Üye Paneli

Ankara Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Keçiören ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Gülhane Askeri Tıp Akademisi, 26.08.2016 tarihi itibariyle Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılına kadar Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı olan GATA, 31 Temmuz 2016 tarihinde çıkarılan kanun hükmünde kararname ile sağlık birimleri ile birlikte Sağlık Bakanlığına bağlanmıştır. GATA’ya bağlı olan yükseköğretim birimleri ise Sağlık Bilimleri Üniversitesine devredilmiştir.

Hastanemiz 30 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini alarak hizmete vermeye devam etmektedir. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1150 yatak kapasitesine sahiptir. Bunların 49 tanesi tescili yoğun bakım ünitesi yatağıdır. Yeni açılacak yenidoğan yoğun bakımı ve palyatif bakım servisleri de dahil olmak üzere bu sayının 100’ün üzerine çıkarılması planlanmaktadır.

İnşaatı devam etmekte olan yeni hastane binasının tamamlanmasından sonra hasta yatak kapasitesi 1800’ü bulacak olan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu alanda ülkemizin en büyük hastanesi olarak tam donanımlı bir hastane olarak hizmet vermeye devam edecektir. Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi var olan teknik ve teknolojilerini sürekli olarak geliştirmekte ve yenilemektedir.

Hastanemize sevk edilen ve başvuran iç güvenlik gazilerimiz ve yaralılarımız; tecrübeli ve seçkin kadrosuyla teşkil ettiğimiz, ‘‘İç Güvenlik Gazi ve Yaralıları Sosyal Hizmet Destek Birimimiz’’ tarafından karşılanmakta olup, gazilerimizin ve yaralılarımızın tedavileri bittikten sonraki süreçte de tıbbi, sosyal ve psikolojik gereksinimleri, yakından takip edilmektedir. Ayrıca iç güvenlik gazilerimiz hastanemize tahliye edilmeden sağlanan koordinasyon ile aileleri ve yakınları için misafirhanemizde konaklama hizmeti verilmektedir.

Ankara Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ankara Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: General Dr.Tevfik Sağlam Cad. No:1 Etlik Keçiören, Ankara

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,9
999 yorum
 • Görkem serkan Sağanak

  Bu hastane yönetimi kadar gereksiz insanlara zerre yardımı olmayan bir yönetim görmedim hastanenin otopark sorunu zaten varken birde böyle park alanlarına bariyer koyup kapadılar acile yada muayeneye geliyoruz 2 saat otopark arıyoruz bulamıyoruz hastaneden çıkana kadarda görevlilerin kulaklarını cinlatiyoruz dilerimki Allah'tan sizide böyle ararsın inşallah

 • Alaettin Keyhüsrev

  Babamı ambulans ile acile getirdiler. Burada olan ve çevresi için 3 ayrı gözlemimi yazacağım. 1. Öncelikle Acil kısmı ile başlamak lazım. Acil bölümüne eğer ilk defa gidiyor iseniz işaretler bakımından bulmanız çok zor. Acile ulaştığınızda aracınız var ise otopark sorunu korkunç boyutta. Acile giriş yapıp yakınınızı bulmanız yanında refakat eden biri yok ise şans işi. Buldunuz diyelim. Acil yoğun bakım ünitesi korkunç bakımsız durumda. Babam diyaliz hastası ve el diyalizi şart. Diğer tekik ile gelmesine rağmen uyarıları dikkate almak yok. Annem ve eşim el diyalizi yaparak babamın vücut fonksiyonlarını stabilize ettiler. Taburcu etmeleri için annem büyük çaba gösterdi. Her 6 saatte bir el diyalizi için bu durum elzemdi. Günde 4 defa el diyalizi yapıyoruz babama. Kendisi ağır diyaliz hastası. Zor bela 12 saat sonra taburcu ettik. 2. Çalışan faktörü. Doktorların aşırı iş yoğunluğuna bağlı olarak bıkkınlıkları ve yorgunlukları var. Hemşireler aynı durumdan muzdarip. Eldeki hasta kendi mesailerinde acilde kalması için uğraşmaları güzel. Fakat acil durum içeren taburcu olayı zorlama ile olması üzücü. Acil Tıp personeli yani ambulans ve destek ekibinin ilgisi olağanüstü. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Çok yoğun çalışmalarına rağmen çok yardımseverler. Yardımcı personel ve hizmet gurubunda olanlar çok çalışanlar. 3. Çevresel durum. Hastane özellikle Acil bölümü bakımsız durumda. Burada personelin hiçbir suçu olmadığı aşikar. Otopark durumu facia ötesi. Hastane vadi ile SBÜ diye yere ayrılıyor. Bir taraf kötü durumda vadi içi Hastane için 5 yıldızlı otel gibi. Hastane çevresinde oturulacak yerlerin durumu korkunç kötü. Çatıları çökmüş yada kırılmış. İç oturulan yerlerin ahşabı kırılmış çevre bakımsızlıktan durum içler acısı. Buraya eğer belediye bakıyor ise durum daha da vahim. Özellikle böyle bırakılmış izlenimi doğuruyor. Yoksa hastahane bütçesi bu durumu karşılamaya yetmez. Son eklemek istediğim GATA eskisi gibi hiç değil. Hastane ortamı 2 yıldız Doktorlar 2 yıldız Hemşireler 3 yıldız Yardımcı personeller için 5 yıldız veriyorum. Sonuç çok çaresiz değil iseniz gitmeyin derim.

 • Çiğdem Kusku
  Çiğdem Kusku
  bir hafta önce

  Bir haftadır ateş ve boğaz ağrısı çektiğim için gittim.Eczaneden soğuk algınlığı ilacı aldığım halde geçmedi.Doktora belirttim kullandığım halde geçmediğini iğne veya serum istedim.onlar etki etmez diyor.Kendim alıp kullandığım ilacın aynisini bana yazmış söylememe rağmen.Tam bir rezillik o ilaçları zaten eczanede veriyor siz ne iş yapıyorsunuz orda anlaşmış değilim.baştan savuyorlar insanı.

 • özge deliorman
  özge deliorman
  2 hafta önce

  Doktorlar diğer hastanelere göre daha detaycı ve daha ilgili. Memnunuz. Özellikle Göğüs Hastalıklarında Dr Kübra hanım ve Tıbbi onkolojide Dr Ramazan Açar , girişimsel radyolojide Dr Gökhan Yüce 'ye yürekten teşekkür ederim.

 • HAMZA BEYİT KOKULU
  HAMZA BEYİT KOKULU
  bir ay önce

  Annem için şehir dışından prof. Dr a mhrs üzerinden randevu aldık. Randevu günü gittiğimizde evrak fotokopisi çektirmek için dahili birimler binasında fotokopi cihazı olmadığını ana binaya, kafeterya veya ptt gitmem gerektiği söylendi. Dahili birimler binasında fotokopi! Cihazı olmamasını anlam veremedim. Giriş açtırırken randevu aldığımız prof. Doktorun haftanın sadece bir günü geldiğini ve gittiğimiz gün olmadığını yerine asistan veya uzman hekim olduğunu söylediler. Bizimle ilgilenen hekim nazikti anlayışlıydı, 10 dakika muayene süresinde hasta öyküsünü almak için çok yeterli bir süre değil. Mhrs den aldığımız doktora muayene olamayacaksak mhrsden randevular ona göre alınsın.

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın