Üye Paneli

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu ili Altınordu ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastane Sosyal Sigortalar Kurumu Ordu Hastanesi olarak ilimizdeki faaliyetine ilk defa 1967 yılında, şu anki (SGK) il müdürlüğünün bulunduğu binada, Dispanser olarak hizmete başlamıştır. Daha sonra 1969 yılında 30 yataklı hastaneye dönüştürülmüş ve Bucak Mahallesi Kayabaşı mevkiinde yeniden inşa edilerek, Mayıs 1982 yılında 117 yataklı olarak faaliyetine başlamıştır. Zaman içerisinde ihtiyaca cevap veremeyince, yatak sayısının arttırılması yoluna gidilerek 172 yatak kapasiteli olarak faaliyetini sürdürmüştür.

2005 yılında, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile tek çatı altında, toplanması sebebiyle SSK Ordu Hastanesinin adı şimdiki ‘Ordu Boztepe Devlet Hastanesi’ olarak değiştirilerek faaliyetini sürdürmekte iken, 2010 yılı Aralık ayında Ordu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında T. C. Sağlık Bakanlığı – Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun kurulmasıyla birlikte Ordu Kadın Doğum ve Çoçuk Hastalıkları Hastanesini de bünyesine alarak bu hastaneyi ek hizmet binası olarak kullanmaya başlamıştır.

42 öğretim üyesi, 45 uzman tabip, 7 pratisyen tabip, 385 sağlık personeli, 357 diğer personel olmak üzere toplamda 836 çalışanı ile hizmet veren sağlık tesisinde, 273 yatak ve 24 nitelikli hasta odası bulunmaktadır.

Sağlık tesisinde; Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Ortopedi, Psikiyatri, Üroloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Gastroenterolojik Cerrahi ve Tıbbi Onkoloji dallarında poliklinik hizmeti verilmektedir.

Bünyesinde erişkin, çocuk ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri ile diyaliz ve kemoterapi ünitesi bulunan sağlık tesisinde; MR, Tomografi, Gastroskopi, Kolonoskopi, USG, EEG, EMG ve EKO cihazları ile tetkikler yapılabilmektedir.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Bucak Mah. Nefsibucak Caddesi Altınordu, Ordu

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,0
113 yorum
 • Ersin Varan
  Ersin Varan
  2 ay önce

  Gögüs cerrahisi Doç dr Barış hoca işinin ehli süper bir hekim herkese tavsiye ederim

 • Trakonya52
  Trakonya52
  7 ay önce

  04/09/23 tarihinde şiddetli ishal nedeniyle acile giriş yaptık doktorlar kendi hastası gibi ilgiyle yaklaştı aynı zamanda bilgili iyi yetişmiş insanlar.Tüm personel de aynı şekilde güler yüzlü çok memnun kaldık teşekkürler.

 • Ip Tv
  Ip Tv
  3 ay önce

  KANTIN DE CALISANLAR BERBAT SAYGI DENEN BIRSEY KALMAMIS HIJEN SIFIR KESKE DAHA TEMIZ DURUST INSANLAR OLSA

 • ömer kamil yazıcı

  Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bugün bir hasta yakını tarafından poliklinik odam basıldı ve tehdit edildim Durumdan haberdar olan hastane idarecimiz (başhekim sekreteri) beni telefonla aramak dışında bir müdahalede bulunmadı

 • Melih özen
  Melih özen
  10 ay önce

  Doktorlar deneyimli ve ahlaklı muayenede mahremiyeti korumaya özen gösteren bir hastane Tek sorunları Bina eski ve temizlik az miktarda Yeni Bir bina olursa sıralamaya gireceğine eminim

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın