Üye Paneli

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir ili Konak ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Şu an 910 yatak kapasitesi ile hizmet veren Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilk olarak 10.000 m2 alan içinde şimdiki ismi Yenişehir olan semtte 500 yataklı Sosyal Sigortalar Kurumu’na ait bir hastane olarak 6 Ekim 1971 tarihinde hizmete açılmıştır.

1972 yılında 200 kadrolu yatağı ile Çocuk Hastanesi hizmete girmiştir. 1973 yılında Gastroenteroloji ve Beyin Cerrahi servisleri hizmet vermeye başlamış olup, 1974 yılında yoğun bakım servisi ayrı bir birim olarak kurulmuştur. Hastanenin fiziki gelişmesinin yanında 1976 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi hüviyetine kavuşmuş, dahiliye ve cerrahi branşlarında asistan eğitimine başlanmıştır.

Şu anda 49.000 m2 alan üzerinde, yaklaşık 57.000 m2 kapalı alanda hizmet vermekte olan hastane, 5 Şubat 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Deprem güçlendirme faaliyetleri sürecinde, 220 yataklı Çocuk Hastalıkları Klinikleri, 2.400 m2 alanda erişkin ve çocuk acilin yapılanması, 55 yataklı yoğun bakım ünitesi, 16 salonlu ameliyathane birimi, çocuk poliklinikleri, yeni patoloji laboratuvarı binası, bahçe peyzajı ve afet durumlarında da kullanılabilmek için çok amaçlı salon inşa edilmiştir. Eylül 2007 sonu itibariyle yaklaşık 3.000 m2 alanda merkezi laboratuar oluşturulmuştur. Yaklaşık 3.000 m2 alanda oluşturulan yeni merkezi görüntüleme üniteleri eklenmiş, Nükleer Tıp Bölümü cihazlarıyla birlikte yenilenmiştir.

2 Kasım 2012’den itibaren Kamu Hastaneleri Kurumu İzmir İli Kamu Hastaneleri Birliği Kuzey Genel Sekreterliği’ne bağlı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ekrem Hayri Üstündağ Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi 2 Kasım 2012’de Kamu Hastaneleri Birliği yasası ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konak Ek Hizmet Binası olmuştur.

2013 yılında poliklinik asansörleri, yeni sterilizasyon ünitesi ve cerrahi endoskopi ünitesi tamamlanmıştır.

1969 yılında İzmirlilere ve tüm Ege Bölgesi’ne hizmet vermeye başlayan S.S.K. Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak 663 sayılı KHK ile 2012 yılında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanmıştır.

2015 yılı Eylül ayı itibariyle hastanede başlatılan yenileme çalışmaları 2016 yılanda da devam etmiştir. Bu kapsamda servisler, depolar, mutfak, erişkin ve çocuk acil servis, Gastroenteroloji Endoskopi Ünitesi, Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi çatı, dış cephe, altyapı yenilenmiş, bahçe düzenlemesi yapılarak personel sosyal alanları iyileştirilmiştir.

İstanbul’da kurulan Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlanan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2016 yılında Üniversite Hastanesi Statüsü kazanmıştır. Hastanemiz şu anda toplam 100.671 metrekare kapalı alanda 910 yatak tescilli olarak hizmet vermektedir.

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Güney Mah. 1140/1 Sok No:1 Konak, İzmir

Hizmetler / Bölümler

Şehir

Google Yorumları

2,9
798 yorum
 • Şerif BEK
  Şerif BEK
  bir ay önce

  Eski bir hastane. Çok kalabalık ve karmaşa var. Yıkılıp yeniden yapılması ve altına AVM'lerdeki gibi otopark yapılması gerekiyor. Hastanelerin ciddi bir park sorunu var. Öncelikle bunların halledilmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarının ve hastaların işleri kolay değil. KBB'den Prof. Dr. İbrahim Çukurova ve Doktorları hastalarla çok ilgileniyorlar.

 • FOTOMURCUK İnstagram

  Zorla zorluklarla ayakta durmaya çalışan bir hastane kökten değişmesi gereken bir düzen var Tabii düzen denilebilirse hastane çalışanları personeller doktorlar Tüm bu keşmekeşin içinde hizmet vermeye gayret ediyorlar her gün Şifa bekleyen beklemekten yorulmuş derdine çare bulamayan hastalarla uğraşmak kolay değil Ancak buradaki hastane şartlarını iyileştirmek kurallara uygun hale getirmek bu ortamda olan herkesi Aşan Bir durum Dolayısıyla hemen hemen her gün bir poliklinik kuyruğunda ya da bir mr sırasında çıkan tartışmalar gerginlikler işi daha da çıkmaza sokuyor Umarım bir an önce yetkililer bu hastaneyi bir el atarlar binaların eski ve eksikliği başlı başına bir sorun ne orada çalışanlar ne ne de hizmet almaya gidenler bu şartları hak etmiyor

 • Bilal Heinzelmann
  Bilal Heinzelmann
  2 hafta önce

  Yazdıklarım için şimdiden özür dilerim ama söylenmesi gerekiyor. Hasta bakımında (maalesef) küresel bir standardın olmadığının bilincindeyim. Ama Hala'mda yaşadıklarım tam bir felaketti. Kan basıncını manşon ve stetoskopla ölçebilirsiniz. Enjeksiyon iğnesi yalnızca bir kez kullanılır, 5 kez kullanılmaz. Bu hijyen açısından önemlidir. Çalışanlarınıza acilen eğitim vermeniz gerekiyor. Erişimin engellenmesini önlemek için bir infüzyon solüsyonu kullanılarak açık tutulması gerekir. Kan almadan önce, delme bölgesini dezenfekte edin. Sana daha fazlasını anlatabilirdim ama sanırım kontrolden çıkar. Derinden şok oldum. İnsanları önemsiyorsanzizve mikropsuz çalışmalısınız

 • Erdoğan Bektaş
  Erdoğan Bektaş
  8 ay önce

  Bina eski, servisler yeteri kadar temiz ve bakımlı değil, çoğu personel stresli, randevulu bile olsanız gittiğinizde ayrıca onca sıra bekleme ihtimaliniz var.

 • Emel Mavideniz
  Emel Mavideniz
  2 hafta önce

  hastanenin her bir kosesi c*s kokuyor ve muamele berbat hasta ve gozleri cok az goren babama sen neden yatagini toplamiyorsun buranin hali ne boyle gibi soylemler yapiyorlar detayli bilgi almak icin her kati dolasmaniz gerekiyor daha ne diyebilirim

Yorum Ekle

Bir yanıt yazın

Randevu

Geri Bilidirm
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Lütfen hatayı seçiniz.