Üye Paneli

Anamur Devlet Hastanesi, Mersin ili Anamur ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Uzun yıllar sağlık merkezi olarak hizmet veren Anamur Devlet Hastanesi binası, bölge insanının katkılarıyla ilaveler yapılarak 1975 yılında hastaneye dönüştürülmüş ve 2019 yılına kadar eski binasında hizmet vermiştir.

2014 yılında Sağlık Bakanlığının dönüşüm programı anlayışına uygun olarak ve bölge insanının ihtiyacı da göz önüne alınarak 150 nitelikli yatak olarak projelendirilen Anamur Devlet Hastanesi inşaatına başlanmış olup yeni hastane inşaatı 01 Aralık 2019 tarihinde tamamlanmış ve hizmet vermeye başlamıştır. Yeni binanın toplam arsa alanı 22.630 m2, toplam kapalı alan 24.255.66 m2 olup 8 bloktan oluşmaktadır.

Tamamı nitelikli yataktan oluşan Anamur Devlet Hastanesi yeterli personel ile takviye edilmiş modern tıbbi cihazlar ile donatılmıştır. Toplam poliklinik oda sayısı 50, toplam ameliyathane sayısı 5, toplam yatan hasta oda sayısı 80 olup, palyatif bakım ünitesi yatak sayısı 7, genel yoğun bakım 2. Seviye yatak sayısı 11 ve yeni doğan yoğun bakım yatak sayısı 1.seviye 5 yatak olarak toplamda 150 yatak kapasiteyle hizmete açılmıştır.

Hastanemizde Verilen Hizmetler Şunlardır: Poliklinik ve Klinik Hizmetleri, Laboratuvar Hizmetleri, Radyoloji Hizmetleri (Röntgen, Ultrason, Doppler USG, Tomografi, MR, Panoramik Diş Röntgeni, Mamografi ve Kemik Dansitometri), Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Hizmetleri, Hemodiyaliz Hizmetleri, Fizik Tedavi Hizmetleri, Ameliyathane Hizmetleri, Laparoskopi ve Artroskopi Hizmetleri, Endoskopi ve Kolonoskopi Hizmetleri, Sağlık Kurulu ve Adli Rapor Hizmetleri, Odyometre (İşitme tarama) Hizmetleri, SFT (Solunum Fonksiyon Testi) Hizmetleri, Yeni doğan İşitme Taraması Hizmetleri, Psikolog Hizmetleri, Diyetisyen Hizmetleri, Çocuk Gelişim Hizmetleri, Ekokardiyografi ve Eforlu EKG Hizmetleri, Tansiyon Holter Hizmeti, Kan Transfüzyon Hizmeti ile Gebe ve Diyabet Okulu hizmetleridir.

Bulunduğu bölgede en iyi donanıma ve nitelikli personele sahip Anamur Devlet Hastanesi, tatilini Anamur’da geçiren vatandaşlarımız ile Anamur’a çok yakın mesafede bulunan Aydıncık ve Bozyazı’da yaşayan vatandaşlarımıza da hizmet vermektedir.

Anamur Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Anamur Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Sağlık Mah. Dr. Abdullah Çelik Cad. No:22 Anamur, Mersin

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
77 yorum
 • Ayaz Firat
  Ayaz Firat
  5 ay önce

  12.01.2024 tarihinde saat 20:00-24:00 saatleri arası acilde yüksek tansiyon sebebiyle bulundum o esnada çalışan doktor hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakalarından dolayı bu memleket için iyi ki varsınız

 • Mahmut Elmalıca
  Mahmut Elmalıca
  4 yıl önce

  Yeni binası henüz tamamlanmış değil belli bir kısmı açılmış durumda. Eski acil servis kısmında kan tahlili idrar tahlili için bulunan yer var sadece. Poliklinikler Yeni hastaneye geçmiş durumda. Yoğun bir yer. CİLDİYE DOKTORU şu anda yok. Nöroloji uzmanı geçici hekim geliyor. Beyin cerrahı şu anda yok. Diğer bölümlerde doktor bulunuyor. 182 yi arayarak Sağlık Bakanlığından randevu alabilirsiniz.

 • Şevval BOZ
  Şevval BOZ
  7 ay önce

  Ağır grip geçirdiğim için acile gittim. Yeşil alan doktoru resmen beni başından attı. Bana ilaç yazarken sosyal medyada geziyordu. Soru soruyoruz sanki başına silah dayamışlar gibi zorla cevap veriyor. Ağrı kesici yazdığını söyledi bana ama reçetemde başka bir ilaç çıktı. Lütfen doktorlarınız bir öğrencilere karşı daha duyarlı olursa seviniriz.

 • Arzu Uzra
  Arzu Uzra
  7 ay önce

  hayati risk taşıyan acil bir durumunuz varsa (kaza,iç kanama, kırık,beyin travması vs) zaman varken direk Antalya'ya da Mersin'e gidin.Acili babasının çiftliğine çevirmiş vicdansizlara ne kendi hayatınızı,ne de sevdiklerinizin hayatını ASLA emanet etmeyin.Yetkililere açık cagrimdir:Acilde haklarında sürekli şikayet olan,canıyla ugrasan insalara küstahça davranan,suratına bakmayan,doğru düzgün bilgi vermeyen ve hasta haklarını açıkça ihlal eden sağlık personellerinin ivedilikle ülkenin en ücra yerlerindeki hastanelerine rotasyonu yapılsın.

 • mutlu ahmet
  mutlu ahmet
  bir yıl önce

  Dahiliye servisine uğradık. Hızli bir muayene, laboratuvar hizmeti, usg hizmeti yeterliydi. ÖNEMLİ ELEŞTİRİ: Tuvaletler... hastahane hijyeni açısından SÜREKLİ temizlenmeli. Klozet kapağı olmayan tuvaletler, kapiları bozuk kabinler bu hastanede İDARECİ yok izlenimi verdi. 4 yıldızı dahiliye ve laboratuvar hizmetleri için verdim yoksa 1 yıldız alırdı...

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.