Üye Paneli

Gerze Devlet Hastanesi, Sinop ili Gerze ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 25 yatak kapasiteli olup, Yeni Mahalle Fatih Caddesi mevkiinde kurulmuştur. Ana bina dışında 10 dairelik lojman binamız mevcuttur. Merkeze uzaklığımız 2500 m’dir. Merkezle hastanemiz arasında dolmuş seferleri yarım saatte bir devam etmektedir. Sinop merkeze uzaklığı 35 km’dir. Sinop Devlet Hastanesine ambulans ile ulaşım yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Gerze Devlet Hastanemizin yeni diyaliz binası 2021 yılında açılmış olup, hem diyaliz yatak sayımız artmış hem de halkımızın sağlık hizmetlerine yerinde erişimi kolaylaştırmak adına büyük bir sağlık hizmeti sunmaktadır.

Gerze Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Gerze Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yeni Mahalle Fatih Cad. No:64 Gerze, Sinop

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,1
34 yorum
 • Miyores
  Miyores
  2 hafta önce

  Başta erkek personeller olmak üzere kessinlikle personelin iletişim konusunda bir çok açığı var hastanenin temizliği bir yana daha hasta ile sağlıklı iletişim kuramayan personel barındıran bir hastanenin temizliğini veya diğer yönlerini eleştirmeye değer görmüyorum. Bunlara ek olarak başlı başına maaşından çalıştığı yerin ısınma masrafından inşasına kadar tüm bütçesi vergilerimiz ile oluşturulmuş bu kurumun personelinin yorgun argın kendini zar zor hastaneye atan kişiler ile bu tarz çözüm bulma konusunda yetersiz ve sinir bozucu bir iletişim şekli görmek işde bu içler acısı bunu okuyunca bazılarınız sanki hakaretetti diyceksiniz hayır sözel bir hakaret veya fiziksel bişi yaşanmadı yaşanan şey aldığımız hizmetin kalite seviyesiydi sıtandartlarımız yüksek değil ayarında ve bu gördüğüm hizmet sıtandart ve vergimin kessinliklr karşılığı değildi. Önerim pesonelin nası desem filimlerdeki kötü vezirler gibi tekrar tekrar aynı şeyleri söylemekdense 1 defa olmuyo desin çözüm düşünsün hastayada sesini yükseltmesşn bişi yapamam yapamam papağan gibi tekrarlamasın ohhhh yazdım rahatladım◉⁠‿⁠◉.

 • İlknur
  İlknur
  bir ay önce

  Sinop/Gerze Devlet Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği Uzm.Dr Hevra Ekin Ulusoy ‘dan 16 yaşındaki kızım için 04.03.2024 tarihine saat 11.30 a randevu aldım.Muayene günü çocuğumu /hastayı hastaneye götürdüm .Hastane girişinde danışmadaki tesettürlü bayan personele kadın doğum polikliniğinin ne tarafta olduğunu sordum.Bana randevunuz var mı ?diye sordu.Kendisine evet var dediğimde hastanın tc’sini istedi ve ilk önce buradan kayıt açtırıp barkod almalısınız dedi.Hastanın16 yaşında kızım olduğunu öğrendiğinde ise bana 16yaşına doktor bakmıyor muayene olamazsınız eve gidin siz dedi.Kendisine nasıl olur mhrs den randevu aldım hatta randevu saatinde poliklinikte olmam için bana SMS mesajı dahi geldi dedim.Sistem randevu veriyor ama biz burada 16 yaşındaki hastaya muayene yapamıyoruz dedi.Danışmadaki personele öyle iş olmaz ben Uzm.Dr.Hevra Ekin Ulusoy ile görüşeceğim dediğimde de görüşebilirsiniz ama muayene olamazsınız dedi.Doktor hanımla görüşüp durumu izah ettiğimde Uzm Dr Hevra Ekin Ulusoy öyle şey olur mu tabiki de muayene olabilirsiniz onların birşey bildiği yok diyerek bana kaşeli bir kayıt verip o kağıdı danışmadaki o personele vermemi ve hasta kaydını açmasını söylediğini iletmemi istedi.Akabinde ekte sunduğum barkod ile hasta kaydı yapıldı ve çocuğum randevu saatinde muayenesini oldu.Ekte sunduğum ilgili barkodta öğrendiğim üzere danışmadaki bu personelin ismi Ebru Özdemir.Kendisine hastane danışmasın da insanları neden yanlış yönlendirdiğini kendisini dinleyip eve gitmiş olmamız halinde sanki biz İlgili randevuya hiç gelmemişiz ve muayene olmamışız gibi 15 gün boyunca hasta kızım için hiçbir poliklinikten randevu alamayacağımı hatırlattım.Sizin yüzünüzden mağdur olacaktık …siz ne yaptığınızın farkında mısınız ?Bu durumu nasıl telafi edecektiniz dediğim de aklımla dalga geçer gibi sanki o sözleri o söylememişcesine inkar ederek ben zaten doktor hanımla görüşün derdim dedi.Siz beni eve gönderdiniz hatta doktor hanımla görüşseniz dahi muayene olamazsınız dediniz sizin yüzünüzden 15 gün boyunca kızım için hiçbir poliklinikten randevu alamayacaktım dediğim de bana ukalaca saygısızca o da sizin sorununuz dedi. Gerze Devlet Hastanesi Danışma personeli Ebru Özdemir’den şikayetçiyim.Şikayetimi de ilgili merciye ilettim zaten. Daha fazla hasta ve hasta yakınının mağdur edilmemesi adına umarım gereğini tez zamanda yapılır. İlgili personel bir kamu hastanesinin danışmasında görev yapabilecek bilgiye ve potansiyele sahip değildir.

 • İlknur SÖNMEZ
  İlknur SÖNMEZ
  8 ay önce

  Şiddetli diş ağrısı çeken   16 yaşındaki kızım için   Mhrs üzerinden 18.08.2023 tarihinde Sinop Gerze Devlet Hastanesi Diş polikliniğinden  diş hekimi doktor Nuri Emre Serbest 'e  saat 13.40 a randevu aldım.Kızım yaklaşık olarak 5 yıldır Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi ortodonti servisinde tedavi   görmektedir.Sinop'a misafir olarak geldik.Ağzında diş teli vardır. Kızımın sol alt çenesinde bulunan daha önce dolgu tedavisi yapılmış dişinde  dolgusunun bir parçası kırıldı ve dayanılmaz bir ağrı başladı.Diş hekimi Nuri Emre Serbest 'e durumu hem ben hem kızım anlattı.Dayanamadığını sürekli zonklar gibi bir ağrısı olduğunu anlattı.Doktor Bey röntgen bile çekmeden bu dişin kanal tedavisi olması gerektiğini ancak kendisinin diş teli olduğu için yapamayacağını  söyledi.Braketi delerim dedi.Diş telinin nerede takıldığini sordu.Teli takan doktora gitmemizi söyledi.Ankaradaki diş hekimimizin şehirdışında olduğunu dolgu kanal gibi tedavilerini zaten diş telini takan doktorumuzun yapmadığını   herhangi bir diş doktorundan randevu alarak yaptırdığımızı söyledim.Ankarada işleyiş bu şekilde dedim neden burada farklı dedim.Doktor bey müdahale etmedi kızıma Klomaks antibiyotik ve gargara yazarak bizi gönderdi.Oysaki Ankara'da dolgu vekanal tedavileri diş teli çıkartılmadan devlet hastanesinin diş polikliniğinde yapılmıştı.Dolgu ve kanal tedavilerini diş telini takan diş hekimimiz zaten yapmıyor.O ortodonti kısmına ait tedavi sürecini yürütüyor. Eve geldiğimizde ağrı daha da arttı.Mhrs sistemi üzerinden Sinop merkez,Samsun Atakum,ve Ankara için en yakın randevu tarihlerini araştırdım ve zar zor Ankarada 25.08.2023 tarihine randevu alabildim.Bu arada Sinop  merkez ve Gerze deki özel dış polikliniklerine kızımı götürdüm.Onlar bile randevulu çalıstıklarıni en erken  21.08.2023 e gün verebileceklerini tedavinin 3000 tl civarında olduğunu söylediler. Devletimizin ücretsiz sağlık hizmetinden yaralanabilme hakkımız var  iken kızım randevulu gittiği Gerze Devlet Hastanesi Diş polikliniğinden neden bu hizmeti alamadı.?16 yaşındaki bir çocuk neden o şiddetli ağrıyı çekmeye mahkum edildi.?Mhrs sisteminde zaten zar zor randevu bulabiliyorken neden acil müdahale edilmesi gereken hasta antibiyotik ve gargara verilerek eve gönderildi.Diştee bu arada hiçbir suretle iltihap şişme dahi yokken.Zira dişe röntgen bile çekilmedi...Her vatandaşın Özel diş polikliniğine verecek 3000 tl si zaten olmalı mı? 18.08.2023 tarihinden 25.08.2023 tarihine kadar bu acıyı çekmeye kızım mahkum edildi.Bu muamele olacak iş değil asla kabul edilemez... Ankara'daki devlet hastanesinde hizmet veren diş hekimi ile Gerze Devlet Hastanesinde hizmet veren diş hekimi aynı kutsal gorevi yapmıyorlar mı?Marifet iltifata tabidir işine gönül vermiş cansiperhane hizmet eden doktorlarımızı tenzih ediyorum.Ancak gorevini layığı ile yapmayanlarla ilgili olarakta Sağlık Bakanlığı gereği ivedilikle yapılmalıdır.Şikayetimi ilgili mercilere ilettim umarım bundan sonra başka vatandaşlar mağdur edilmez...

 • hulya basoglu
  hulya basoglu
  10 ay önce

  Hamileyim kadın doğum doktoru yok troid hastasıyım kotrol edilmesi lazım ALLAH razı olsun Abdul muhtalip aslan özen gösteriyor keşke kadın doğum doktoru da olsa tanıdıklarım var hepsi merkeze gitmek zorunda kalıyor ben de dahil

 • Azize Terzi
  Azize Terzi
  10 ay önce

  Hastane mi 🤔 yoksa doktorlar için oturma salonumu belli deil 🤦 heleki diş polikliniği zaten boş yere var bence doktorlar hiç bir tedavi yapmadan sadece sinoba yönlendirme adına maaş alıyor sanki 🤦 kesinlikle buna bı çözüm bulunmali bu çözüm hem hastane adına hemde doktorluk gibi özel bı görevin farkına varmalari adına doktorlar için yapılması şart 👍

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın