Üye Paneli

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi, Ankara ili Etimesgut ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi 37.181 metrekarelik bir arazi içerisinde konuşlanmış olup toplam 36.222 metrekare kapalı alanda hizmet vermektedir.

Eskiden Etimesgut Asker Hastanesi olarak faaliyet gösteren hastaneye, 659 sayılı KHK ile Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devri sonrası 15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul’ da şehit olan Kurmay Albay Sait Ertürk’ ün ismi verilmiş ve Sağlık Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

Etimesgut ilçemizde yapımı devam eden 250 Yataklı Yeni Hastane inşaatı nedeniyle, eski Etimesgut Devlet Hastanesi tüm personeli ve müştemilatı ile birlikte bu hastanemize taşınmış ve Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi adı altında 26.08.2016 tarihi itibariyle kapasite birleştirmesi yapılmıştır. 15 Şubat 2019 tarihi itibariyle yeni hastane binasına taşınarak hizmet vermeye başlamıştır.

Hastane 250 tescilli yatağı ile Sağlık Bakanlığına bağlı B hizmet rolünde ikinci basamak sağlık kuruluşu niteliğinde olup ilçemizin Kamuya ait tek yataklı tedavi kurumudur.

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: İstasyon Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No:5 Etimesgut, Ankara

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

3,0
466 yorum
 • Aybike Azhar
  Aybike Azhar
  3 ay önce

  İlk başta çok iyiydi bu hastane. Bir şey olunca hep buraya geliyordum. Son 1 senedir berbat hale döndü. Başhekimlikteki vezne neyin ödemesini alıp almayacağını bilmiyor. Bir hasta kayıt bölümüne gidiyorsun, bilgileri kontrol ettiriyorsun, bir geri vezneye geliyorsun detken, 10 kere git gel yapıyor insan. Danışma veya hasta kayıt yanlış yönlendirme yapıyor. Acile geliyorsun, önünde 100 küsür kişi sıra var, hepsine 1, bazen 2 doktor bakar. Sarı alana sonuç için ne zaman gönderseler, hep 1 doktor var ve ne yaptığı belli değil. Bir kaç hastaya bakıp, telefon veya wc bahanesiyle çıkıp gidiyor, şaş kaza başka bir doktor geliyor yerine, işini bilip bilmediği meçhul. Hastalar perişan, yanında gelen refakatçiler perişan, ortalık gergin, tıklım tıklım, sıra kavgası. Anlamadım, koskoca hastaneye 2 tane doktor fazla alsalar ne olurdu?

 • N S
  N S
  2 ay önce

  Gündüz acile gittiğimde ayakta duramıyordum. girişte birsürü kişi var. En başta tek kişide tansiyon aleti ve ateş ölçer var. Ne tansiyon ne atwş hiçbişeye bakılmadı. Muayene olmaya girdiğimde fenalaştım. Doktor çok ilgili ve alakayka çok yardımcı hemen serum takılması için yönlendirdi ve tansiyonumunda ökçülmesini istedi.Malesef girişde tandiyonu ölçtürmek içşn gittiğimde herkes acil bekleywceksin 1 tane alet var dedi Yaşlı teyze bile dayanamadı kalktı bana sıra verdi. Gece yine fenalaştım yine seeum takıldı kan alındı. Serum bitti kan sonucu çıkana kadar müşade altında yatmamı söyledi.Birsürü bomboş yataklar varken hemşire beni yan tarafta kullanılmayan alanda yatmamı söyledi. Şimdiye kadar hiçbir işe yaramayan güvenlikçi işe yaramış gibi görüntü vermek için ukela ukela emrivaki kalkın burdan yasak dedi. Kalkamayınca tekrar kalk deyip hastay zor duruma soktu. Hemşirede bu durumun sebebi olarak sanki beni oraya kendi göndermemiş gibi kınuya dahil olmadı. Kalkamayacağımı doktor ve hemşirenin beni müşade için oraya gönderdiğini belirtmeme rağmen güvenlik polis hepsi tepeme dikilip emniyete haber vereceğiz dedi. Bekliyorum hemen dedim hastaya yaptığınız bunun cezasını çekmelisiniz dedim. Acilen güvenlik ve emniyet kadrosunun değişmesi gerek. Hastanın ölümüne ve kavgaya fırsat yaratmak için yer arayan bi emniyet ekibi. Görevleri kavga ve gürültü çıkarmak için doktorun kontrolündeki hastaya saldırmaya ve güç göstermeye teşebbüs eden bi emniyet ekibi tabiiki bu ekipe emniyetsizlik ekibi denir anca.Bu konuyla ilgili hasta hakları ve başhekimlik müdalede bulunup gerekli cezai işlemleri başlatmazsa bunu gerekli tüm mercilerle görüşeceğim. Olay 7 şubat 24:00-02 aralığında

 • Ayten Şevki
  Ayten Şevki
  2 hafta önce

  Boğaz ağrısı ile acile gittim iki saat bekledikten sonra muayene sırası bana geldi tabii muayene denirse, bayan doktor uzaktan neyin var deyip benim söylediğim şikayete göre reçete yazdı. Hiç muayene etmedi ve boğazıma bakmadı. Dört gün oldu hala iyileşmedim ve boğazımın iltihabı daha da yayıldı tekrar doktora gitmek zorunda kaldım

 • emine esma gürüler
  emine esma gürüler
  3 hafta önce

  Mecbur kalmadığınız sürece gelmemeniz gereken hastane. Giriş yol geçen hanı gibi. Güvenlikler sadece oturuyor. Kim gelmiş kim gitmiş haberleri yok. Refakatçi dışında herkes odalarda. Hemşirelerin suratı beş karış biten serumu çıkarttırmak için serviste görevli arıyorsunuz. Hasta mahrimiyeti deseniz sıfır. Ayrıca kantin yok. Kahve çay içmek isteseniz acil bir ihtiyacınız olsa tanıdıklarınız dışarıdan getiriyor. Daha yazacak çok şey var. Allah buraya düşürmesin.doktorlarına bişey diyemem ama onun dışında her şey fiyasko

 • Cemal Uysal
  Cemal Uysal
  2 hafta önce

  Şaka gibi Etimesgut devlet hastanesinde böyle büyük birhastane yapılmış oruç oruç insanlar acilde bir doktor bakıyor oda yarım saatte bir hasta çağırıyor . İnsanlar sitemini bildirecek birtane yetkili gelip ilgilenmiyor . Banko da çalışan personellere söylüyoruz bizim yapacak birşeyimiz yok deniliyor. Yüzlerce kişi bekliyor . Dayanamayıp sırasını iptal edip giden insanlar var . Yazık güzelim hastaneye

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın