Üye Paneli

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Siirt şehrinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak 1967 yılında hizmete açılmış olup, şehrimizin gelişmesiyle birlikte mevcut hastanemiz yeni binasının yapımı 2014 yılında tamamlanıp Siirt Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

51.306 m2 kapalı alan üzerine kurulan yeni Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 110 poliklinik odası, 19 genel yoğun bakım, 22 yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 2 doğum salonu, 10 ameliyat odası ve masası barındırmaktadır. Hastanemiz bünyesinde 87 Uzman Hekim, 23 Pratisyen Hekim, 289 Ebe ve Hemşire, 381 Teknik ve idari personel toplam 780 kadrolu personel ve hastane olarak il genelinde 410 hizmet alım personeliyle, Siirt Halkına hizmet vermeye çalışıyor. Hastanemiz bünyesinde Dahili YBU, Yenidoğan YBU, Acil ünitesi, 1 adet Manyetik Rezonans, 2 adet Bilgisayarlı Tomografi, 1 adet Mamografi, 3 adet Ultrasonografi (USG), 1 adet Kemik Dansimetre, Ekokardiyografi (EKO), Anjiyografi (Göz), elektroansefalografi (EEG), 1 adet Eforlu EKG, Tansiyon Holter, Ritim Holter, Elektronoromiyogrami (EMG), ESWL (çok Dalga Litotripsi), Laparoskopi, Kolonoskopi, Bronkoskopi, Odiyometri, Gastroskopi, Spirometre, 1 adet Seyyar Dijital rontgen, 3 adet Dijital Rontgen, 1 adet Doopler USG, FACO, Artroskopi, Sistoskopi, Patoloji, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı bulunmakta v cihaz ve tetkikler yardımıyla hastalarımıza ve halkımıza hizmet verilmektedir. Hastanemiz Hemodiyaliz unitesinde 22 diyaliz makinası artı 1 yoğun bakımda olmakla toplam 23 diyaliz makinasıyla gün içerisinde yaklaşık 60 hastaya hizmet sağlamakta. Hastanemiz bünyesinde Ocak 2011 yılında başlatılan evde bakım hizmetleri kapsamında 2 Yardımcı Sağlık personeli ve alanında uzman Hekimden oluşan, Evde Bakım Ekibi Evde Hasta Bakım Aracı ile evlerde hasta bakımı yapmaktadır. Hasta Hakları Birimimiz Sosyal Hizmet Uzmanı tarafından yürütülmektedir. Hastaların dilek ve şikâyetleri dinlenmekte, gerekli gizliliğe önem verilerek sorunların çözümlenmesi yoluna gidilmektedir.

Hastanemiz bünyesinde Ortopedi ve Cerrahi branşlarında çeşitli özellikli ameliyatlar, A2 ve A3 ameliyatları yapılmakta ve hasta kabul edilmektedir. Ayaktan yapılan muayenelerde hasta mahremiyetine önem verilmesinden kaynaklı tek hasta tek muayene sistemi uygulanmaktadır. Siirt Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi değişen ve gelişen modern teknolojiyi yakalamak, dünya standartları ve modern çağa ayak uydurmak, hem hasta hem çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak amacıyla sürdürülmekte olan kalite çalışmalarına, ekip bilinciyle kalite standartlarına göre devam etmektedir.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yenimahalle Güres Cad. Termol Mevkii KYK Bitişiği Merkez, Siirt

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,2
135 yorum
 • Hira Akbaba
  Hira Akbaba
  3 ay önce

  Hayatımda bu kadar iğrenç bir hastane görmedim. Doktor 1 saat boyunca gelmedi o kadar hastayı bekletti. Cidden bu hastanedeki doktorların torpille alındığını düşünüyorum. Hastalıktan ayakta zar zor durarken sadece bağdemciğime baktı ve 3 tane soğuk algınlığı ilacı verdi. Halbuki doktora kemiklerimin bile sızladığını, boğaz ağrımdan konuşamadığımı söylesemde bana sadece soğuk algınlığı ilacı verdi. Bir çok kişi de benim gibi mağdur. O hastane ve doktorları acilen araştırılsın.

 • Fatma Zehra Sincar

  Dahiliye bölümündeki kan alım yerinde görev yapan Aygül Hemşire'ye teşekkür ederim.Hayatimdaki acısız iğne yapan tek hemşire diğer hemşirelere taş çıkarır.Deneyimli olmak kıymetli bir şey.

 • Derya Ç.
  Derya Ç.
  3 ay önce

  Cocuk acil bolümüne bebeğinizi asla götürmeyin daha fazla hasta edersiniz çünkü onlara göre ateş diye bir şey yok. Alnında ateş yoksa yoktur koltuk altı boyun kulak agiz atesi 40 ın üstümü umurlarında değil çünkü iç ateş ya da havale diye bir şey duymamışlar.

 • Diriliş Ertuğrul

  HİJYENİK OLMASI ÇOK GÜZEL DOKTOR KONUSUNDA BİRAZ SORUNLU OLSADA GENEL OLARAK GÜZEL BİR HASTANE.

 • Can Dost
  Can Dost
  4 yıl önce

  Berbat bir hastane yeni olmasina ragmen hersry uipranmis odalarda dolapta ekmek parcalari daha once kalan hastanin esyalari unutulmus ama gelipte odayi temizlememisler Tv trt 1 kurdi ve arap kanalindan baska kanal yok

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın