Üye Paneli

Ankara Şehir Hastanesi, Ankara ili Çankaya ilçesinde Şehir hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1.3 milyon metrekare kapalı bir alana sahip olan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, 8 tane branş hastanesini çatısı altında bulundurmaktadır. Toplam 904 poliklinik odası, 259 poliklinik destek odası ile günlük 40 bin poliklinik hastasının tedavi edileceği Ankara Şehir Hastanesi’nde günde 100 bin hastaya hizmet verilecek şekilde planlama yapıldı. Ayrıca, toplam 131 ameliyathanede günlük 650 ameliyatın gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bir sağlık kampüsü şeklinde inşa edilen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent; Genel Hastane, Ana Hastane Binası, Kalp ve Damar Hastanesi, Nöroloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Psikiyatri Hastanesi olmak üzere toplam 9 ana binadan oluşuyor. Toplam 3.810 yatak kapasitesi ile dünya sıralamasında üçüncü gelen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te; 1.011 poliklinik, 700 yataklı yoğun bakım ünitesi, 131 ameliyathane, 127 yataklı kemoterapi merkezi, 65 tedavi kabininin yer aldığı FTR (fizik tedavi ve rehabilitasyon) merkezi, 38 yataklı diyaliz merkezi ve 10 yataklı iyot tedavi servisi bulunuyor. Ayrıca en modern teknolojilerle donatılan 7.400 metrekare alan üzerine kurulu laboratuvarlarda ve 17.500 metrekare alan üzerine kurulu görüntüleme hizmetleri alanlarında aynı anda yüzlerce tıbbi test ve görüntüleme işlemi yapılabilecek. Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te tüm sağlık hizmetleri devletimizin hekimleri tarafından verilecek. Herkes en kaliteli, hızlı ve konforlu sağlık hizmetini bugüne kadar olduğu gibi ücretsiz almaya devam edecektir.

Ankara Şehir Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ankara Şehir Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Üniversiteler Mah. 1604. Cadde No:9 Bilkent Çankaya, Ankara

Şehir

Google Yorumları

3,0
2.409 yorum
 • Muhammet rauf Zaralıoğlu

  Gece sağ göğüs ağrımla Abdurrahman yurt arslan onkoloji hastanesine gittim bir doktor parol yazıp evime gönderdi sabaha kadar kıvrandım sabah Bilkent şehir hastanesine geldim 3 numaralı acil doktoru Ayşenur hocam serum ağrı kesici tüm tetkiklerimi yapıp enfeksiyonum olduğunu sonrasında tomografi sonuçlarıyla zatüre olduğumu teşhis etti ALLAHA şükür şuan biraz daha iyim güler yüzü ilgi alakası yanındaki beyle beraber güzel bir ekip oluşları taktire şayen aynı şekilde bakanlığa yazabildiğim tüm yerlere yazacağım Rabbim böyle güzel bilinçli insanların sayılarını artırsın Hatane yönetiminin bilgisine açıldı açılalı gelip gitmekteyim hastanenize hep memnundum ama bu sefer ödüllendirilmesi gereken bir memnuniyet yaşadım bilgilerinize teşekkürler

 • angel king
  angel king
  bir ay önce

  Dışı cila içi boş.. gereksiz güvenlikler leş kokan bakımsız tuvaletler.. ameliyata alınan annemle ilgili bilgi bile verme gereği duymayan hastane. Otopark desen evlere şenlik. Yine de ne diyelim hamdolsun eskiden hastane mi vardı demi....

 • Yer Gezer
  Yer Gezer
  bir ay önce

  Hastanenin sistemi ve umursamaz çalışanlar yüzünden çileye dönen yer. Yatar hastaları birimlere taşıyan çalışanlar apar topar hastayı alıp bir anda götürüyorlar. Haberiniz bile olmuyor. Hızlı hızlı hastayı sarsarak taşıyorlar. Koşarak yetişiyorsunuz. Yeri geliyor aynı hastanede röntgen çekimi için 20 dk yol yürüyorsunuz. Hemşirelerin büyük bölümü umursamaz, hakaret dolu tavra sahip. Hastayı takip denen bir şey yok ve siz refakatçi olarak takip etmezseniz her an her şey olabilir. Süresi biten arkasını dönüp gidiyor mesai dolduruyor gibi herkes. Damar yolu açmada vasat hemşireler dolu gerçekten. Allah'tan bir iki hemşire işini iyi yapıyor. Yemekler idare eder vaziyette. Sanırım hasta takibine göre işini en iyi yapan kısım yemekhane. Nihayetinde hastane yemeği. Genel tuvaletler girilecek gibi değil maalesef. Otopark sorunu hat safada, mesai saatleri içinde kapalı ve açık otoparkta yer bulmak imkansız. Akşamdan gelip sabahlamanız gerekebilir. Resmen çileye dönüyor ve insanlar geriliyor. Özetle fikirde iyi uygulamada kötü bir sistemi var. Allah hasta yakınlarına ve işini iyi yapan doktora, hemşire ve çalışanlara sabır versin ne deyim. İki gün sonra sinir hastası olabilirsiniz. Allah düşürmesin.

 • Yusuf Çelebi
  Yusuf Çelebi
  3 hafta önce

  Berbat. İğrenç bir hastane. Ameliyat olduğum doktor için özel olarak gelmemiş olsam kapısından girdiğim ana lanet ederdim. Çalışanlar, hemşireler ve asistan doktorlar hiçbir şeyi umursamıyorlar. Sadece doktora (birim başkanı olan) şikayet ederim deyince iş yapıyolar. Serum bozukken hemşire normalde böyle yavaş akması lazım deyip sorun çözmek yerine 3.5 saat kazık gibi serumun bitişini bekletiyor. Gece tamponum boğazıma kaçmış, kalkınca asistan nöbetçi doktoru çağırıyoruz, beyefendi 5 dakika asansörle gelmek için 3 saat o halde bekletiyor. Kusmamak için ipi dilimle tuttum 3 saat. Geldiğinde bunu çözüyor ama bu tamponu niye böyle yaptınız, böyle burnun düşer diyor ki böyle yapmamızı isteyen bizzat hemşire. Çünkü 1 kere bile bu işlem için gelmedi, anneme dışarıda göstermişler, nasıl yapıldığını. Örnek uygulamaya bile gelmiyor.kimin ne yaptığı belli değil. Dışarıdan şekil duran koca bir hastane yapılınca her şey 10 numara mı olmuş oluyor? Verimlilik, işlev 0. Doktorumdan çok memnunum ama hastane, personel ve yemekler berbatlar.

 • H.K
  H.K
  3 hafta önce

  GENEL CERRAHİ BARIŞ SAYLAM Merhaba Bilkent Şehir Hastanesinde Genel Cerrahi bölümünde mesai dışı polikliniğinde sonuç gösteriminde bulundum. Sizin isminizle hasta kabul eden bu hanımefendi (Doktor ünvanınızı bu hanımefendi için kullanamayacağım.) ismine sekreterlikten ulaşamadım. Hastayı rahatsız ve aşağılamaya dayalı iletişim yolu ile bizi olabildiğine rahatsız etti. Siz kendi adınıza bu durumdan meshul değilsiniz belki fakat barkodumda yazan Prof. Dr. Barış Saylam ismine istinaden bu yorumu yapıyorum. Hanımefendiye karşı herhangi bir hakaret, rahatız edici bir davranış, söylem vb olmamıştır. Kendisi en şiddetli şekilde kınıyorum.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.