversite öğrencisiyim.

 • Mucahit K
  Mucahit K
  geçen hafta içinde

  11 06 2024 günü randevu alarak gittiğim Suat seren göğüs hastalıkları Dr Didem özbakır tarafından darp edildim 68 yaşındayım kanser hastasıyım ben böyle birşeyle karşılaşmaktam utanç duydum bir Dr hastasına nasıl davranır anlamış değilim.

 • Yağmur KAYA
  Yağmur KAYA
  bir ay önce

  Ortopedide randevum vardı röntgen çektirtmek aşırı fazla sıra vardı. 87 kişiden sonra röntgen çektirebildim yaklaşık 1 saatten fazla bekledim .Ortopedi doktoru Uğur Başer ise kesinlikle hiç iyi bir doktor değil tavsiye etmiyorum. Tamamen baştan savmak amaçlı "Senin bir şeyin yok her gün 10 dakika egzersiz yap geçer" dedi. Ağrımın sebebi ne olabilir diye sorduğumda ise cevap geçiştirdi. Normal kiloda olmama rağmen hakaret derecesinde " kilo ver çok şişkosun göbüş kocaman," gibi söylemlerde bulundu aşırı rahatsız ediciydi kesinlikle bir daha gitmem

 • Eda Albayrak
  Eda Albayrak
  bir hafta önce

  Ali Kadri Çırak tarafından muayene olduk ve çok memnun kaldık fakat solunum testi için S bloğa geldiğimizde 13.00 da açık olacağı söylenmesine rağmen çalışanlar gelmediği için sıcakta insanları bekletiyorlar.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.