Üye Paneli

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1957 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesi adıyla kurulmuştur. Hastanemiz 1954 yılında Alman ve Fransız mühendislerin denetiminde inşa edilmeye başlanmış, hastanenin projesi Fransız mimar Jean Volter tarafından çizilmiştir. Başlangıçta 4 servis ve 1 hemşire olmak üzere 120 yatak kapasitesi ile hizmete girmiştir. Bünyesinde barındırdığı Cebeci Sağlık Koleji 1986 yılında hastanemiz bahçesinde yapılan ek binaya geçmiştir.

Merkezi ameliyathaneler, acil ameliyathaneler, acil servis binası acil yoğun bakım açılmış olup, servislerde; dahiliye, nöroloji, nöroşirurji yoğun bakımları ile beraber fiili yatak kapasitesi 616 acil müşade, diyaliz, hemodilaliz dahil edilirse yatak sayısı 678dir. Hastanemiz aynı zamanda bir eğitim ve araştırma hastanesidir. Hastanemizde asistan eğitimi yanı sıra anestezi, radyoloji ve laboratuar teknisyeni kursiyerleri, diyaliz kursiyerleri, çevre sağlık koleji öğrencileri de teorik ve pratik eğitim görmektedir. Toplam personel sayısı 1968 ( geçici görevliler dahil) olup, sağlık kurulu ile beraber 31 ayrı branşta 46 klinik hizmet vermektedir. Her yıl 1 milyon civarinda poliklinik yapılmakta, 25 bin civarında yatan hastaya hizmet vermekte 15 binin üzerinde ameliyat uygulanmaktadır.

Yenimahalle, Ulus ve Bahçelievler Basın Polikliniklerinde de poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastanemiz bulunduğu bölge ve Ankara’da Sağlık Bakanlığına bağlı yapılan en son hastane olduğu için poliklinik kapasitesi en yüksek hastanedir. Ana bina bu hizmete yetmediği için 1988 yılında hastane bahçesine 3 katlı poliklinik hizmet binası yapılmıştır. Hastane bahçesinde bulunan daha önce hemşire lojmanı olarak kullanılan bina 2000 yılında restore edilmiş, merkezi biyokimya, hematoloji, mikrobiyoloji laboratuarı ve kan bankası olarak donatılmıştır.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Şükriye Mh. Ulucanlar Cd. No:89 Altındağ, Ankara

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,2
171 yorum
 • sezar yesil
  sezar yesil
  bir ay önce

  Kardeşim Beyin ve sinir cerrahide dr Doğan Can Arslan diye bir heke muane olmuş .Belinde yer alan fitiklar için gitmiş sonuç tam umursamazlık sıfırdan sıfır eldevar sıfır. Kardeşimle hiç ilgilenmedi . Daha Emar sonucunu okuyamayan bir doktor Sakin gitmeyin

 • TUBA ŞAHİN
  TUBA ŞAHİN
  bir ay önce

  Endoskopi bölümü çalışanları, Başta Ahmet Yozgat hocam olmak üzere, Hemşireler Rukiye, Sara, Simay, Yeter ayrıca Ayşegül hemşire hnmlara ve personel Sema hnma çok teşekkür ediyorum. Gülen yüzleri, davranış ve yaklaşımları güven veriyor. Korkarak gitttiğimEndoskopi den hızlıca girip hiçbirşey anlamadan çıktım. Tekrardan çok çok teşekkür ediyorum. Elinize emeğinize sağlık

 • Ayşe Selin Uygur
  Ayşe Selin Uygur
  bir ay önce

  Ultrason randevusu veriyorlar saat 13.40 a,13.30 da açıyorlar ve aile hekimliğinde gidip giriş yaptırın diyorlar,gidiyorsun sekreter kahve içtiği için bekletiyor.o zaman neden saatli randevu sistemi var.Sistemsiz darmadağınık bir hastane ordan oraya gönderiyorlar.Asla bir daha gelmem.Rrzalet.buradan hastane müdürüne sesleniyorum BİR SİSTEM KURMANIZ GEREKMIYOR MU?

 • Melik Aktaş
  Melik Aktaş
  bir ay önce

  Park yeri yok ve yoğun bir hastane. Çocuk cerrahi doktorunun muamelesi iyiydi. Bazı poliklinikler ek binada 800 metre ilerde. Adres tarifine dikkat etmeli...

 • Süreyya Şen
  Süreyya Şen
  2 ay önce

  Bu kadar yerden yere niye vurmuşlar anlamadım. Tamam hastane eski yeni hastaneler gibi gıcır gıcır yeni değil ama bu çalışanların suçu değil ki.Benim kime işim düştü ise hepsi de gayet iyiydi. Özellikle kemik ölçümü biriminde çalışan genç arkadaşa teşekkür ederim. Bizde hastalar olarak düzgün davranalım çoğumuz teşekkür etmekten bile aciz.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın