Üye Paneli

İstinye Devlet Hastanesi, İstanbul ili Sarıyer ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Sarıyer İstinye Devlet Hastanesi ilk olarak 1948 yılında, iki katlı, alt katı Verem Savaş Dispanseri, üst katı on yataklı sağlık merkezi olarak hizmete başlamıştır. 1967 yılında alt katı poliklinik ve üst katı 15 yataklı doğum servisi olan ikinci bir bina yapılmıştır. Ardından 1968 yılında 100 yataklı bir hastaneye dönüştürülmüş ve 1970 yılında Verem Savaş Dispanseri tahliye edilmiştir. 1979 ve 1998 yıllarında eklenen birer bina ile birlikte hastane bugün mevcut olan inşa yapısına kavuşmuştur.

Hastane Sarıyer ilçesinde 2. basamak sağlık kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Toplam 3803 m2 arsa alanı, 7380 m2 kapalı alan ve 2872 m2 oturum alanına sahip dört blok binadan oluşmaktadır. Hastanede 128 yatak, 5 odalı bir ameliyathane, merkezi sterilizasyon ünitesi, 46 poliklinik odası, doğumhane ve acil servis birimi, toplam 9 yataklı (I. Seviye ve II. Seviye) yoğum bakım ünitesi, tüm tetkiklerin iç ve dış kalite kontrolleri düzenli olarak yapılan cihazlarda yapıldığı Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarları, randevu ve raporlamanın en kısa sürede yapıldığı Röntgen, Tomografi, Mamografi, Ultrason (USG), Kemik Dansitometrisi tetkikleriyle Görüntüleme Merkezi, Diyaliz Birimi, Endoskopi Birimi ve evde sağlık hizmeti birimi bulunmaktadır. Hastanede yıllık ortalama 490, 000 hasta muayene edilmekte ve 1, 300, 000 tetkik yapılmaktadır.

İstinye Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için İstinye Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: İstinye Cad. No:98 Sarıyer, İstanbul

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,7
401 yorum
 • Emre Can Navruz
  Emre Can Navruz
  bir ay önce

  Mehmet Veske adlı doktor bozuntusuna… 5 yıl önce bugün Erdem Hastanesi'nde çalışırken iş kazası geçirdiğim için beni ameliyat etmiştin. İşyerim bana iş kazası yazdırma demişti, ben de yazdırmamıştım. İş kazası geçirdiğimi biliyordun, babama söylemiştin. Annemle düzeltmeye geldik, odandan işyerinin 5-6 elemanı çıktı. Bana tırnağın çıkar mı bilmiyorum demiştin ama raporu tırnağa zarar vermeksizin elde yaralanma diye yazmışsın ilk günden itibaren. Senin yüzünden hukuk karşısında yalancı ben oldum çünkü raporu suçlulara değiştirttin, yalan beyanda bulundun. Aylar sonra avukat bulduğumda raporları inceleyip elime baktığında benim de eksik anlatımımdan ötürü 5 kuruş bile alamazsın demişti. O günden sonra hırs yaptım, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü kazandım. Söylediklerin ile girdiğin rapor çelişkili, işyeri yazdırmadığı hâlde raporu da onların değiştirmesine müsaade ettin. Mutlu musun? Ben kinliyim. Elbet bir gün hesaplaşacağız Mehmet Veske, elbet bir gün.

 • Eray Hüner
  Eray Hüner
  2 ay önce

  Göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi şikayetlerle gelmiş olduğumuz acil kliniğinde vardiyada bulunan acil doktoru Ümit Köroğlu alaycı tavırlarla üslup konusunda mevkisine asla yakışmayan davranışlarda bulunduğu gibi aynı zamanda 5 saniye insanın yüzüne bakınca ağrı kesici iğne teşhisi koyup göndermeye çalışan birisi. Annem için gelmiş olduğun acil servisinde bizlerden önce bulunan insanlara karşı da takınmış olduğu alaycı tavır utanç vericidir. Annemin en azından bu gece rahat uyuyabilmesi adına talep etmiş olduğumuz serum talebini de yine gerekli açıklamayı yapmadan direkt olarak kaale almamıştır.

 • Melis Polat
  Melis Polat
  5 ay önce

  Bugün titreme, halsizlik, grip ve baş dönmesi şikayetleriyle acil bir şekilde kuzenimi bu hastaneye götürdüm. Kendisinin ayakta duracak hali yoktu ve aciliyetini ısrarla bildirmeme rağmen bizi tam 1 saat 48 dakika beklettiler. Bu tam bir saçmalık! Hiç kimse bize bir açıklama bile yapmıyor. Bir hastayı bunca saat bekletemezsiniz. Kapının girişindeki personelden ne kadar daha bekleyeceğiz diye bilgi almak istedim ama kendileri bana, sistem böyle bekleyeceksiniz diye cevap verdi. Doktor mu yok yoksa bakacak oda mı kalmadı. Bize insan gibi bir tane doktor var sıra size 2 saat sonra gelir diyin biz de başka hastanelere gidelim 2 saat kapıda beklemeyelim! Bu hastanenin acilen denetlenmesi gerekiyor. Ayrıca bugün güvenlik görevlisi gözümüzün önünde kapıda sigara içti. Her ne olursa olsun çalışan bir personel hastaların yanında sigara içemez. Bu çok büyük bir saygısızlık. Eğer sigara içecekse ( Personel Sigara İçme Alanı ) yerinde içilmesi gerekiyor. Gerçekten çok çirkin bir görüntü bu. Gittiğimize pişman olduk. Bir daha asla böyle bir hastaneye gitmeyiz. Lütfen bu yazıyı okuyan bir yetkili varsa dikkate alsın ve denetlesin.

 • feyyaz özden
  feyyaz özden
  3 ay önce

  Merhaba sol bacak ağrısı bel ağrım vardı şiddetli şekilde baltalimanı hastanesine gittim emar çekildi daha önce den de başka hastanelere gittim her doktor ameliyat dedi baltalimanı diye ayhan sağmanlıgile güvendim sıra gelmez özelde yapalım dedi olur dedim biruni hastanesinde ameliyatı yaptı ilk 18 gün hiç ayağa kalkamadım iğnelerle sakinleyip yattım emar çekilince fark ettik ki bi üst kanaldan girmiş cemil taşçıoğlunda ilaçlı emar çekildiğinde enfeksiyon tespit edildi hem kanda hem omurilikte 2 ayda enfeksiyon tedavisi gördüm geçtiğimiz hafta enfeksiyon bitti doktorla olan görüşmemde ise kilom yüzünden böyle yanlış olduğunu belirtip ameliyat parasını iade edip başka para veremeyeceğini söyledi bende hukuki süreç başlatacağımı belirttim doktortakvimine yorum yazdım yorum olumsuz olduğu için yayınlamadılar bende burada paylaşım yaptım

 • Mustafa Uslu
  Mustafa Uslu
  3 ay önce

  Ben reşitpaşada oturuyorum yakın diye geldiğim hastane işten dolayı erken saatte randevu alabiliyorum . 8.30 da aldıgım randevuya bile girmişligim yok.Çok fevri hiç bir zaman saatınde gelmiyor.Gelmiyecekse neden 8.30 da randevu veriyorlar. Doktor'un isminide yazayım AYHAN SAĞMANLIGİL. Kimse randevu almasın bir şey bildiği yok.Beklerken araştırdım onun hakkında çok şikayet var ama hala doktorluk görevinde. İstinye devlet hastanesi baş hekimliğinin bu hekimin görevi sonlandırılması dileğiyle..

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.