Üye Paneli

Silifke Devlet Hastanesi, Mersin ili Silifke ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Silifke Devlet Hastanesi, yeni hizmet binamızda 06/05/2013 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Yıllık 400 bini aşkın poliklinik başvuru sayısı, 210 yatak kapasitesi, 150 hasta oda sayısı (100 tek kişilik, 50 çift kişilik), 9 aktif ameliyathane, 25 erişkin yoğun bakım yatak sayısı (5 yatak 1. Basamak, 14 yatak 2.Basamak, 6 yatak 3. Basamak Yoğun Bakım olmak üzere), 4 Yeni Doğan Yoğun Bakım Yatak sayısı, görüntüleme hizmetleri, laboratuvarları ile hastanemiz hizmet vermektedir.

Hastanemizde üç katta poliklinik hizmeti verilmektedir. Her katta hasta bekleme salonu olup, hasta kayıtları polikliniklerde yapılmaktadır. Çocuk polikliniğinin bulundupu katta hasta emzirme odası bulunmaktadır.

Engelli hastalarımız için poliklinik girişlerinden başlayarak danışma, engelli kayıt birimimizde işaret dili eğitimi almış personellerimiz tarafından

engelli vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir. Asansörlerimiz içerisinde engelli vatandaşlarımız için tutamaklar mevcuttur. Hastanemiz bahçesinde personel hasta-hasta yakını ve engelli hastalarımız için otoparkımız bulunmaktadır.

Hastanemiz; 300 kişilik yemekhane, mutfak, morg, çamaşırhane, terzihane, sığınak ve teknik atölye ile hizmet vermektedir. Hastanemizde 24 saat kesintisiz elektrik, su, merkezi ısıtma-soğutma, havalandırma sistemleri mevcuttur.

İnsana hizmet en kutsal görev görev bilen güler yüzlü, samimi ve alanında uzman-deneyimli sağlık çalışanlarından oluşan personelleriyle bölgeye hizmet veren hastanemiz, Mersin ilinde en önemli sağlık merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Silifke Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Silifke Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Bolacalı Koyuncu Mah. Bolacalı Koyuncu Sok. No:434 Silifke, Mersin

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
160 yorum
 • Nursena HALLI
  Nursena HALLI
  bir ay önce

  2 gecedir kadın doğum servisinde yatıyorum ilk kez geliyorum, benimle ilgilenen Dr Leyla hanım, bütün hemşireler ve görevliler çok ilgili, güleryüzlü ve canayakınlar. Beni çok rahatlattılar. Hepsine çok teşekkür ederim. Fakat odalar konforlu değil buzdolabı bozuk, TV bozuk, nevresimler lekeli ve yer yer yırtık, refakatçi koltuğu çok çok kirli ( odada var olması bile beni rahatsız etti). Odalar daha konforlu olsa çok daha güzel olacak ama çalışan herkesin ilgisi ve güleryüzü bütün kusurları kapatıyor.

 • cool mydnose
  cool mydnose
  3 ay önce

  Ben böyle rezalet görmedim. 74 yaşındaki annemi eklemlerindeki sıvı kaybından dolayı Silifke devlet hastanesine götürdüm. Randevu alamadık günlerce, saat 9.30 da sıra alıp bekledik. Dr hüseyin tamer ursavaş diye bir dr. Saat 11 de, dr sekreterine 65 yaş üstü hastanın önceliğini hatırlatıp, ne zaman girebileceğimi sordum. O kadar çirkin bir tavırla, bana bir şey sormayın. Girin dr sorun dedi. Peki diyip dr sordum, ama onun tavrı daha beterdi, 2 kez sordum, yüzüme bakıp cevap vermedi. Saat 9.30 dan 12 ye kadar bekledikten sonra doktor yemeğe çıktı. Hocam 74 yaşında annem saatlerdir sizi bekliyor bakacakmısınız dedim. Yine ses yok. Bence bu dr insanlıktan zerre pay almamış, karaktersizin tekidir. Bu arada burda hakaret ettim, çünki hakaret etmediğim halde, hakaret etti demiş. Tekrar edeyim. 5 kuruş etmesin. İki koyuna çoban olamazsın. Doktor Yokluğunda hekimim de bakalım.Bitmedi… Başhekim yardımcısı gayet düzgün bir tavırla yardımcı olmak istedi. Doktor Nuh Dündar’a 2.30 da muayene olabileceğimizi söyledi. 2.30 da tam dr Nuh’un odasına girecekken, dr hüseyin içeri girip Nuh beye durumu anlatmış. Sıramız geldi içeri girdik. Dr Nuh bize, arkadaşıma hakaret etmişsiniz sizin olduğunuzu bilsem size bakmam dedi. Bende bunu söyledikten sonra bakmayın zaten dedim. Yani bu kadar rezillik olamaz. Hayatımda hiç görmediğim insanlar. Kişisel hiç bir durum yok. Ama hastalara öyle alaycı öyle nefretle bakıyorlarki, tahammülleri yok. Kimsenin bir şey sormasını istemiyorlar. Yemin ederim iki hekim sayesinde o kadar utandım ki. Yahu sizin Hindistan doktorundan farkınız yok. Ama havalar İsveç bilim adamı havası. Ayıp yahu 74 yaşında Kadın saat 9.30 dan 3.30 a kadar bekledi, muayene olmadan hastaneden çıktı. O kadar zoruma gittiki... Allah cezanızı versin.

 • Aslan Muti
  Aslan Muti
  bir ay önce

  Acil doktoru Mehmet Şakir Çiçek ve çocuk doktoru Günçiçek Öztürk ve çocuk yataklı servis hemşirelerinden Allah razı olsun, kızımla çok güzel ilgilendiler. Çok guzel ve ilgili saglık calisanları kendileri. İyi ki Silifkede sizler gibi doktor ve hemsireler vardir. Çok teşekkür ederim.

 • Kurt Kurt
  Kurt Kurt
  4 ay önce

  Babamı acile götürdüm ağrıları ve sancıları vardı bir şey yiyemiyordu ve uyuyamıyordu, bütün tahliller yapıldı a dan Z ye ve elinde özel kedisini seven dövmeli bir bayan doktor vardı dedi ki 'Amca benden sağlam' ve ben o gün babama bir serum bile vurduramadım. Benim babam askere sağlam gitti felçli döndü ve gazi maaşı talebinde bile bulunmadık devletimizden ve bir tane umarsız bir doktor yüzünden devletin yardımı o insana ulaşamadı. Ve bir hafta sonra babam vefat etti. O gün koltuğunda kedisini severken babamı görme yanına gitme zahmetine bile girmedin ya ve babama benden sağlam dedin ya bunu başka birisine yapma. Ve o gün acilde şu manzara ile karşılaştım; Normal alanda ağzından kan gelen bir hasta vardı yalvarıyordu bana yardım edin torba verin diye ve bir saat normal alanda kaldıktan sonra komaya girdi ve kırmızı alana alındı umarım ölmemiştir, o haliyle babam için "Dua etcez" dedi. Hasta bakıcıya dedim bu adam yalvarıyor neden ilgilemiyorsunuz dediğimde, sen kendi hastanla ilgilen demesi umarsızca... Diğerine bu ağzından kan gelen kişi sürekli mi geliyor dediğimde ilk defa gördüm demeleri...

 • Nurten Taşkaya
  Nurten Taşkaya
  4 ay önce

  Yarım saat önce hasteneye geldik annemin elini demir kesti baya derindi hasta kayıt alan bayan ismini söylemedi annemin eli derin kesik dememe rağmen ben kan göremiyorum diyip terlesdi sıra beklettirdi kan resmen yere damlıyordu buna rağmen sıra bekledik hastaya önem yok telefonuyla ilgilenmekten annemin elinde damlayan kanı görmedi.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.