Üye Paneli

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Çocuk Sağlığı Enstitüsü ve 150 yataklı Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından 8 Temmuz 1958 tarihinde hizmete açıldı. Hastane hızla gelişimini sürdürürken, 1961 yılında geçirilen bir yangın sırasında zarar görmesine rağmen, altı ay içinde 250 yataklı olarak yeniden açıldı. Bugün 228 yatak kapasitesi olan hastanede, her yıl 210000 hasta ayaktan, 5000 hasta ise yatarak tedavi görüyor. Çocuk Acil Servisi’nde ise her yıl 30000 hastaya müdahale ediliyor.

Çocuk sağlığının tüm alanlarında sağlık hizmetinin sunulabilmesi amacıyla Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alt birimleri, Çocuk Ruh Sağlığı, Çocuk Cerrahisi-Yenidoğan Cerrahisi, Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Beyin Cerrahisi, Çocuk Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Çocuk Göz Hastalıkları gibi cerrahi dalları Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet veriyor.

Yeni başvuruların yapıldığı poliklinik birimlerinde randevular günlük olarak veriliyor, muayene ve incelemeler sonrasında, gerekli ise, hastalar çocuk sağlığının diğer üst ihtisas dallarına yönlendiriliyor. Birinci basamak hizmetinin yanı sıra çocuk sağlığının adolesan, allerji-astma, genetik, metabolizma, gastroenteroloji ve beslenme, göğüs hastalıkları, endokrinoloji, hematoloji, immünoloji, kardiyoloji, enfeksiyon, nefroloji-romatoloji, nöroloji, onkoloji, patoloji, sosyal pediatri, yenidoğan, yoğun bakım gibi üst ihtisas dallarında hizmet veriliyor. Bu tür üst ihtisas dallarından ikinci görüş almak amacı ile, diğer sağlık kuruluşlarından çok sayıda hasta gönderiliyor. Acil Servis’te ise 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor. Sosyal Pediatri biriminde sağlıklı bebek ve çocukların büyüme ve gelişmesi izlenirken aşıları da yapılıyor. Öğretim üyelerinden muayene talepleri hastanenin Özel Poliklinik biriminde gerçekleştiriliyor.

Hastanenin son yıllardaki yenilenme çalışmaları ile yenidoğan, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, enfeksiyon üniteleri, cerrahi birimleri, tüm yataklı servisleri ve poliklinikleri yenilenmiş olup, yenilenme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Endoskopi, bronkoskopi, kateterizasyon, ekokardiyografi, elektroensefalografi cihazları gibi gelişmiş teknoloji ürünlerinin kullanıldığı hastanede ülke içinden ve dışından çok sayıda sağlık personeli eğitim görüyor. Her alandaki geniş laboratuvar olanakları, geniş akademik kadrosunun desteğiyle Daha İleriye, En İyiye… sloganı doğrultusunda en yeni Bilgi ve en son Teknoloji yi bir araya getiren hastaneye ülkemizin hemen her bölgesinden hasta geliyor. Bu özellikleriyle Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ülkemizde öncü bir rol üstlenmekle kalmıyor, dünyada da tanınıyor.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230 Altındağ, Ankara

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,4
126 yorum
 • Yağmur Atıcı
  Yağmur Atıcı
  3 hafta önce

  Kardeşim için gece 1 de acilden giriş yaptık ateşliydi 3 gündür halsizlik baş ağrısı tad koku yoktu. Doktor muayene ettiğinde 3 gün güzelce dinlensin bol sıvı yeterli dedi bunu zaten biz evde yapıyorduk kaç gündür okula gitmiyor dinleniyor evde. İnfluenza şuan çok yaygın biliyorum doktora influenza olma ihtimali var mı dediğimde var dedi e varsa o zaman neden ben demeden test yapmadın bu bir risk , test yapalım o zaman dediğimde de tamam yapalım dedi o zaman bi influenza ilacı da yazayım pozitif çıkarsa kullanın dedi. Ertesi gün test sonucumuz pozitif çıktı. Biz demesek o test yapılmayacaktı doktor influenza olma ihtimalini bildiği halde! diyecek bir şey bulamıyorum işini hakkıyla yapan kalmamış.

 • Merve Nur Kotuk
  Merve Nur Kotuk
  3 ay önce

  Çocuk kardiyoloji bölümünden bahsetmek istiyorum. Doktorlarımızdan çok memnunduk Allah razı olsun Mustafa Hocamdan ve Şafak Hocamdan ama hemşireler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Negatif enerjileri hastaya ve yakınına olan olumsuz üslupları azarlayıcı konuşmaları çok egoistce... insanlar yeter ki sussun işini yapsın diye sessiz kalıp onların egolarını tatmin etmelerine izin vermeye mecbur bırakılıyor. Ameliyatın ardından yoğun bakımda geçen süreleri kardeşimden dinleyince kanım dondu diyebilirim su istediğinde mesaisi bittiği için su verilmemiş elinde 3 4 damar yolu varken yoğurdu koyup kendin yiyeceksin denmiş ayağa kaldırılacağında yardım eder misiniz deyince ayağından ameliyat olmadın kendin kalk denmiş oradaki başka bi bebekten bahsederken sevimsiz diye bahsetmişler doktorlarımız çocuklarımızı fiziki olarak iyileştirirken bi iki densizin çocuklarımıza travma yaşatmasına ben sessiz kalmak istemedim hakkımı helal etmiyorum sevmiyorsanız yapmayın bu işi kimse keyfinden oraya gelmiyor herkes evladından dolayı üzgünken daha hassas olabiliyor bu üslup çok kırıcı ve yanlış

 • Melike
  Melike
  2 ay önce

  18 aylık kızımın ishal, iştahsızlık şikayetiyle acile gittik. 3 gündür bir şey yemiyor direnci düştü en azından bir serum alalım diyerek girdiğimiz acilde sevgili doktorumuz Nur Mutlu hanım sağ olsun geçmiş öyküsünü de dinleyerek hem acilde çok güzel tedavi etti, hem de evde uygulamamız için kapsamlı bir tedavi verdi. Kendisine ilgisi için çok çok teşekkür ederiz, mesleğinde çok çok iyi yerlere gelmesi dileğiyle..

 • Gülgün Yılmaz
  Gülgün Yılmaz
  geçen hafta içinde

  Her bölüm için dışarı çıkıp arama yapılıyor çok yorucu bir hastane kafam karıştı kan alma bir bölümde ultrason başka bölümde bölümler arası 100 m

 • MURAT AKIN
  MURAT AKIN
  bir yıl önce

  Doktorlarımız çok ilgili ve yardım sever, Sibel hocam ve Göknur Hocama ilgisinden ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Kızımın tedavisi için geliyoruz. Çok kaliteli ve disiplinli.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın